Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 14 éves lányom minden...

A 14 éves lányom minden idejét a barátjával akarja tölteni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elhanyagolta a tanulást, alig van itthon, alig látom, csak késő este amikor hazaér. Én próbáltam máár szabályozni, hogy érjen haza minden nap 8 órára, de nem vált be. Soha nem ért haza, mindig kiabál, ideges. Nem tudom, hogy mi lehet a baja,, nem mond semmit ezekről a dolgokról. Tegnap este elment a barátjával egy buliba, és ma reggel, teljesen kiakadva, másnaposan jött haza. Próbáltam kiszedni belőle, mi történt, de nem mondd semmit. A barátjával kb fél éve vannak együtt, tök rendes fiú, legalábbis annak tűnt. Nem tudom, mit csináljak.

2021. nov. 13. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Neveld meg. Nagyjàból màr késő, de azért próbálkozz…

Ne engedd ki a lakásból, ne fizesd a telefonszámláját, vedd el a telefonját, zsebpénzmegvonás, ilyesmi.

Nehogy már a nyúl vigye a puskát!

2021. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

14 éves. Nem csinál azt, amit akar. Ez először neked kell felfognod és akkor megfelelő kisugárzással tudod ezt tolmácsolni felé is.


Annyira érzem, hogy mi idáig nem jutunk el soha, mert ez már az a szint, ami nálunk elképzelhetetlen lenne.


Nem próbálnám kiszedni belőle mi történt, mert nem jön haza részegen éjjel. Ennyi.

2021. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
vegyél családi csomag óvszert nekik
2021. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Neveled meg. Ha ő nem tartja. A szabalyokat h 8 rá haza kell érni legkozelebb nem mehet sehova! Fogadjunk egyedül neveled
2021. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, ketten élünk, én meg a lányom. Nekem ő mindennél fontosabb, ezért mindent megengedtem neki, hogy jól érezze magát, nem akartam, hogy megviselje őt az apanélküliség. Valószínű itt ronthattam el a dolgot.
2021. nov. 13. 15:32
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Itt. Vágd pofán és kezdd el korlátozni! Sürgősen és NAGYON! Mert nemsokára nagymama leszel ezzel a tempóval!
2021. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Hát pedig hagyd őt békén, majd tanul a hibájából. Ha tiltod, annál jobban csinálja. Én is így tettem, nem is tudtak szabályozni soha. Mindenki önálló ember, na puszi
2021. nov. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom szüksége van egy férfipótlékra, és végre talált is egyet, és boldog. Hagyd őt békén
2021. nov. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Dehát látom rajta, hogy nem boldog!
2021. nov. 14. 18:11
 10/14 1Léna ***** válasza:
90%

A nevelés az nehéz feladat.

Ha nem tudod mit tegyél kérj segítséget nevelési tanácsadóban, beszélj a tanáraival. Jó, hogy felismerted a problémát, ez az első lépés a változtatáshoz.

Ideje a felelősség tudatát növelni.

Köss alkut vele. Pl. Mikorra kell hazaérni. Mi lesz a következménye ha nem tartja be a megállapodást. És ha tényleg nem tartja be akkor fejezd ki az érzéseid. Mennyire csalódtál benne, és mennyire rossz, hogy így a következményt foganatosítanod kell.

Figyelmedbe ajánlom Thomas Gordon: Szülői eredményesség tanulása

(Talán kérdésed, másoknak tanulság lehet.

Sokan szeretnék a gyermekeiknek megadni azt amit ők nem kaptak. Persze fájdalmas ezt megélni.

De ha nem tanulunk meg várni valamire, vagy nem tudunk lemondani valamiről, ha nem tanulunk önuralmat akkor kapcsolati problémákat nem tanulunk meg kezelni.)

2021. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!