Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem engedik sehova a...

Miért nem engedik sehova a lányom barátnőjét?

Figyelt kérdés

Hamarosan 13 éves a lányom. Van egy barátnője, ráadásul legjobb barátnője. 13 éves. Namármost azt a lányt nem engedik el sehova a szülei. A sulitól 2 percre laknak, de nem mehet egyedül haza. Most a hétvégén elmentek a lányommal a környékre sétálni, vásárolgatni egy kicsit. De a barátnője könyörgött otthon, hogy elmehessen. Aztán a szülei óránként hívogatták. A lányom nagyon szeretne elmenni vele máshova, plázába (nincs messze), vagy a városba kicsit sétálni. De nem engedik. Én rábólintottam elsőre, hogy persze mehet. De a barátnőjét csak úgy engedik el, hogy megy velük a lány apja. Úgy meg azért nem akkora buli (mindenki volt tini, ezt szerintem nem kell magyarázni, de nem kell rosszra gondolni). Budapesten lakunk, de nem valami veszélyes részen, nyugodtan elmehetnének. Nem kérdőjelezem meg a nevelésüket, szimplán nem találom a miérteket. A lányom pedig eléggé kivan, hogy csak a pizsiparti meg az egymáshoz mászkálás van. És a barátnőjének is elege van. Persze nem azt mondom, hogy járják be a várost, de azért kicsit sétálhatnának. A lányom rendszeresen jár egy másik baráti társaságával. Rendes gyerekek, tehát biztos nem az az oka, hogy azon paráznak, hogy bedrogozva jönnek haza. Egy kis laza vásárolgatásról, dumálásról lenne szó.


A kérdés lényege tehát: vajon miért nem engedik? Már mindent bevetett a barátnője (ne elszökésre gondoljatok), de semmi. Én elfogadom, ha így döntenek, de a csajok kivannak teljesen.


És aki letámadna, hogy minek egy kislánynak mászkálnia Budapest utcáin, annak mondom, hogy ismerem a lányom, nem fog beszállni az első kocsiba, aki hívja. Illetve mint mondtam, nyugis környékről van szó.


Köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 5. 20:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
9%
Te vagy a lány, igaz?
2022. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Persze, hisz mi más lennék. Alap, hogy minden gyakoris kérdést, ahol egy szülő ír, az valójában gyerek. (Feel the irony.)
2022. szept. 5. 20:39
 3/42 anonim ***** válasza:
97%
Középiskolában az egyik lány osztálytársam és a nővére szinte ugyanilyen helyzetben volt. Az apukája nyugdíjas nyomozó volt, gyilkosságokkal és drogokkal is találkozott bőven, így a világban nem bízott. Iskolai programokra sem jöhettek, sem kirándulás, sem szalagavató, de egy kosármeccsre sem. Amint egyetemre ment a lány terhes lett és lezüllött, mindent is kipróbált. Nem fejezte be a képzést, már nem tudunk róla.
2022. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, de sajnálom szegényt.
2022. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
91%

Most mi értelme ennek a kérdésnek?


Mind tudjuk, hogy vannak betegesen féltő, kontrollmániás szülők, akiknek a viselkedésében semmi logika nincs.

2022. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

A kettes kommentemhez visszanyúlva: ahol helyett amit.


Én is sajnálom, a kislányt is, mert szinte nulla magánélete van, illetve a lányomat is, mert azért ennyi idősen már nem olyan izgi a pizsiparti...

2022. szept. 5. 20:43
 7/42 anonim ***** válasza:
91%

Vannak ilyen családok sajnos. A 11 évesem négyesfogatának az egyik tagja sosem aludhatott még ott a pizsipartikon egyikünknél sem. Legkésőbb hatkor megjelenik apuka, és hazaviszi. És sem értem, szerintem rosszat tesz vele a gyereknek, de az ő dolguk, én nem szólhatok bele.

A nagyobbik lányom 14 lesz nemsokára, ők a nyáron szülő nélkül aludtak idehaza, átsétáltak a kisvárosunk másik végébe pizzázni, a választások után metszőollót ragadtak, és elmentek plakátokat lopni az oszlopokról, ezen mondjuk kihaltam, de előtte megkérdezték apjukat, hogy ez nem törvényellenes-e, aki biztosította őket róla, hogy nem az, aztán meg röhögött, mint állat, na de elkanyarodtam :D

Amúgy volt egy expasim, ők is hasonló család voltak, nekik meggyőződésük volt, hogy rajtuk kívül mindenki más utolsó büdös tróger, és büszkén mesélte, hogy érte 18 évesen este 11-kor elment az apukája az érettségi előtti szerenádozásra, mert csak nem fog ezekkel a senkikkel éjszaka bóklászni a városban, pfujj.

Másnál biztos mások az okok, tudhatod, de nem fogod megérteni.

2022. szept. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem, hogy 2-kor taliztak a hétvégén. Én mondtam a lányomnak, hogy 8-ra, sötétedésre legyen itthon. A barátnőjének meg 4-re haza kellett mennie, elvileg azért, mert "mit tudnak csinálni addig". Fél óra volt az odaút, fél óra a hazaút, és egy (!) órát tudtak együtt tölteni...
2022. szept. 5. 20:56
 9/42 anonim ***** válasza:
7%
13 éves én sem engednék vásárolgatni, plázázni, meg budapesten mászkálni a belvárosba.
2022. szept. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Akkor megismétlen önamagam: a pláza tőlünk 10 percre van metróval (minden nap metrózik egyedül a suli miatt), illetve nem a belvárosba mennének, hanem mint írtam ki tudja hányszor, nyugis környékre. De így csak ugyanazokba a kínaikba tudnak bemenni minden alkalommal, ha elengedik a lányt, az pedig nem túl izgi.

De ha te nem engednéd, akkor elfogadom, mint említettem, egyéni döntés. Viszont okot te sem írtál, én pedig nem arra voltam kíváncsi, hogy te engeded-e, hanem hogy ha nem, akkor miért...

2022. szept. 5. 23:04
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!