Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az anyjával mostanában csúnyán...

Az anyjával mostanában csúnyán beszél, de velem nem? Miért vagyok hibás, mit tehetnék én?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 11 éves lánya a volt feleségétől. Eddig kb minden rendben volt. A lány anyja feltűnően jól akarta kezelni, hogy én is képben vagyok. De én éreztem az elején, hogy mintha nem lennék szimpatikus, de azt gondoltam, ez valahol normális. Nem foglalkoztam vele. Én tudom hol a helyem, tudom, hogy a kislány szeret velem és hogy megbízik bennem. Sosem akartam az anyja lenni, az van neki, inkább a barátnője vagyok. Egyébként is érzi, hogy nem sok a korkülönbség köztünk (25 vagyok).

Velünk péntektől vasárnapig van a gyerek. Kb 1,5 hónapja kezdődött, hogy a kislány az anyjával csúnyán kezdett beszélni. Mi erről semmit sem tudtunk.2 hete felhívott, hogy neki ebből elege van, tudjunk róla és hogy mi is büntessük őt meg. Mondta neki a párom, hogy bizonyos dolgokat ő is megvon tőle, ha az anyja is, de nem lesz az, hogy majd hétvégén sehova nem megyünk pl el, mert az anyjával beszél csúnyán. Mert már ezt is akarta. Ezután azt mondta az anyja, hogy ez egyébként is miattam meg a jelenlétem miatt van. Tegnap is felhívott, hogy az van, hogy mikor tőlünk hazamegy, nem bír vele.


Nem értem miért mondja ezt. Hogy lenne ez az én hibám? Nem akar hazamenni, ezt tudom. Én tudom, hogy nálunk akkor van, amikor hétvége van, csupa jó dolog éri és nagyon szeretjük is. Tehát könnyen érzi jól magát. De az anyja nem adja hétköznap. Akkor miért nem kezeli ezt ő is a helyén és veszi tudomásul, hogy neki a neheze jut? Mi vállalnánk akármikor.


2022. máj. 28. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Itt mind a hármótoknak partnernek kell lenni a helyzet kezelésében, apa-anya-és te. Persze, hogy a 11 éves ahhoz húz, ahol lazák a szabályok, ahol minden habostorta, ahol nincsen kötelezettség, suli, rendrakás, hétköznapi monotonitás. Az anyukának jelen esetben nagyon kevés ideje és eszköze van arra, hogy minőségi időt töltsön együtt a lányával egyébként, mert azt az időszakot, amikor ezt megtehetné a kislány veletek tölti az apával (azt írod, minden hétvégén nálatok van), ezt is vedd figyelembe, ez baromi nehéz ám. Találkozik anyával reggel, elmegy iskolába, hazaér mondjuk 3-4 körül, tanulás, különóra, este beszélgetnek kicsit, aztán jön is a lefekvés. Ő az, aki piszkálja a rendrakás, a házi, a jegyek miatt nap mint nap, nyilván felé kezd el lázadni, egy kiskamaszról beszélünk. Szóval nem a te hibád konkrétan, hogy így beszél az anyukájával, de te is benne vagy a képben, így neked is partnernak kell lenned az apával együtt a megoldásban, nem vonhatod ki magad. Amúgy szerintem jót tehetne nekik, ha egyszer nem menne el hozzátok a lány hétvégén, hanem otthon maradna az anyukájával, és vele csinálnának csajos programot kettesben, kicsit közelebb kerülnének egymáshoz, ezt pl. felajánlhatnátok (ne a gyereknek! az anyának. Ha a gyereknek mondjátok, még a végén azt hiszi, hogy nem szívesen látott vendég nálatok.) Azt mondjuk nem értem, miért nem mehet hétköznap a lány hozzátok, erre mi a magyarázat?
2022. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

1-es, csak minden második hétvégén lenne köteles az anya az apához engedni a gyerekét. Tehát minden második hétvégén neki is lenne esélye minőségi időt tölteni a gyerekével - ha lenne rá igénye.

Sőt továbbmegyek, váltott elhelyezésről is lehetne tárgyalni, akkor a monoton hétköznapokból apa is kapna. Viszont akkor ugrik a gyerektartás anyuka zsebéből. Fogadok, hogy ebbe még kevésbé menne bele az anya.

2022. jún. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!