Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor, hogy, és milyen módszer...

Mikor, hogy, és milyen módszerrel tanultok?

Figyelt kérdés

7. osztályos, 13 éves lány vagyok. Eddig 4.8- as volt az átlagom, de most bejött a 4 új tantárgy: fizika, kémia, földrajz, biológia.


Akárhogy alakítom a délutánomat, mindig elcsúszik a tanulás, és este 8 előtt nem nagyon szoktam befejezni.


Kíváncsi lennék, hogy Ti hogy, milyen módszerrel, és mennyi idő alatt tanultok meg?


2010. szept. 24. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az osztályfőnököm mondta, hogy amikor ő gimnáziumba járt, és ha aznap volt biológia,történelem, vagy nehezebb tantárgyak, akkor ő aznap megtanulta, nem előtte a következő óra miatt, így még amit órán tanult megmaradt benne, meg a többit és kész volt.


Bár nem általános iskolás vagyok, de kb. én is így csinálom, van, hogy direkt előre olvasok, és próbálom megérteni, így órán is könnyebb :) Rem. segítettem.

2010. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igen, ezt már nekem is mondták, de valamiért sosem próbáltam ki - már épp ideje.


És nem is az a baj, hogy sok az elfoglaltságom - mert csak angolra és hittanra járok heti 2 X - hanem valahogy nem tudom kialakítani a tanulás idejét.

2010. szept. 24. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem mindig megy a holnapra tanulás módszere.tavaly(7.)és idén is megy

szerintem tőled függ mennyire vagy képes tanulni

ja és 4.7 voltam

2010. szept. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél a megoldás!

Figyelj órán, jegyzetelj, és miután hazamész, olvasd el, akár csak egyszer is.


Mondjuk én úgy szoktam csinálni, hogy gyors megírom az írásbelieket, utána meg azzal kezdem, amit legkönnyebben megtanulok.


Utána pedig jöhet a többi

2010. szept. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly úgy tanultam,hogy hazaértem,pihentem egy órát.Utána leültem megírtam a házikat amik másnapra kellettek.Majd elkezdtem tanulni.Pl. törit,magyart,föcit úgy tanultam,hogy külön papírokra csináltam magamnak jegyzetet.Olyat amiben benne van minden és érthető,ezt tanultam.Már a jegyzeteléssel is megjegyeztem néhány dolgot.

Tavaly napi 2-3 órát tanultam.Nagyobb dolgozatok előtt (témazáró,tételdolgozat) vagy ha sok dolgozatot írtunk másnap akár 4 órát is tanultam.Az átlagom félévkor 3,5,év végén 4,25 volt.


Ebben a tanévben eddig egyszer tanultam viszonylag többet,a magyar dolgozat előtt (7 oldalt kellett megtanulni).Akkor tanultam 2 órát összesen.Egyébként 1-1,5 órát tanulok naponta.

Kicsit változtattam a tanulási szokásaimon.

Hazaérek ebédelek,pihenek egy fél órát (pakolászok,zenét hallgatok).

Utána leülök tanulni.

Pl.átolvasom a matek füzetet,megnézem az órai munkákat és utána írom meg a házit,ugyanígy a kémiát is.Ezzel gyakorlok is.

Órákon jegyzetelek rendesen,ezeket átolvasom 5x majd felmondom magamnak:) Utána visszanézem az anyagot,hogy jól mondtam-e el és ha nem vagy ha elakadok közbe akkor átolvasom még néhányszor.

Így tanulok szinte minden órára és úgy látszik ez jobban bejön nekem mint a tavalyi módszer

Bár még nincs sok jegyem,de ami van az mind jó.

Matek 5-ös,irodalom 4/5-öd,nyelvtan 4-es,német 4-es,föci 4-es és tesi 4-es (mondjuk a tesi,ének nem érdekel)!

15/L

2010. szept. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem kell mindent bemagolni, 2 órán keresztül csak magolni 1 tárgyat.

