Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem szoktatok olyanon gondolko...

Nem szoktatok olyanon gondolkozni, hogy ( majd, ha egyszer odakerültök ) mi lesz a neve a leendő gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Kisebb korom óta elterveztem, hogy mi lesz ( majd ) a neve a leendő fiamnak, és a leendő lányomnak a neve.

Csak én vagyok ilyen ?! Vagy nagyon unatkoztam :)


2010. aug. 30. 18:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mikor Radnótiról tanultunk 8.-ban, nagyon megtetszett a felesége neve: Fanni.Aztán, mikor kiderült, hogy a 2. babám kislány, tudtam, hogy ezt a nevet fogja kapni. Így is lett.
2010. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolás koromban -akárhogy számolom már 25 éve volt:)- olvastam egy könyvet,a címe Lidérckirály.IV.(Kun)László királyról szól,és abban olvastam először egy lánynevet,amit addig még nem is hallottam.Nagyon megtetszett,úgyh amikor ikerlányaim születtek-4 éve-,az egyikük Édua lett.:))
2010. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! 9 vagy 10 éves lehettem, amikor a kedvenc tanító nénimnek kisunokája született, akit Rozáliának hívtak. Akkor azt mondtam, ha valaha kislányom lesz, Rozáliának fogják hívni...:)

Vagy amikor láttam (színházban) az Olivér c. darabot, akkor úgy gondoltam, hogy Olivér lesz a fiam neve:)

2010. aug. 30. 19:24
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég születtek 1,5 éve, én már akkor is néztem a Grace klinikát és onnan kapták a nevüket. :)

1 lányom és 1 fiam van.

Ikrek, egyikük neve: Alex, Izabell (mivel magyarul nincs olyan h Izobell ezért ez lett)

Én Krisztina vagyok, csak már nem akartam a lányomnak is ugyanezt a nevet adni. (Grace klinikába is van Christina nevű lány/nő)

2010. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
óó én nagyon régen kitaláltam neveket de már nem emlékszek rájuk :D ami most nagyon tetszik az az Emma és az Emília (:
2010. aug. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%

Én már elhatároztam,ha lány lesz,akkor Ildikó lesz.És ezen semmi áron nem fogok változtatni,ha kedves anyósnak vagy apósnak nem tetszik,akkor nem kell látogatni a kislányt.

Ha fiú lesz,akkor Gábor lesz,de nem tuti:D

A lány név már nem változhat semmi esetre sem,szilárd elképzelés.

A fiú név még változhat.:D

2010. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
én már kb 10 éves korom óta tervezgetem a lányneveket,volt kedvenc nevem:Dalma,Anna,Emma,Molli,Maja,Mirjam,Amina,Amira,Noémi,Lili,Lilien,Luca,mindig más.Örök kedvenc a Lili,Emma,és ami most nagyon bejön az a Naomi,dehát nekem mindig más:D 15/L
2010. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Kb. 12 éves voltam, amikor olvastam egy könyvet. A főszereplő Milan volt benne (a végén meghalt, nagyon sírtam). Akkor elhatároztam, hogy az én fiam csak Milán lehet. Most nagyon felkapták, de akkor még sokan azt se tudták, hogy létezik ilyen név.

Sajnos le kellett mondanom róla mégis, fájó szívvel. Közeli ismerősök ezt a nevet adták a gyereküknek, és nagyon hülyén jönne ki, ha a miénk is Milán lett volna/lenne (első gyermekem kislány lett, a másodikat még nem tudjuk).

Lánynév: Az alcsúti arborétumban van egy tábla, az utolsó magyar király és királyné neve szerepel rajta. [link]

Szintén akkor jött az ötlet, hogy a lányom csak Zita lehet.

Majd nagyon megtetszett a Mátyás királyos tanulmányok alatt a Kinizsi Pál-Magyar Benigna történet. Akkor már két nevem volt, Zita és Benigna.

Sajnos, amikor a kislányommal terhes lettem, apa véleménye is számított. Így lett az, hogy fájó szívvel lemondtam mindhárom kedvenc nevemről.

Most a második babát várjuk, de sajnos most sem adhatom ezeket. Szeretem annyira a párom, hogy ne kényszerítsek rá olyan neveket, amik ellen ennyire tiltakozik.

2010. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én Eszert szerettem volna, de azóta van olyan nevű ismerősöm, és már nemnevezné úgy a lányomat. Azóta jött a Eliza :)
2010. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha fiú, akkor Balázs, vagy Peti, ha lány akkor Ingrid(jó ez senkinek nem tettszik, csak nekem) vagy valami más.:)

13/L

2010. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!