Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mekkora kamaszkori súlygyarapo...

Mekkora kamaszkori súlygyarapodás várható egy 15 éves 176cm magas fiúnál és hány éves korig?

Figyelt kérdés

Fiamnak tavaly nyár óta nagyon megjött az étvágya és be is indult nála a növekedés. 3 centivel magasabb és 17 kilóval nehezebb lett. Tudom, hogy ez ilyenkor természetes, meg manapság nagyobbra is nőnek a fiúk, de mégis meg akartam kérdezni mennyire számítsak még? Mert így 80 kilósan én úgy látom hogy kezd kicsit hasasodni. De gondolom ennek jórésze izom egyébként, mert ilyenkor izmosodni szoktak a fiúk. Gondolom egy nagy nyúlásra készül elő a teste, ezért nem is teszem szóvá. Ennek ellenére talán mozoghatna kicsit többet, mert míg régebben sokat jártak biciklizni meg focizni a barátaival addig mostanában inkább csak lógnak a parkban vagy online játszanak. De nem panaszkodom, mert azért sokszor kimozdul.

Még azt is meg szerettem volna kérdezni, hogy ez a megnövekedett étvágy meddig áll fenn általában? És mennyit esznek ilyenkor? Tegnap pl későn értem haza este ezért rendelt magának pizzát. Másfelet megevett vacsorára, én egy meg egy kicsi szeletet ettem mikor hazaértem, a maradékot pedig megette később, mikor újra éhes lett. Ez pl megfelelő mennyiség egy étkezésre? (Tudom a pizza nem a legegészségesebb, de nem szokott gyakran lenni.)

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. márc. 19. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem normális ez. Csak a kajától nem épít izmot egyik kamasz sem.

Ahhoz sport kell.

Most kell megcsípni, nem pedig karba tett kézzel várni, hogy hátha hozzá nyúlik a túlsúlyához.

2022. márc. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi, de nem egészen tiszta nekem. Másfél egész pizzát evett, vagy másfél szelet pizzát?
2022. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Másfél egészet. Egyel nem lakik jól mostanában. Hát másfél szelet pizza az neki egy nass, vagy még az sem.
2022. márc. 19. 15:27
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Ott valami nagyon nem lett volna rendben, ha ilyen keveset eszik és mégis ilyen ütemben gyarapodik a súlya. A másfél egész pizzát viszont egyértelműen túlzásnak érzem. Jobb lenne ha odafigyelne a túlevésre, mert ha rendszeresen annyira tele eszi magát hogy egy falat se fér bele, akkor kitágul a gyomra és még többet kell ennie, hogy jóllakjon illetve gyakrabban lesz éhes is. Lehet már most is ebben a fázisban van.

A súlyával nincsen semmi baj szerintem, de ha a jelenlegi állapotok fennmaradnak biztos hízni fog még.

2022. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mitől izmosodna, ha nem mozog? Ne viccelj, 15 éves, és kezd elhízni, a 3 cm növekedés nem indokolja a 17 kg hízást.

Nézd meg a BMI indexét. [link]

2 egész pizza az egész napi kalóriaigényét fedezi, és gondolom ezen felül még 2-3x evett, nem csoda ha hízik.

2022. márc. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andi80018 ***** válasza:
100%

Na, most kell figyelni, ne szaladjon el a súlya. Mindenképp kellene, legalább heti 3, 1,5-2 órás intenzív mozgás. Már egy edzőterembe is el tud menni, úszás, funkcionális edzés, bármi.

Viszont, az esti étkezésre nagyon kell figyelni, ilyen másfél pizzákat bedobni nagyon ritkán lehet,óriási kalória mennyiség, főleg, amikor éjjel alig emésztünk.

2022. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azt én is ajánlottam már neki hogy valamit kitalálhatna magának ami mozgás. A biciklizést többször kérdeztem már azért, de egyedül nem csodálom hogy nem akar, a barátaival meg nem szoktak már. A pizza tényleg nem gyakori jelenség. Heti 1x szokott lenni, vagy nagyon ritkán 2x.

Meglep egyébként kicsit miket írtok. Én nem érzem vészesnek a súlyát. A étkezését pedig nem tudtam mihez viszonyítani. Tényleg ennyire rossz lenne?

2022. márc. 19. 16:32
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt miből tudhatnám mikor eszi túl magát, 4-es?
2022. márc. 19. 16:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elég egyértelmű abból, ha megeszik 4 embernyi adagot egy étkezésre...
2022. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát alapból szerintem meg lehet mondani hogy egy étel adag sok vagy kevés. De például ha túlságosan tele a gyomor akkor az feszítő kellemetlen érzéssel jár. Ha ennek bármi módon hangot ad akkor abból tudhatod. Aztán a tele gyomor nehezíti a légzést, mert egyrészt nyomja a tüdőt, másrészt nem tud úgy tágulni a hasüreg a lélegzetvételekkel. Emiatt lehet hogy hangosabban és nehézkesebben veszi a levegőt. De ha jól tudom a kajakóma is emiatt van. Ezekre figyelhetsz.

Arról nem is beszélve, hogy amúgy ránézésre is láthatod, hogy meg van dagadva a hasa ha túl sokat evett...

2022. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!