Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Már nem kamasz,de úgy viselked...

Már nem kamasz,de úgy viselkedik.Van még valaki akinek a 20 éves gyereke csúnyán beszél vele?Hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 29. 17:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
63%

Hm... Én már rég megfogtam volna a petyerkáját és mehetne ahova szeretne..

Miért tűröd ezt a viselkedést?

2022. márc. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#10 te sem mondod komolyan...huuu de megsértettem,mert annyit mondtam neki hogy nem én tehetek rola hogy nem bír fel kelni.Miért ki ő,kis király hogy nem lehet hozzá szolni vagy mi?!Ha êbtesztem,azért vagyok lebaszva,ha nem azért.Szoval tök mindegy.


#11 ez egy jo kérdés🥺

2022. márc. 29. 22:49
 13/22 anonim ***** válasza:
48%
Lepontozhattok, de akkor is oka van, hogy ilyen a saját anyjával. Ennyiből, amit a kérdező leírt, nem tudtuk meg milyen volt az az eddigi 20 év. Kérdező, egy dolgod van, pakolj össze neki és küld el otthonról, boldoguljon önmaga.
2022. márc. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%

12, nem valóban nem a te hibád. De ettől te jobban érzed magad ha a hibáját így kezeled?

Ha 20 évesen elaludtam volna reggel és elkések, akkor a szüleim nem mondtak volna semmit, mert az én dolgom ha elkések. Vagy ha én meg nekik morogtam volna, akkor valószínűleg normálisan leülnek velem es emlékeztetnek hogy felnőtt vagyok és a tetteimért kizárólag én felelek. De biztos nem vágtak volna a fejemhez egy ilyen arrogáns mondatot, hogy "nem én tehetek róla".

Ez nagyon bántó szerintem. És ha egész életében ebben a stílusban kommunikáltál vele akkor edd meg amit főztél. Változni nem fog már a helyzet. Kérd meg hogy költözzön el és élje mindenki az életet. Idővel a távolság miatt jobb lesz a viszony köztetek.

2022. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

komolyan, itt mindeki milyen hiperérzékény

ordibál veled, követelődzik, mindnenben kiszolgáltatja magát, nem segít semmiben, vagy egyszerüen csak káromkodik? mert nem ugyanaz.

2022. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

stresszes az látszik, talán pont a munkahelye miatt. emiatt mindenenn felhőzza magát, és azokkal veszekedik, akiket amúgy szeeret. ez egyébként neki se jó. az elköltözéstől nem lesz könnyebb.

munkahelyválátás a megoldás-

tudom mert átéltem ugyanezt.

le lehet vele ülni beszélgetni, normálisan elmondva hogy ez így neked nem jó é s arra kérni, ne csinálja ezt. ideig-óráig megoldást jelent, de nem fog ettől még megváltozni a kiváltó ok.

esetleg pszichológus

2022. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

#12 hm... azért anyuka is agresszív

elaludt, ideges, te meg teszel még rá egy lapáttal

fektessetek le szabályokat

ki kelt kit? ki főz? eszik amit csinálsz vagy magának kell megcsinálni, magának kell felkelni, és akkor nem szólsz bele mikor teszi, mit eszik, ő élete, ő felelőssége. kié a kutya? akkor az viszi le, az ad neki enni, az takarít utána, és nem más. esetleg megkérheti a másikat, de az szivesség.

és innentől ne szólj bele az ő dolgába, ha megcsinálja, ha nem. felnőtt.

ha elkezd veled ordibálni, egyszerűen hagyd ott. ne állj le vele veszekedni, visszakiabálni, egyszerűen ott kell hagyni mint egy 5 évest. de az is megoldás, hogy ilyenkor megöleled, és azt kérdezed mi a baj? ne lepődj meg, ha elsírja magát. (persze ezt csak párszor lehet eljátszani)

magadban azt kéne eldönteni, hogy te mit akarsz. biztos támasz akarsz lenni, vagy szeretteljes menedék a külvilág borzalmai elől, vagy hagyod kirepülni. ha biztos támasz, akkor sugározd ezt. hogy hozzád mindig fordulhat ha problémája van. de ha 12-15 évesen ezt nem csináltátok akkor lehet, hogy már késő. de egy próbát megér. :)

ha nem akarod ezt, akkor hagyd elköltözni. ettől még stresszes lesz, csak nem tudsz róla, nem rajtad vezeti le. ugyan ez nem a hosszú kiegyensúlyozott élet titka, de így járt.


emúgy ez nem függ össze a korral, bárki lehet a stressztől idegbeteg 30-40 évesen is.


ha nem a stressztől van, akkor egyértelmüen pszicholgus, mert ott akár valami betegség is állhat a héttérben (első körben nem kell pszichiáter)

2022. márc. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
#13 te egy akkora ostoba vagy!Még egyszer leírom ,nem csináltam semmit,amiért így kellene viselkednie!Pont ez a baj,nem voltak soha szűk korlátok!A másik szerinted mi adhat okot egy gyereknek hogy így beszéljen??Semmi!Nincs joga így beszélni az anyjával!Én elsüllyednék ha anyámmal így beszélnék.Hiányzik a tisztelet belőle,beszippantotta a rohadt számítógép stb.Fogalmam sincs ,de kiadtam az utját mert elég!Ha okot adtam volna ra,nem írtam volna ki a kérdést!A másik meg a kérdésem nem az volt hogy én tettem e olyat vagy nem ,amiért így beszél velem.De lényegtelen már.Talán 40 évesen helyre jon,vagy nem....Nem kérek több választ,koszi
2022. márc. 30. 13:14
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem kérsz, de kapsz. A stílusodból látszik, hogy megérdemled a fiad viselkedését.
2022. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

nem 20 évesen kell a tiszteletet megkövetelni. a gyerekedet nem most rontottad el, hanem kiskorában. megszokta hogy lehet veled így beszélni. esetleg a férjed is így beszél veled.


az meg hogy el sem olvasod amit írtam, akkor minek töröm itt magam? költözzön el, az lesz mindenkinek a legjobb

2022. márc. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!