Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért olyan nagy divat most a...

Miért olyan nagy divat most a kamaszoknál a helyesírás hiánya? Miért nem használják a ly-t? (ien, mien, és társai, vagy a muszály pl. alap sok gyereknél)

Figyelt kérdés
2022. máj. 20. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A helyesírásod messzemenően összefügg azzal, mennyi irodalmat olvasol.


Ők annyi irodalmat olvastak el kamaszkorukig, mint én 6 éves koromig. Ezért a j/ly betűket csak tippelik a szavakban, sok dolgot fonetikusan írnak, meg ahogy éppen eszükbe jut.


Természetesen vannak olvasott kamaszok is, de ők tudnak is helyesen írni.

2022. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit írsz, ez nem jutott eszembe. Pedig kifejezetten logikusnak tűnik.
2022. máj. 20. 10:45
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Sok felnőtt se tud helyesen írni. Ez a betű kihagyás meg a digitális világ hozománya. Mindent rövidíteni akarnak. Pl. vok, nm, k.....stb.

Ettől függetlenül nekem a j/ly dologról az a véleményem hogy elavult és felesleges.

2022. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

1. A szabályok elutasítása "menő". Szerintük.


2. Az írásban zajló kommunikáció is nagyon gyors, "nincs idő" helyesírással piszmogni.


3. A chat leértékelte az írott szót, "nincs értelme" helyesen írni, mert úgyis hamar lepörög.

2022. máj. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyesírási készség egy adottság is. A kislányom például nem szeret olvasni (sajnos), mégis rendkívül jó a helyesírása.
2022. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

1!


Ez hülyeség. Rengeteget olvastam gyerekkent, mégsem volt kimondottan jó a helyesírásom. Ez egy készség, épp mint a nyelvverzek és az olvasottsagnak köze nincs hozzá.

2022. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az “ien”

“Mien” nem helesírás miatt van.

Ők a legtöbb esetben már gépelnek.

Gyorsabb


Nekem pl a szerintem az “sztem”

Valószínűleg az “vszínűleg” vagy “valszeg”

Vagy azt, hogy “hogy csak “h” betűvel jelzem az sms-ezős korszakban voltam fiatal. Digitális környezetben az ékezeteket és az irasjeleket is gyakran elhagyom mèg mindig, pedig a 35 èves vagyok.



A muszàjt, pedig azt làtom, hogy az emberek fele nem tudja hogy kell írni..

Mint azt sem, hogy lesz.


Az èn helyesírásim másokhoz képest jó.. egyébként középszerű.


Olvasás:

Mindig olvasok… minden nap minimum 50, de inkább 100-200 oldalt.

2022. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Pontosan ugyanannyi felnőtt nem tud a saját anyanyelvén kommunikálni, mint gyerek. Ha egyszer megnézel egy cikk alatti kommentszekciót, már nekem kínos, hogy Átlag Gézáné Icu mit hány oda, állítólag magyarul. Aztán ugyanez az Átlag Gézáné szidja a mai fiatalságot.
2022. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem olvastam soha sokat, de tudok helyesen írni, de szimplán csak nem érdekli őket, szerintem.
2022. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Helyesen írni az iskolában kell nyelvtanórán meg hivatalos iratokban. Egymás közötti informális kommunikációban tökmindegy, hogy j-vel vagy ly-nal írod a muszájt, lerövidíted-e a szavakat, ha a másik fél azt megérti, mert ez a lényeg, a cél, csak ez számít.
2022. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!