Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt miért mondták (testmagassá...

Ezt miért mondták (testmagasság kérdés)?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves kislányom. Amikor megszületett, azt mondták, hogy 175 és 180 centi között lesz.

Most 162. Ezzel semmi gond nincs, mert én se vagyok sokkal több (164). Az apja (férjem) 178 centi. Viszont talán túl sokat mondtuk neki ezeket a számokat, mert nagyon beleélte magát az évek során, és most állandóan azt kérdezi, hogy hogy lesz így 175+-os. Már menstruál fél éve. Ha ez számít, akkor nagyon vékony, nincs 40 kiló.

Nőhet még 10-15 centit, vagy ezt engedjük el?



2022. szept. 8. 15:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is végig nagy volt a magzati mérete, 56centivel és majd 4kgval született, mi is 174-176 centik vagyunk, mindenki mondta hogy biztos nagy, magas lesz majd ő is. A lányunk most 3 évesen 86 centi, és alig 11 kiló, 22es lába van, kis madárcsontú apróság, tisztára mint a dédi- és ükmamája. Tippelni lehet esetleg hogy mekkora lesz, de tutira kiszámolni nem lehet.

Van olyan aki megnyúlik hirtelen kiskamaszként, de az azért látszik hogy mekkora keze-laba-csontozata a többiekéhez képest, van akinél a távolabbi ősök génjei dominálnak.

2022. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemökori méretekböl nem lehet még csak tippelni sem a felnöttkori magasságra.

Másrészt egyáltalán minek mondtatok neki ilyeneket, hogy jutott egyáltalán eszetekbe?

Harmadszor a gyerek maradhat ekkora, meg nöhet még 20-35 cm-t, ezt szintén senki nem tudja megmondani!

2022. szept. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ezt mondogatták, hogy magas leszek, mert olyan nyúlánk voltam kicsiként, plusz az apai nagyim kiköpött mása vagyok, aki 176 cm volt. 165 cm vagyok, 4 centivel kisebb mint anyám. Az összes lány unokatesóm 170 felett van. Azt hiszem kb 20 évesen engedtem el, hogy én kicsi maradok, de addig nagyon durván zavart.

Nőhet még a lányod, de az is lehet hogy nem fog. Sportoljon, táplálkozzon egészségesen.

2022. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy nő még, lehet, hogy nem. Az alultápláltság lassítja a növekedést, bizonyos gyógyszerek is, szóval sokminden befolyásolja. Minden bizonnyal valóban van korreláció bizonyos újszülöttkori méretek, például a combcsont hossza és a felnőttkori magasság között, de ez mindenképpen csak egy eloszlást mondhat. Tehát - gondolom - hosszabb combú babák _átlagosan_ magasabbak lesznek, mint a rövidebb combúak. De ebből egyéni eseteket kiszámítani nem lehet. Hiába tudjuk, hogy a dobókockával átlagosan 3,5-t dobunk, valójában minden egyes dobás vagy több, vagy kevesebb ennél. A 3,5 a várható érték, de ez nem azt jelenti, hogy ténylegesen ennyi is lesz.


Nagy kár, hogy a matematikának ezt a részét nem tanítják az iskolákban, mert akkor ti is jobban meggondoltátok volna, mit mondtok a lányotoknak és biztosan nem okoztok fölöslegesen csalódást.

2022. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
92%

Kb. 14 eves korig nonek.

Ha ezt meg elhitted annak idejen, hat akkor vess magadra, csak a lanyt sajnalom ...

2022. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

De mi alapján mondták?

Konkrétan mi alapján, mikor?

Mert hogy ti nem vagytok óriásiak, a születési hossza se kiemelkedő.


Nálunk anyósom mondogatta mindig, hogy a lányunk magas lesz, hisz ő magas és csecsemőként a lányunk se volt kicsi. Ahányszor kórházban jártunk mindig "csodájára jártak" az orvosok is (és sajnos gyakran voltunk), hogy "milyen nagy baba, sokkal idősebbnek tűnik", mégsem adtam alá a lovat. Tudtam, amit ők nem, hogy a lányom pont akkora, mint én voltam, és én 158 lettem.

4-5 éves korára szépen bele is simult az átlagba, ahogy én vártam.

2022. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
Komolyan el tudok csodálkozni, hogy páran nem százasok. Valami kuruzslo hablatyol valamit és ti évekig tömitek a lányotok fejét ezzel .
2022. szept. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
30%
15-ös: honnan szedted pont a 14 éves kort? Legalább 18 éves korig nönek a gyerekek, de sokszor még 21-22 éves korig is
2022. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
54%

18, te honnan szeded ezt? Max. a fiúk.

Lányok jellemzően a menarche után max. 1-2 évig nőnek. Erről tanulmányok ezreit olvashatod.

2022. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes, én is nö vagyok, 11 évesen jött meg a menzeszem és 18 éves koromig nöttem.

Ugyanez volta húgomnál, a lányaimnál is, meg a legtöbb ismerösnél.


SZerintem nem reális tanulmányoakt olvasol!

2022. szept. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!