Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam nikotinfüggő?

15 éves fiam nikotinfüggő?

Figyelt kérdés
Bevallotta, hogy rászokott az 5%-os Elfbarra és hogy próbálta letenni, de nem megy, dekoncentrált lesz és agresszív. Van valami orvos, ami ilyen helyzetekkel foglalkozik? Mit tudunk tenni?

2022. jún. 18. 13:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
A gyerekorvost kérdezd meg, ő tudja hova küldjön tovább.
2022. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Lelki függőség, nem testi. Eddig is tudtátok, hogy dohányzik? Engem nem érdekelne, hogy agresszív, vagy mit képzel be magának, de én eddig sem hagytam volna, hogy dohányozzon, csak 15 éves.
2022. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Eddig nem tudtunk róla. Ő mondta, hogy próbálta abbahagyni, de az elvonásitünetek miatt nem tudta
2022. jún. 18. 13:44
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne menne, csak elhatározás kérdése!

Nem lesz dekoncentrált, vagy agresszív nikotin függőségtől, legalábbis nem annyira, hogy 2 nap alatt ne múljon el.

2022. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Ugyan már! Ne hidd el ezt a kamut! Persze, ideges ha elviszik a cigijét, egy ovodás is ideges ha elveszik a játékát, ez nem függőség!
2022. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%
Milyen lelki függőség? Próbáltatok már leszokni a cigiről? Csak mert k. nehéz… nekem 10 éven keresztül nem sikerült csak most hogy terhes lettem. Ráadásul az ilyen elfbar meg heets meg ecigi sokkal nagyobb függőséget tud kialakítani, mint egy rendes cigi, ezt onnan tudom hogy az elfbaron kivul mindegyiket próbáltam. Az a gyerek rászokott, a teste abszolút függő, kell neki, és ha nem kapja meg akkor kikényszeríti. Ez nem olyan mint leszokni a csokiról, hanem olyan mint leszokni a herointól…
2022. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%

Tudatosítsd benne nap mint nap hogy mennyire jól tette, hogy elmondta. Próbáljatok valamit találni ami potolja a hiányát.

Beszjetek meg együtt hogy most az lesz hogy lehetetlen lesz hozzajutnia. Most suli úgy sincs. Tartsd otthon, felugyelettel. De szeretettel és törődéssel tamogasd. 15evesen o eljutott oda ahova sok függő nem, hogy le akarja tenni és ebben hozzád fordult.

De valamiben a folosleges feszültséget le kell vezetnie... Esetleg természetes nyugtató hatású gyógynövényes készítmények is segitenek

2022. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
6-os! 15 éves! Akkor szerinted mennyi idő alatt alakulhatott ki a függösége?
2022. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom mennyi idő alatt, van aki függő típus és van aki nem. Én pl sose szoktam rá a füves cigire, pedig párszor szívtam, fiatal koromban többször is, kialakulhatott volna függőség, de nem alakult, viszont a dohányzásra teljesen rászoktam. És ismerem a tüneteket amiről a fiú beszél, nem hiszem hogy 15 évesen kitalálja, ha így van akkor nem oldja meg 2 büdös nagy pofon, ezt nem lehet kiverni a fejéből…. De a megoldást nem tudom, mert nekem mondom nem sikerült leszokni csak úgy hogy terhes lettem és a baba miatt leraktam, hozzátenném így is tök nehéz volt, de ha nulla motiváció, akkor nem tudom mi segíthet szegényen. És nem az a legrosszabb hogy oké most ‘leszoktatják’ viszont később szintén előjöhet az érzés hogy cigizzen ha nem saját akarata a leszokás…
2022. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%
Mégis mióta cigizik hogy rászokott, évek óta? Nem hiszem hogy kialakulna a nikotinfüggőség pár hónap alatt. Hagyja abba,menjen helyette futni, focizni, bármit sportolni, ahol levezeti az elvonási tüneteket. Esetleg az első pár nap, hét lesz rossz, utána elmúlnak a kezdeti tünetek. Csak elhatározás kérdése. 20 évig cigiztem, 3 éve abbahagytam, azóta a füstje is zavar.
2022. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!