Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok nevet a gyermeketeknek? A párotokkal könnyen meg tudtatok egyezni?

Figyelt kérdés
És végül is mi a kicsi neve? :)
2011. nov. 9. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is Rault akartam a fiamnak, aztán mikor terhes lettem kedvesem közölte h szeretné ha az ő nevét kapná. igazából akkor már nem is érdekelt h mi lesz a neve csak már legyen meg. igy Balázs lett apa után. annyira nem volt vita téma h még csak szóba sem került a Raul második névként. Persze h fontos mert egy életre választ nevet az ember a gyermekének, de vannak akik túl nagy vitát képesek csinálni belőle.
2011. nov. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A fiúnevekben egyezik az ízlésünk a párommal, így ezzel nem volt gond, de a lánynevek...szögegyenest ellentétesek az gondolataink és a közös halmaz megalkotása is kemény munka volt. És ebbe így is csak 2-3 név fért bele.
2011. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy TETSZIK? VAGY NEM és nem az éppen aktuálsi divat szerint (pl ősmagyar nevek), az sem érdekelt, hogy sok van belőle, mások véleménye..


Fiam Bence Márk lett, igaz ő már 11 éves múlt, de még azelőtt eldöntöttük, hogy ha fiúnk lesz egyszer a távoli jövőben, akkor Bencének fogjuk hívni.

2. gyereknél- ő 2,5 éves múlt- párom választott lánynevet(tuti biztos voltam, hohy 2. is fiú lesz) én (választottam volna) fiút.

Lány lett Szonja Jázmin(jázmin a kedvenc virágom)


A 2. névhez mind a 2 esetben én ragaszkodatm

2011. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Fiú nevet rögtön találtunk: Levente

Ezzel csak az volt a baj, hogy a pocakban kislány volt :)

Sokat gondolkoztunk, mert a vezetéknevünk sem egyszerű. Meg aztán fontos volt, hogy ne a szülinapja környékén és ünnepnapokhoz se legyen közel.

Flóra lett és illik rá.

Közösen döntöttünk.

2011. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Mi mindig kiválasztottuk a 18. heti ultrahang előtt, hogy mire kiderül, hogy milyen nemű lett a baba neve is legyen. Az elsőnél valahogy eszembe jutott a Flóra név, még mielőtt beszélgetni kezdtünk volna a nevekről egyáltalán. A férjem pedig megkérte, hogy az ő nevét örökölje tovább a fiú trónörökös, ha az lesz. Mivel neki is tetszett a Flóra név, és nekem is tetszett az ő neve, így sima ügy volt. Lány lett, Flóra.

Másodiknál nem igazán ment a lány név választása, valahogy semmi sem tetszett igazán. Néztük a népszerűségi listákat. Nem szerettünk volna túl sűrű nevet választani. Volt egy-kettő ami tetszett, de végül fiú lett, így simán megegyeztünk Apa nevében, így lett ő Zsolt.

Harmadikunknál igazán bajban voltunk. Végül néztük a népszerűségi listát, én kiválasztottam a számomra tetsző neveket, ezeket olvastam Apának, ő pedig rámondta az egyikre az áment. Végül Kinga és Vince közül, Kinga lett a babánk.

2011. nov. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

3. avgyok

se az apja, se az én nevemet nem kapta volna egyik s gyeek sem, se első, se második névnek

2011. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta megvolt a lánynév, a párom elfogadta. Szerencsére tetszett neki is :)

Fiú nevem sosem volt, nincs is, gondolom apa nevét kapná, vagy apa választana neki nevet, mert én egyikért sem vagyok oda, vagy ami tetszene, az foglalt a közelünkben és amiatt nem adnám a saját gyerekemnek:(

2011. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Párom válogatósabb volt a nevek terén, mint én. Nem is gondoltam volna róla, de szinte egyik név sem tetszett neki, ami nekem igen. Már kezdtem feladni, amikor azt mondtam, hogy mi lenne, ha Alíz lenne? Erre páromnak felcsillant a szeme, mondta, hogy igen, az jó, és akkor lehet Lizi baba is.

Így nagy nehézségek árán Lizi babánk lett.

Fiú névben nem jutottunk volna dűlőre, mert ott nekem is nehezemre esik választani, de egyelőre lányunk lett, úgyhogy most nem is töröm a fejem fiú neveken.

2011. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a párom döntött mivel neki ez az első gyereke.

Nekem a 4. és már amikor csak beszéltünk a gyerekről megvolt a név.Csenge és Hunor és Hunor lesz mert fiú remélhetőleg::))minden UH ezt mutatta.34 hetes kismama

2011. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
huuu mi nagyon nehezen egyeztünk meg.kislány név neki a Viktória tetszett nekem nem.addig addig keresgettem és mondogattam neki szinte az egész utónév könyvet felolvastam neki míg végül egy megtetszett neki a Gréta és ez lett a kislányunk neve.DE ha fiú lett volna nem tudom mit tettem volna mert azt szerette volna h az Oszkár nevet kapná nekem attól a névtől még a nem létező szőröm is égnek áll...huhhhh remélem a kistesonál már kiveri ezt a fejéből...
2011. nov. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!