Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves gyerek szokott még...

14 éves gyerek szokott még nyaralni menni a családdal? Kinél, hogy volt,hány éves koráig ment a gyereked családi nyaralásra?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 23:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
16 éves vagyok, és addig fogok a családommal nyaralni, amíg csak lehet. Persze a szüleim is elmennek kettesben néha, olyankor egyedül vagyok otthon, de eszembe sem jutna, hogy kihagyjak egy ilyen kirándulást, legyen szó belföldről vagy külföldről. Persze ehhez az kell, hogy közösen szervezzük meg a programokat, de mivel hasonló az érdeklődésünk, valamint a pihenést preferálják, nincs ellenvetésem.
2021. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Én 15 voltam az utolsónál, de olyat a mai napig csinálunk néha, hogy a húgaimmal és anyukámmal meglógunk a családjaink elől 2-3 napra. 😊 A gyerekek kicsik még, kíváncsi leszek, hogy alakul majd nálunk.
2021. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Nekem kicsit hihetetlen ez a kérdés. Hogy ne menne? Szerintem 18 éves korig mindenképp mennie kell, utána ha továbbra is szülőknél lakik, akkor színtén. De sokan később is elmennek a családdal, önszántukból.

Talán akkor nem mennek már nagyobb utakra, mikor nekik is gyerekeik vannak, de Magyarországon belül sok család (nagyszülő, szülő, gyerek) nyaral együtt.

Tehát mindig megy, felnőtt korában is.

2021. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Egyetem elejen meg mentünk kozos nyaralasra tesommal a szuleinkkel, utana inkabb azert nem, mert ők se igazan mentek (vagy dragabb helyekre:-)). pluszban en mar egyetemi tarsasaggal huztam el kulfoldi es belfoldi kalandokra. Szuleim nem vettek zokon.

utolag banom, hogy akkoriban en nem eroltettem vagy eroltettem neg magam, hogy legalabb egy hezvegi kiruccanas erejeig maradjon a kozos cdaladi nyaralas mindegy hany eves is vagyok

2021. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
14 évesen ez sem nálam, sem páromnál, sem a mi gyerekeinknél nem volt kérdés. Nem azért mert muszáj volt, hanem mert akartunk együtt menni. Ha olyan utazás vagy nyaralás van ami tetszik neki, a 20 éves lányom is jön velünk. Több alkalommal is mentünk nagy családi utazásokra a mi szüleinkkel és a gyerekeinkkel és ezek jellemzően nagyon jól sikerültek.
2021. aug. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
88%

Én most vagyok 17, ez volt az első év, hogy azt mondtam, hogy nem akarok menni.

Egyrészt, mert dolgozom, másrészt mert meguntam már, hogy pisis korom óta mindig ugyan oda megyünk a Balatonra, monoton már.

2021. aug. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Na akkor ittvagyok én, az ellenpélda aki 14 éves kora óta nem volt a szüleivel. A szüleim kisebb koromban elváltak, anyukámmal laktam, vele talán 12 éves koromig minden évben voltunk nyaralni de csak belföldön. Utána kimaradt egy év amikor egyáltalán nem voltunk és rájöttem hogy amúgy nekem ez így ilyen formában nem is hiányzik. Apukámmal csak 2-3 évente voltunk de azóta vele se megyek. Ő alapból nem az a nagy utazós, vele is csak belföldre mentünk mindig. Ne értsétek félre, belföldön is rengeteg gyönyörű hely van de az összes ismerősöm külföldre ment úgyhogy én is oda vágyódtam. Aztán utána 15-16 éves koromban már szívesebben mentem barátokkal, igaz az is belföld volt de azért egy nagyobb társasággal mégis más elmenni, teljesen más célja és hangulata van mint egy szülői nyaralásnak. Utána meg megvolt a saját pénzem diákmunkából amiből szintén barátokkal tudtam utazni pár külföldi országba. Mondjuk nekem mindig kell egy kis pörgés, hogy történjen valami ami nálunk a családi nyaralásoknál sosem volt meg, eléggé untam azt hogy a parton napozzak úgy hogy ráadásul még napozni is utálok. Nem tudom mi lett volna ha mégis megyek azokra a nyaralásokra de én így utólag sem mondom azt hogy megbántam volna. De ettől függetlenül hozzátenném hogy a legtöbben 14 évesen még bőven mennek ezekre a nyaralásokra, sőt a legtöbb 18 éves ismerősöm is elmegy ha úgy van.
2021. aug. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
Én ekkoraként már volt, hogy megvétóztam és otthon maradtam, mert nem szerettem ezeket a szervezett buszkirándulásokat (a jópofizó ismerős ismerőse öreg nénikkel, meg a busz is tiszta klausztrofóbia nekem, plusz émelygek), amiket ők meg igen. Hát emlegették sokáig, hogy bezzeg milyen jó volt, de nem bánom, élveztem otthon a nyugit, az önállóságot, meg persze lógtam a haverokkal :) Viszont a mai napig is előfordul, pedig már 40 felett vagyok :), hogy mind együtt nyaralunk egy vagy két hetet, tehát ez nem azt jelentette, hogy onnantól nem mentem sehová velük. Szerintem 14 körül már otthon merem majd hagyni én is napokra a gyerekeim, vagyis ha megbízhatóak, meg fogom engedni, hogy választhassanak.
2021. aug. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
72%
18 évesen nem mentem először, de akkor is csak azért, mert borzasztóan nem nekem való helyre mentek öcsémmel.
2021. aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Hát, én 24 éves vagyok és még mindig anyukámékkal nyaralok a legszívesebben! :D

Persze már más a felállás, nyilván magának fizet mindenki, akinek kereste van és megteheti, de Én ha tehetem 30 évesen is el fogok anyukámékkal járni nyaralni. 😊

2021. aug. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!