Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedik sehova a...

Miért nem engedik sehova a lányom barátnőjét?

Figyelt kérdés

Hamarosan 13 éves a lányom. Van egy barátnője, ráadásul legjobb barátnője. 13 éves. Namármost azt a lányt nem engedik el sehova a szülei. A sulitól 2 percre laknak, de nem mehet egyedül haza. Most a hétvégén elmentek a lányommal a környékre sétálni, vásárolgatni egy kicsit. De a barátnője könyörgött otthon, hogy elmehessen. Aztán a szülei óránként hívogatták. A lányom nagyon szeretne elmenni vele máshova, plázába (nincs messze), vagy a városba kicsit sétálni. De nem engedik. Én rábólintottam elsőre, hogy persze mehet. De a barátnőjét csak úgy engedik el, hogy megy velük a lány apja. Úgy meg azért nem akkora buli (mindenki volt tini, ezt szerintem nem kell magyarázni, de nem kell rosszra gondolni). Budapesten lakunk, de nem valami veszélyes részen, nyugodtan elmehetnének. Nem kérdőjelezem meg a nevelésüket, szimplán nem találom a miérteket. A lányom pedig eléggé kivan, hogy csak a pizsiparti meg az egymáshoz mászkálás van. És a barátnőjének is elege van. Persze nem azt mondom, hogy járják be a várost, de azért kicsit sétálhatnának. A lányom rendszeresen jár egy másik baráti társaságával. Rendes gyerekek, tehát biztos nem az az oka, hogy azon paráznak, hogy bedrogozva jönnek haza. Egy kis laza vásárolgatásról, dumálásról lenne szó.


A kérdés lényege tehát: vajon miért nem engedik? Már mindent bevetett a barátnője (ne elszökésre gondoljatok), de semmi. Én elfogadom, ha így döntenek, de a csajok kivannak teljesen.


És aki letámadna, hogy minek egy kislánynak mászkálnia Budapest utcáin, annak mondom, hogy ismerem a lányom, nem fog beszállni az első kocsiba, aki hívja. Illetve mint mondtam, nyugis környékről van szó.


Köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 5. 20:31
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Ma nagynehezen elengedték őt fagyizni...
2022. szept. 7. 14:12
 32/42 anonim ***** válasza:
84%
Nah... reméljük nem éri nagy baj a kislányt ilyen verőfényes délutánon Angyalföldön...
2022. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Nehogy azt hidd...

2-kor lett vége a sulinak, a lánynak 3-ra haza kell érnie...

2022. szept. 7. 14:47
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, hogy korlátozott a fagyizás. De legalább már ennyi...
2022. szept. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Most jött haza a lányom, azt mondja, hogy a barátnőjét egy óra alatt 2-szer felhívta az anyja...
2022. szept. 7. 14:55
 36/42 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez már beteges ennyire aggódni. De nem vagyunk egyformák. Mások szerint itt én vagyok a hülye meg a naív, felelőtlen szülő, aki magam is közlekedtem önállóan 13 évesen és a fiam is ezt teszi már 13 éves kora óta.
2022. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Még ha valami kihalt putri környéken laknánk, és éjszaka mászkálnának... De nem, Budapest utcáiról van szó, fényes nappal. Na mindegy, nem húzom föl magam.
2022. szept. 7. 15:02
 38/42 anonim ***** válasza:
92%
Remélhetőleg a lánynak lesz annyi esze hogy 18 éves korában lelép mert különben még munkába is kísérgetni fogják...
2022. szept. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
9%

Na jó, most már elhiszem, hogy nem te vagy a kislány apja. Ez a kérdés tuti troll, ilyen nincs...

Bár tény, hogy nagyon jól csinálod, csak az a kérdésem, hogy minek?

2022. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Miért is lennék a kislány apja?

Anyja is van annak a gyereknek...


Egyébként addig örülj, míg nem kell megtapasztalnod, hogy milyen szülő az ilyen...

2022. szept. 7. 18:09
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!