Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet betartani a szigoru...

Hogy lehet betartani a szigoru dietat ha a gyerek ebben nem partner?

Figyelt kérdés

Jelenleg laktoz, gluten, tojas, cukor, szenhidrat es feherje szegeny dietat kellene betartani.

6 honap utan folyamatosan visszaterhelni. Nekem is brutal nehez volt osszerakni egy allando menut, ugy hogy mi vele csinalnank vegig a parommal. De a gyerek apja(volt ferjem) penzeli a lanyunkat. Ami azt jelenti heti szinten 10-15 ezret is ad neki. Amibol napkozben maganak bevasarol. Ha a penzt elakarom venni akkor a gyamuggyel fenyeget. A gyerek apja velem nem beszel, a gyerektartason kivul semmiben nem segit nekem. A gyereknek mindent megvesz, neki mindent ad, de nem foglalkozik az egeszsegevel.

Nem koveti a dietat a lanyunk ezt az orvosnak es nekem is megmondta ot nem erdekli.

Puffadas es hasmenes miatt mentunk orvoshoz. Vervetel utan brutal rossz lett az eredmenye, rengeteg mindenre erzekeny, allergias. Most kellene neki kicsit erosnek lenni, segitenenk. De o nem akarja.


2022. márc. 23. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos annyira brutál a helyzet? Én mikor brutál volt bármekkora lázadó kamasz voltam sem csaltam el a diétát.
2022. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Allergia kivizsgalast pont nem igy csinalnak, hogy mindent elvonnak egyszerre, hanem egyszerre egy dolgot. Amit leirtal, konkretan semmit nem ehet a lanyod. A cukor pl. nem allergen. Ugyhogy a sztori tobb sebbol verzik.
2022. márc. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Én nem küzdenék vele. Megmondanám, mit KÉNE ennie. Ha nem ezt eszi, csak a vállamat vonnám meg. Nyilván nem véletlenül derültek ki ezek az étel-allergiák, hanem úgy, hogy panaszokat okoztak. Te is írtad:

"Puffadas es hasmenes miatt mentunk orvoshoz."

Nos, ha visszatérnének a panaszai, akkor ugyanúgy csak a vállamat vonnám meg, hogy ezért kellett volna a diétát betartania.

2022. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A verkepe miatt nem ehet cukrot, mert rengeteg rossz eredmenye lett. A labor papir amit kaptunk tele volt jelolessel mi a rossz..

Gasztro orvosnal voltunk, az o javaslatara kezdtuk el. Egy honap mulva kellene menni vervetelre ujra, azzal az eredmennyel egyutt diabetologushoz is.

2022. márc. 23. 23:33
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ennyi tiltást nem csoda, hogy nem tart be. Tudom, hogy az egészsége az első, de egy kamasz nem pont ezt nézi. Gondolom nem sok olyan kaja maradt amit szeret és ehet
2022. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

"Egy honap mulva kellene menni vervetelre ujra, azzal az eredmennyel egyutt diabetologushoz is."


Ha nem tartja be a diétát, akkor nincs is értelme a vérvételnek. Ezt megmondanám a lányomnak is. Majd ha egy hónapig folyamatosan betartja, majd akkor megyünk újra vérvételre.

Egyébként pedig, ha panaszai vannak, megmondanám, hogy ha olyan nagyon tudja, mit kéne ennie, akkor menjen nyugodtan egyedül az orvoshoz esetleges panaszaival. Gondolom 14 éves elmúlt, úgyhogy tudja egyedül intézni az orvost magának. Vagy kérje meg a h...lye apját erre. Ha olyan nagy köztük az összhang, akkor biztos ezt is boldogan megteszi érte.

De én abban se lennék szívbajos, hogy közölném a lányommal, hogy ha neki nem tetszik az általam kínált életmód és szabályrendszer, akkor felőlem lakhat az apjánál is, és korrektül fizetném én nekik a gyerektartást, ha mindketten ezt szeretnék.

2022. márc. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Azért annyira brutál rossz nem lehet az állapota, mert nekem mikor vércukor problémáim voltak, minden evés után le kellett feküdnöm 10-15 percre, annyira rosszul voltam, míg meg nem lett oldva. Anyukám meg ha laktózt vagy glutént tartalmazó ételt eszik véletlenül, akkor szó szerint összefossa magát. Ha komoly panaszai lennének, akkor maga is figyelne, mert senki nem akar szenvedni.
2022. márc. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

"Nem koveti a dietat a lanyunk ezt az orvosnak es nekem is megmondta ot nem erdekli."


Hja, hát onnantól engem se érdekelne. Nem kisgyerek már, tudja mivel jár, ha nem tartja a diétát. Én megcsinalnam neki a diétás ételeket, lenne itthon mindig minden, amire neki szuksege van és annyi. Eszi, nem eszi, ez van. Orvoshoz meg innentől megy egyedül, engem tovább nem érdekel.

2022. márc. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, akarhogy is, ilyen nincs, hogy ennyi mindent megvonnak egyszerre tole.

Cukorbeteg ? Csak azt irod, huha de rossz a verkepe, de ez nem igy megy. Cukrot nem vonnak meg ha nem cukorbeteg, vagy nem extrem elhizott.

A gluten allergiat sem igy vizsgaljak.

Ha annyira rosszul volna, betartana. Az en 6 evesem is tudja , ha tejet eszik megy a hasa, ezert inkabb nem ker fagyit. Gondolom a tied sem megy azert a mekibe,hogy aztan osszef**sa magat.

2022. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%
Mellesleg egyik vervetel sem mutat ki igy konkretan allergiat ( 20 eve egeszsegugyben dolgozom). Amit a verben meg tudnak nezni az nem fugg kajaval ossze. Gondolom a kerdes lenyege, hogy szidjuk az exed.
2022. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!