Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet csinálni a 17 éves...

Mit lehet csinálni a 17 éves lányommal, ha nem akarja azt csinálni, amit mondok neki?

Figyelt kérdés

Olyan baja van (nem akut hanem krónikus) amivel orvoshoz kéne menni, de megmakacsolta magát és nem hajlandó rá. Gondolom erővel nem vihetem, mert az gyerekbántalmazás. Ha meg nem juttatom el orvoshoz és nagyobb baja lesz, az meg kiskorú veszélyeztetése vagy hasonló.


A meggyőzéssel kérlek ne gyertek, mert hónapok óta ezzel próbálkozom, gyengéden, szigorúan, logikusan érvelve, kiabálva, de minden hasztalan.


Mit lehet ilyenkor tenni?


F



2022. jan. 26. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
17 èves, màr nem kisgyerek. Ő èrzi, neki mennyire rossz , en rahagynam. Lehet, hogy nem veled szeretne menni, vagy ő akar orvost vàlasztani? Ilyenről beszèltetek màr? Eddig ment vele orvoshoz, vagy ez lenne az első alkalom?
2022. jan. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Inkább az van, hogy szőnyeg alá akarja söpörni a problémát. Nem akarom én kísérni, de se velem, se nélkülem nem akar menni. Eddig járt velem, vagy az anyjával, de most, hogy körvonalazódik a probléma (nagyjából megvan a diagnózis), a terápiát már nem akarja. Úgy van vele talán, hogy majd maga megoldja, vagy nem tudom. Alapvetően csak azt hajtogatja hogy “nem”.


Az anyja meg nem erőlteti.

2022. jan. 26. 00:27
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Pedig ha elakarod vinni erőszakkal kell. Megfogod és beültetett a kocsiba és terápiánál kiteszed. Ez nem gyermekbántalmazás, mert kiskorú és ő javát szolgálja.
2022. jan. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Mi a baja?

Ha az életét nem veszélyezteti, akkor nem izmoznék rajta. Lehet, hogy ő jobban tudja, ez még sosem jutott eszedbe? Beszélgess vele a miértről!

2022. jan. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos vagy nem sajnos a gyereked egy önálló lény. Saját gondolatokkal. Nem egy kutya akinek ha azt mondod, hogy "ül" akkor akár fél órát is ülve marad :)

Lassan úgyis betölti a 18at, akkor meg már pláne nem tehettek semmit.

Ha önmagának nem fontos annyira, hogy meggyógyuljon akkor ha bele is döglötök sem fog orvoshoz menni, ha ő nem akar.

Most fel kell fogni, hogy meg van hülyülve és a saját kárán fogja megtanulni, hogy felesleges addig várni amig nem rosszabbodik a helyzete. De ehhez el kell engedni a kis kezét és mellette lenni ha ő kér segítséget.

2022. jan. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Először az anyjával jussatok közös nevezőre.


Kívülállóként én azt látom, hogy szerinted el kell menni, az anyja szerint meg nem olyan fontos. A lány pedig az anyjával ért egyet. Ennyi az egész, nem kell túlkomplikálni. Valószínűleg nem életveszélyes a dolog, ha az anyja sem erőlteti. Hagyd rá, legföljebb tanul a saját kárán.


Egyébként lehet tudni, mi a betegség lényege, miért kellene vele orvoshoz fordulni?

2022. jan. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Mi a baja?
2022. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami súlyosabb dolog, ami sokáig vele lesz, akkor valószínűleg fél, még akkor is, ha amúgy jól kezelhető betegségről van szó. Még csak 17 éves, hadd eméssze kicsit.
2022. jan. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

szerintem üvöltsd le a fejét, használd ki testi fölényedet, és vidd el egy olyan helyre, emberhez és szituációba, amire egyértelműen nemet mondott. apám is így csinálta, huszonhárom vagyok, négy éve nem beszélünk, ez egy tuti recept. kikúrálni végül nem sikerült ugyan a nagyon súlyos és veszélyes betegségemből, mert olyan 13 éves korom körül elkezdtem neki hazudni arról, hogy persze, elmentem az orvoshoz, mert "Én már nagylány vagyok és egyedül is be tudok menni, megvárhat a kocsiban", tehát az őszintén beszélünk-e kérdésre már vagy tíz éve nem a válasz.

alternatív opció, hogy békén hagyod és élhet, ahogyan szeretne és tud, ennek nagy előnye, hogy lehet hogy még tíz év múlva is lesz gyereked.

2022. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Hù, utolsò, az első sorod olvastam es rögtön lepontoztalak. Pedig ott a pont nàlad, vègig kellett volba olvasni, hogy ironikusan erted...
2022. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!