Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Adnátok vodkát a 16 éves...

Adnátok vodkát a 16 éves fiatoknak az első gimnáziumi osztálykirándulásra?

Figyelt kérdés
Nagyon jó iskolába jár a fiú. Az osztályfonok kihangsulyozta fél éve a szülői értekezleten hogy az osztálykiránduláson történő alkohol kínálasa azonnali hatályú kidobassal jár. Egy iskolán kívüli osztálybuliban az egyik tanár fia is berugott többek között. Semmi gond nem lett belőle.

2022. máj. 19. 17:33
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi megoldják majd. Mi is megoldottuk már 15 évesen is, hogy piálhassunk osztálykiránduláson, pedig nyilván egyikőnket sem az apja/anyja pakolta meg alkohollal. Volt ennek is egy bája, izgalma ahogy beszereztük a piát.
2022. máj. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem valami cider vagy meggyes sör bőven elég, ha inni akar, az nem olyan sok, de mégis iszik valamit.
2022. máj. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnék, de nyugi, szereznek piát enélkül is.
2022. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy nem adnék, ettől még úgy is inni fognak.
2022. máj. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
89%

Nem adnék neki. nagyon akar, szerezzen magának.

16 éves koromban röhej lett volna anyámtól piát kérni, hogy beb.szhassunk a haverokkal.

2022. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
30%

Aggódó apa vodkát adna a 16 éves fiának.


Dugni nem viszed el a k.vákhoz, te szerencsétlen?


Hagyjad már, hadd nőjön fel a gyerek legalább a saját első "lázadó beb.szását" hadd rendezze el szülői segítség nélkül.

2022. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
69%

Én meg úgy gondolom, hogy stégyelje magát az a szülő aki a 16(!) éves gyermekének akarmilyen dohányterméket vagy alkoholt ad.

Én nem cigizek, nem kávézok, nem iszok.

A gyermekeim is az én példámat követik.

SOHA nem adnék nekik ilyenféle dolgot.

Ha megkérdezné tőlem a fiam, biztos nem engedném el még a kirándulásra sem...

Aztán lehet lepontozni.


45/F

2022. jún. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
93%

#37 nem pontozunk le, felelősségteljes, felnőtt férfi így gondolkodik. Az emberré nevelés felelősségteljes, komoly dolog. Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

Ha a kis csecsemő nem látna/ érzékelne mag körül embereket - a függőleges testhelyzetet sem venné fel( a Maugli mese, azonban találtak valóban erdőben, ember nélkül nevelkedettet, és tapasztalták ezt. Egy idő után már szavakkal beszélni sem lehetett megtanítani őket, többek közt azért nem, mert a beszédszervek az első években a beszédtanulással együtt fejlődnek)

Ahol züllöttek, trágárul beszélnek a szülők - ott a gyerek óriási hátránnyal indul, mintha mázsás súlyokat akasztanának rá, és cipelné egy életen át - ha kap nevelőktől valahol segítséget, az enyhíti, és túlléphet akadályán.

2022. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 37-es.

Örülök, hogy így gondolkodzok ti is.

2022. jún. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg bolt van ahol kiadják simán olyanoknak is akiken látszik hogy nincsenek 18ak. Meg az is opció hogy találnak egy felnőttet a boltban akivel megvetetik. Ha nagyon inni akarnak akkor megoldják, mi is megoldottuk
2022. jún. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!