Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekeknél hány évesen...

A gyerekeknél hány évesen kezdődik az a korszak, amikor már jobban izzadnak hónaljon és lábon?

Figyelt kérdés

Néztem a The Middle című sorozatot és az egyik epizód pont erről szólt, hogy a legkisebb gyereknek már dezodort és kölnit kellett használnia. Vicces epizód, szívből ajánlom mindenkinek.


És erről jutott eszembe a kérdés.


Általában a fiúknál és a lányoknál mikor jön el a korszak, amikor a lábuk megizzad napközben, ha nem használnak dezodort, kellemetlen lesz a szaguk, parfümöt vagy kölnit fújnak magukra, rágóznak hogy ne legyen szájszaguk, a lányok esetleg sminkelni kezdenek?


Esetleg azt tudja valaki, hogy miért lesz egy kor fölött szúrósabb az izzadtság szaga? A hormonok miatt?


2022. máj. 2. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pubertassal, es igen, a hormonok miatt
2022. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hormonok indulásakor


Változó.

Vannak lányok, akik 8 évesen menstruálnak…

2022. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

A lábszag sokmindentől függ. Kiskoromban elmentünk élményparkba, a vizes attrakcióknál az egyik 3 éves cipője elázott, de nyár volt, nem törődtek ezzel túl sokat, mindenünk hamar száradt. Este levették az autóban neki amíg aludt, tömény sajtszag jött a lábából.


Ha nem éri ilyen hatás, a jellegzetes szag a lábnak úgy 9-10 éves körül jelentkezik, amikor van egy alap és nagyon enyhe szaga amikor a gyerek egész nap elvan ugyanabban a zokniban, ráadásul tesin még vissza is veszi tusolás nélkül a rendes zokniját a lábára. Van akinél erősebb, van akinél nem. Nekem sosem volt ebből gondom kicsinek, az osztálytársamnak meg éreztük a lábszagát, mikor tesin átöltöztünk negyedikben.


Néhány általánosiskolában amúgy már lehet ezt a tömény zokniszagot érezni ahogy megy a folyosón az ember, főleg a tornaterem közelében.


***


A kellemetlen testszag inkább 12 éves kor körül kezdődik.


Én külföldön jártam iskolába felsőtagozatban.


A mi időnkben hatodikig nem kellett fürdeni tesi után, hetediktől kellett. Hetedikben mi gimnáziumba mentünk (ott a gyerekek 3 év iskolaelőkészítőt csináltak, 6 év általánost, és 6 év gimit 3 részre bontva - kis gimisek, nagygimisek és érettségizők) és a gimnáziumi éveinktől kezdve kellett fürdenünk.


Ötödikben és hatodikban nem nagyon volt ebből gond. Reggeltől délutánig az iskolai egyenmackóban kellett lenni aznap, amikor tesiztünk.


Igyekeztek a tesiórákat az utolsó vagy utolsóelőtti órákban tartani, úgyhogy vagy tesi után hazamentünk vagy egy órát még bent ültünk, de ha nem mentünk azonnal haza se volt oroszlánszag a teremben. (Vegyük hozzá, hogy általánosiskolások voltunk, sokat szaladgáltunk az udvaridőben és utána sem voltunk büdösek, de mondjuk, ha nem a tesicucc volt rajtam, a vastag egyenszoknyában és teljesen leizzadtam deréktól lefelé)


Ha meg mégis napközben volt tesi, akkor igyekeztek nem össze-vissza ugráltatni minket, akkor valami olat játszottunk inkább amit udvaron is szoktunk.


Talán az összes bajom annyi volt, hogy ötödikben kezdtem menstruálni és akkor rendszeresen átáztam, ezért fel is kellett menteni tesiből amikor épp menzeszeltem, mert ettől a sok mozgástól elmozdult a betétem, egyrészt jó lett volna ilenkor átöltözni másrészt meg jó lett volna letusolni szintén emiatt.


Hetediktől kezdve meg egész nap egenruhában voltunk mindig, a tesimackót és egy váltászoknit külön vittük, óra végén pedig kicsöngetés előtt 15 perccel elengedtek minket, hogy lezuhanyozhassunk és átsétálhassunk a következő órára.


Amikor nyolcadikosok voltunk, levették a gimit az általánosiskola épületéről, külön épületbe mentünk és a felszabadult öltözőket, tusolókat az ötödik és hatodik osztály használta.

2022. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Ja és ott az ötödikesek mind 10 évesek voltak, én már 11 volam akkor, mert évvesztes voltam (de odakint olyan, hogy évvesztes vagy, nem létezett), tehát amikor én már dezodoroztam meg menstruáltam, meg már diszkréten kezeltem az egész pubertárs dolgot, az osztálytársaim megállás nélkül arról álodoztak, hogy nőljön ki a szőrük meg a mellük meg menstruáljanak meg engem kérleltek folyton, hogy mutassam meg nekik a szőrös hónaljamat, mutassam meg nekik a melleimet, mutassam meg a betétcserémet, ami nekem elég zavarbaejtő volt, hogy ilyeneket kérnek.
2022. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!