Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a 13 éves...

Mit csináljak a 13 éves lányommal és a korához nem illő ruha mániájával?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves és nagyon sokat foglalkozik a külsejével. Olyan ruhákban jár ami nem a korához illő. Facebookon talált valami oldalt (lookbook.nu) és innen veszi az ötleteit. A ruhákat a saját pénzéből veszi mert az apjától(exférjem) kap havi 10.000ft zsebpénzt. Tőlem is kapott 5000ftot havonta de már nem adok neki mert tudom hogy ilyen ruhákat vesz. Magassarkú cipőket is hord néha. És sminkeli is magát. Az apja nem akarja megvonni a zsebpénzt mert nem ért velem egyet. A lányomat meg nem érdekli a véleményem és nem hallgat rám. Mit tegyek?
2010. szept. 20. 15:59
1 2
 1/20 anonim válasza:
32%
nem találkoztam még az oldallal, így megnéztem...hát érdekes...de hát mit lehet erre mondani. tipikus lázadó tizenéves. majd kinövi ezt az időszakot IS mint ahogy gondolom már sok mást is és még amennyit fog. sajnos a mostani fiatalok nem a szülőkről veszik a példát, hanem kedvenc sztárjaiktól meg celebeiktől és amíg ők így öltöznek addig mi sem várhatunk többet a mai fiataloktól...
2010. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Ezek a cuccok nagyon jók

De amúgy semmit sem zudsz tenni , ha tiltod akkor csak még jobban figyelmen kívül hagy főleg ha az apja még támogatja is

2010. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
57%
Ennyi idősen én is ezt csináltam, aztán pár év múlva kinőttem hálistennek. Ha a saját pénzéből csinálja, akkor semmit nem tudsz tenni, inkább várj. Rosszabra is költhetné.
2010. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Én a helyedben örülnék, hogy "csak" ruhákra költi. Sokan inkább elisszák vagy elfüstölik. Másrészt meg ezek messze nem annyira extrém cuccok, hogy az ember kiakadjon rajtuk. Nekem anno volt olyan oszt. társnőm, aki 14 évesen falatnyi topba, miniszoknyába és strandpapucsba jött be például. Nyilván értelmesebben is elkölthetné, de hát na, tini, a hosszútávú tervezést nem igazán ebben a korban kell várni.


Röviden: nem tartom ártalmasnak. Kialakulóban a személyisége és hacsak nem vesz extrém fordulatokat, akkor inkább ne szólj bele, főleg ha a saját pénzéből veszi. Igazából az egyetlen dolog, amit ezzel, hogy ilyen részletkérdésben is érvényesíteni akarod a te akaratodat, el tudsz érni, az az, hogy szépen kikerülsz a bizalmi körből ("Mondjam anyunak? Áhh, úgyis engem csesztetne megint, hagyjuk.") és az apjával fogja megosztani a dolgait, hiszen látja, hogy ő rugalmasabban kezeli a dolgokat. Az meg gondolom neked sem lenne kellemes, ha fontosabb dolgokat is csak így, másodkézből tudnád meg, a kevésbé fontosakat meg még így sem.


Félreértések elkerülése végett: nem azt mondom, hogy nem kell soha semmiért szólni, nehogy megsértődjön. Dehogynem kell! De ez messze nem az a súlycsoportú dolog, amin érdekes napi szinten vitázni. Szóval én az exférjed hozzáállásával értek egyet ebben a helyzetben.