Én középsulis vagyok, 10.es, mindennel végzek 1 óra alatt, és jó átlagom van

2010. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap 15:00-kor kezek el tanulni és maximum 18:00-ig tanulok, de van, hogy sokkal hamarabb befejezem.Nem aznap tanulom meg a dolgokat amikor feladják, hanem mindig másnapra tanulok. Elő szokott fordulni, hogy hétfőre nagyon sokat kell tanulnom, így ilyenkor a hétfői napra úgy készülök fel, hogy a felét szombaton, a másik felét vasárnap tanulom meg. Először az írásbeli házit csinálom meg, aztán a szóbeliket tanulom meg.Elsős korom óta egyedül tanulok, nem szoktam segítséget kérni. Engem nem zavar sem a csend sem a hangzavar.


Azt tudom javasolni neked, hogy te is mindig egy adott időpontkor kezdj el tanulni, először a nehezebbeket csináld meg, azután a könnyebbeket. Ha valamelyik napra nagyon sokat kell tanulnod, akkor ne egyszerre tanuld meg, hanem előző nap is készülj rá. És fontos az, hogy semmi ne terelje el a figyelmedet! Mindig nagyon koncentrálj, mert akkor hamarabb kész leszel!


10. osztályos kitűnő tanuló 15 éves lány vagyok.

2010. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Most vagyok 8.-os.

Tavaly valami nagyon gázosan nézett ki a szobám, ugyanis:

minden tantárgyból, ami rajzolós volt (föci, biosz) azokból rajzoltam és odaírtam, hogy mi micsoda. És avval nézett ki a szoba, mert felragasztottam őket. (Idén mindenféle sejt van a szekrényen, lámpán, stb. xD)

Fizika meg kémia?

Nos. Bemagolni a fizikát, kémiát meg sokszor leírni (pl. az egyenleteket)

Német/angol: bekapcs. valami zenét és a dallamra mondani a szavakat.

Nyelvtan: sokszor leírni a szavakat, ha nem annyira megy a helyesírás.

Irodalom, memoriter: korán megtanulni a verset.

Matek: sokat gyakorolni tz-k, dolik előtt.

7.-es átlagom: 4,88

2010. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kollégista vagyok, ezért a tanulás nem valami jó dolog. Nincs olyan, hogy a szobatársaimmal egyszerre tanulnánk, ezért a zaj miatt is nehéz. Próbáltam már azt is, hogy kiülök a folyosóra, de ott még 11-kor is mászkálnak, ezért ott sem lehet rendesen tanulni. Módszerem igazából nincs, leülök, elolvasom párszor, és felmondom magamnak. Az időtartam az változó, mert vannak tantárgyak amik "könnyen mennek", míg mások nehézkesen...
2010. szept. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most egyetemista vagyok, és most látok bele, hogy azt a pár oldalt mennyire könnyen meglehetne tanulni amit általánosban, középsuliban feladnak.

Persze akkor nekem is rengetegszer volt bajom a megtanulandó 1o-15 oldalakkal:)

Én általában a házikat aznap csináltam meg mikor feladták (hacsak nem kellett elméletet is tudni mellé) az elméleti részt pedig mindig előtte való nap tanultam meg. Suli után 1 óra pihenő és fogtam neki, bármennyire is nehéz volt. Végig ment nekem ez a módszer, 12. ben harmadik voltam:) nekem bevált...



Az egyetemen könyveket, olyan is volt, hogy ezer pár oldalt kellett átvenni vizsgára, egy hét alatt, és ez még csak egy tantárgy. Egyetemen tanultam meg olvasni a sorok között, kiemelné lényegeket...megérteni, azt ami a fontos. Ha elölről kezdeném a középsulit biztosan így csinálnám: jegyzet, utánaolvasás, felidézés (a lényegnek), tanulás, felidézés

2010. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!