Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Le kell ellenőriznem a családo...

Le kell ellenőriznem a családokat?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves lesz és egy ismerősömnél babysitterkedik. Most ajánlotta valakinek még a lányom. Viszont én mint szülő, el mehetek hozzájuk, hogy lássam "milyen emberek, milyen körülmények" vannak a családban? Vagy csak jagyjam kitapasztalni a lányomat?
2021. nov. 9. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem gondolnám, hogy el mehetsz.

Nem szórakozni, meg ott aludni hívták meg a barátai, hanem dolgozni.

2021. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Majd ha egyszer elkezd máshol dolgozni, pl közért, oda is bemész előtte és mindenkivel megismerkedsz és körbe nézel, hogy dolgozhat-e ott a lányod?
2021. nov. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha beengednek, elmehetsz.
2021. nov. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Én felvetném, hogy találkozzunk egyszer legalább 5 percre. Mégis csak egy 15 éves gyerek biztonságáról van szó. Túl messzemenő következtetéseket nem fogsz tudni levonni mondjuk, szóval abban is bízhatsz, hogy akik őt beajánlották, azok nem a leggázabb ismerőseik felé tették.
2021. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom te lökdösöd, hogy menjen dolgozni, 18 évesen meg majd kirakod az utcára.

Úgyhogy inkább ne pattogj. Tartsd el a gyereked, ahogy minden tisztességes ember és nem lesz ilyen gond.

2021. nov. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy megnézheted magadnak a családot, hogy elviszed a lányodat és az ajtóig kíséred.

Talán szétnézhetsz abban a pár percben. Vagy válthatsz velük pár szót.

Ezt neki kell látnia.

Ha rosszak a körülmények vagy a szülők furák arra ő is rá jön magától és többet nem vállalja be.

Nem kicsi már.

Az 5-ös válaszolóval nem értek egyet.

Rengeteg kamasz dolgozik pl. Meki, Burger King,Tesco.

A szomszéd milliomos csemete is a Burger-be nyomja. Nem mindenkinek raknak a feneke alá autót, jogsit.

Van aki független szeretne lenni egy kicsit anyagilag.

Én 16 évesen dolgoztam a suli mellett délutánonként egy kis butikban. Ettől kicsit függetlenebbnek éreztem magamat.

Nem kellett mindig pénzt kéregetni a szüleimtől ha szórakozni mentünk.

Ha az én lányom is úgy dönt ennyi idősen, hogy iskola mellett dolgozna akár hétvégenként nem fogom lebeszélni róla.

2021. nov. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az ismerősöd ajánlotta, akkor nem hiszem, hogy ne lennének előállíthatók bármilyen probléma esetén. Ránézésre meg amúgy sem tudnád megmondani róluk, milyen erkölcsű emberek... De esetleg amikor a lányod először megy, akkor elkíséred az ajtóig egy kézfogás erejére?
2021. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni, amit a 6-os, de megelőzött.
2021. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Húgom is babysitterkedett, szerintem nem kell aggódnod, ha olyan a hely úgysem fog ott maradni. Esetleg kérdezősködhetsz a lányodnál, hogy hogy érzi magát náluk, kedvesek-e vele a szülők, gyerekek, stb.
2021. nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
5ös jól latod. 15 évesen kötelező, hogy saját pénzt ketesen, nem fogom eltartani. Már most nézem neki az albérletet, mert ahogy betölti a 18at repül mint a szar innen. Maga kell vegye a kaját, sőt főzze meg magának... Te mennyire vagy beteg elme? Elmondám, hogy az ismerősünknek "ingyen" vigyázott a gyerekre. Mert szereti a gyerekeket. Nyilván mindog kap pénzt, de az elején el sem akarta fogadni. Szerencsére nincs rá szorulva, és nem is a pénz miatt csinálja. Olyan embert próbálok nevelni belőle, hogy segíteni, adni jó. Szépen terelgeti a kis gondolatait efelé. És azt mondom, hogy inkább menjen, "dolgozni", mint üljön a gép előtt. Nagyon tetszik neki, mert kiszakad a szürke hétköznapokból. Nem 0-24be nyomja, hanem heti, kethetente 1-2 alkalommal, mert a suli az első. És gimisként van bőven tanulnia. Szóval remélem neked nincs gyereked, mert ezzel a hozzáállással, mint szülő, biztos rossz lehet neki veled élni :(
2021. nov. 14. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!