Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Probléma a meztelenség?

Probléma a meztelenség?

Figyelt kérdés

Lányunk kis kora óta szeret meztelenül lenni. Magától alakult ki benne ez valahogy, mi ugyan nem csinálunk abból gondot ha fürdőszobából ki kell jönni vagy át kell öltözni előtte, de amúgy nem vagyunk egész álló nap meztelenül.


Ráhagytuk a dolgot (páromnak komoly szexuális gátlásokat okoztak a témában túl szigorú szülei, ezt is el akartuk kerülni), reméltük hogy kinövi. Viszont lassan 11 lesz, és hát nem úgy néz ki mint aki kinőné. Vendég jelenlétében természetesen felöltözik, csak előttünk van ruha nélkül.


A kérdésem az, hogy kell-e emiatt aggódnunk hogy valami kellemetlenség éri a következő években ahogy eljön a kamaszkor? Vagy addig még kinőheti? Próbáljuk rávenni hogy öltözzön fel, vagy hagyjuk rá a dolgot? Minket amúgy nem zavar, inkább attól tartok/tartunk, hogy pl. iskolában ne legyen emiatt kellemetlensége mert mondjuk kitudódik hogy ő otthon meztelenül van előttünk.



2021. dec. 22. 20:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

én tanyavilágban láttam ilyet, én is meglepődtem, de tényleg létezik.

bár igaz, ott a lányokat féltették, nekik nem engedték, de a fiúknak meg kb evidencia volt h jó időben nincs ruha. mondjuk se közel se távol nem volt senki ez is igaz, de lényeg h a 2 14-15 éves srác egy szál semmiben volt kb egész nyáron.

szóval fene tudja, sztem nagyon környzetefüggő. az nem baj önmagában ha természetesen kezeli a meztelenséget.

2021. dec. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
37%
Én nyáron Borsodban túráztam és ott mászkált az utcán egy meztelen srác. Nem idén barnult. Lehetett vagy 8-10 éves.
2021. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
92%
Bár lánynál ez más.
2021. dec. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

12

nem idén barnult közösségekben, gettókban ez teljesen más. tizenévesek is simán ellófrálnak egy farokban, de a lányokra azért ők is vigyáznak!

2021. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
67%
Szerintem nincs ezzel semmi gond. Otthon nyugodtan meztelenkedhet. Tiltani, lebeszélni semmiképpen nem szabad. Semmivel nem lesz jobb ha titokban meztelenkedik a tiltás miatt.
2021. dec. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Én is így gondolom
2021. dec. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
13%
Ez csak trollkérdés, semmi több.
2021. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, 11 évesen én is egy szál vmiben flangáltam a fürdőszobába. Majd el kezd változni. Igaz apukám is mondta, amikor el kezdtem szőrösödni, hogy lassan ezt abba kéne hagyni, de nem éreztem kényszernek
2022. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém is
2022. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább örülnék annak, hogy kialakult nála, a mai gyerekek nagy többsége szégyenlős. És még inkább visszahúzódó a miatt.

Így legalább nyitott marad. És szerintem alapjáraton is természetes az egymás előtti meztelenség.

2022. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!