2010. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Ne tiltsd, de magyarázd el, hogy nem valók neki ezek a ruhák. Nekem is voltak olyan ismerőseim, akik már 12, 13 éves korban elkezdték festeni magukat, meg olyan ruhákban, magassarkúkban járni, és mire elérték a 16-ot, háát, hogy is mondjam, eléggé elk.vultak, mint kinézetre, úgy viselkedésben. Mert először még csak néha, mag még csak szempillaspirál, utána szemhéjfesték, alapozó, stb stb. Egy-két év múlva meg már a sarki boltba se fog kimenni smink nélkül. Könnyen rá lehet szokni az ilyesmire. Kifeste, kihívó ruhákban észreveszi, hogy szép, felfigyelnek rá a fiúk, ez csak mégjobban növeli az önbizalmát, és egyre többet akar kihozni magából. Ezeket nem a te lányodra mondtam, de sok ilyennel találkoztam már. Jobb félni, mint megijedni. Ha már most sem hallgat rád, később mégennyire se fog, és azt se fogod tudni, hol van merre jár, kivel, és mikor jön haza.
2010. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Én sem öltözködöm valami hétköznapian, de mikor anyukám már nem engedte meg a neonszínű kötöttpulcsit kivágott trikóval, akkor nem vettem fel. Nem értem más 12-13 éveseknek miért kell ilyen kis ribinek felöltözve, magassarkúban rohangálnia...

12/L

2010. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

18.22

Tisztában vagy vele,hogy lek.urváztad a kérdező lányát?:)


Amúgy én is erről az oldalról inspirálódok.Szerintem jobb mintha kurv.ának öltözne.Mert ugye ezen az oldalon a külföldi divat mutatkozik meg...ott viszont most az a menő,hogy a 'nagymama szekrényéből' kikapok valamit,és felveszem.Ergo nem olyan r.ibancos,meg tucatos mint a magyar csajok ruhái.Nézd a jó oldalát...:)

2010. szept. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Lehet hogy tényleg nem kéne tiltanom mert amióta ezen vitatkozunk nagyon megromlott a kapcsolatunk. Csak nekem annyira nem tetszenek ezek a ruhák. Nem egy 13 éves lányra valóak. De ő ezt nem érti meg. Nem mintha rosszul viselné őket. Nagyon jól néz ki és csinos is. De még csak 13 éves.

Köszönöm az eddigi válaszokat. Várom a továbbiakat. Hátha volt/van még valaki hasonló helyzetben.


Kedves 18:22-es. Hogy jössz te ahhoz hogy így beszélj a lányomról amikor te meg ilyen szavakat használsz?!

2010. szept. 20. 19:33
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Most jól le leszek pontozva de tessék...

Ha rendesen lett volna nevelve, nem lenne vele gond 13 évesen sem. Nekem édesanyámmal ebben a korban a legnagyobb vitám abból volt, hogy kipróbáltam apám feleségének a kék szempilla spirálját... Ja és ez nem konkrétan Neked szól, kedves kérdező, csak egyre több olyan kérdést olvasni itt, hogy "mit csináljak a tizenakárhány éves lányommal/fiammal, üvöltözik velem/leköp/le se sz*r, stb stb stb"... és már kezd idegesíteni... talán nem 14-15 évesen kéne kezdeni a gyereknevelést...

Másrészt:

Azilyen típusú média, mint pl a lookbook, mostanában nagyon komolyan befolyásolja a tiniket... Szerintem üljetek le együtt a gép elé, nézzétek meg a lookbookot együtt, és beszéljétek át, hogy mi az, ami szerinted rendben van, és mi az, ami már túlmegy egy határon. Így mindenki enged egy kicsit nyilván, így a kislányod is úgy fogja érezni, hogy érdekel Téged az, ami őt is érdekli, és nem feltétlenül tiltod, valamint azt, hogy itt arról van szó, hogy mi az, ami még nem túl "sok" egy olyan kislánynak, mint ő. Ez szerintem így egész korrekt megoldás lenne.


25/L

2010. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

néztem ezeket a ruhákat és szerintem rendben vannak ... bár a magassarkú kicsit túlzás.. de szerintem ezekkel a ruhákkal nincs gáz..mért lenne? Nagyon csinos és elegáns :) had öltözzön így :D engem az osztályfőnököm akart nevelni amikor lila csőnadrágba mentem suliba... mondta hgy irányítani kéne a stílusomat..finoman elküldtem a francba:D.. amúgy nekem anyum sosem szólt bele a zöltözködésembe, és semmi gáz nincs velem -.-

14/L aki a feketefehércsíkos zoknijából csuklószorítót készített, és 10évesen szegecseskarkötőt hordott

2010. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!