Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Általános iskolások! Milyen...

Általános iskolások! Milyen módszerrel tanultok? Szeretnék a fiamnak segíteni, mert nehezen, , fog az agya, , de nem tudom, hogyan.

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 17:52
 1/3 anonim válasza:

Én ha odafigyelek az órákon az már fél siker. De mindenki más.

PL: vannak akik inkább a teljes csendet szeretik, de vannak olyanok is akik akkor tudnak jobban koncentrálni, ha szól a zene.


Én azt javaslom, hogy azzal kezdje amit szeret/jobban elvisel. Utána azok amik nem épp a kedvencei, majd még egy amit jobban szeret. Esetleg az is segíthet ha lerajzolja amit tanul. Ha rögzül a fejében a kép nagyjából és ezt felidézi dolgozat/felelés közben sokkal könnyebben megy.

Vagy valami jutalom rendszert is be lehet vezetni.

Sok sikert neki :)

2010. okt. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A reál tantárgyakat leckéit először megértem,majd utána tanulom meg őket.A humán tantárgyakból pedig először a tankönyvben kiemelt részeket próbálom megjegyezni,majd ezekhez kötöm a többi részt. Amit meg nem szeretek azt meg simán bemagolom,igaz 1 év múlva már gőzöm nem lesz róla,hogy mi is volt leírva,de az már nem számít.
2010. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus vagyok, felsősöket tanítok. Én a következőket tanítom nekik tanulásmódszertanból osztályfőnöki órán. Ez persze csak egy alternatíva, mert nektek kell kitapasztalni, hogy mi fekszik a gyerkőcnek!


Első lépésben mindig a szóbelit kell megtanulni, aztán az írásbelit.

A szövegnek először a címét kell elolvasni, azon elgondolkodni, hogy mi hangzott el az órán róla, vagy mi jut spontán eszébe róla.

Utána bekezdésenként haladva olvasni (az is jó, ha te olvasod egy darabig neki vagy felváltva), minden bekezdést megbeszélni, ismeretlen szavakat aláhúzni, és azokat megbeszélni. (Bár elvileg ezt órán kéne, de hát ahányan vagyunk, annyifélék mi is.)

Majd a bekezdésben aláhúzni a lényeges szavakat.

A szavakból egy lényegretörő mondatot alkotni.

Majd ezeket a mondatokat kell megtanulni. Amit leír vagy akár begépel a számítógépbe a gyerek, jobban megragad, pláne, ha hangosan diktálja magának vagy neked. Aztán ő olvassa fel többször vagy te olvasd fel többször, így rögzítsétek.

Ezután jöhet az írásbeli.


Körülbelül 1-2 hónap küszködés után ez a módszer elég eredményes.

De, ha nehezen is fog az agya, ha szorgalmas, semmi probléma nem lesz, hisz a képességek különbözőek, és tulajdonképpen a hozzáállás nagyon sokat számít.


Ha esetleg kérdésed van, nyugodtan írj privát üzenetet!

2010. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!