Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 10 és fél éves keresztlányom...

A 10 és fél éves keresztlányom elkezdett nőiesedni. Szerintem nemsokkára menstruálni fog. Az anyja nem törődik vele egyáltalán. Hogyan magyarázzam el neki ezt a folyamatot, hogy megértse?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A korának megfelelően. Pld. hogy mostmár nemsokára nő lesz belőle, és a szervezete is "érik" erre a feladatra. A menstruáció során megérik egy pete, amiből később majd a kisbaba lesz (persze ehhez kell majd egy apuka is). Én ennyit fogok mondani kábé, ha ide érünk nemsokára :)


Amúgy tök rendes vagy, hogy foglalkozol a leányka lelkével (már ha az anyja nem teszi).

2010. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, el neki, hogy van a hasában két kis gömb, amiknek petefészek a neve. A petefészekben sejtek vannak, amikből minden hónapban megérik egy, és felnőtt korában kisbaba lehet ezekből a sejtekből, ha majd szerelmes lesz egy fiúba és szerelmeskednek. Addig ezekből a sejtekből, minden hónapban egy a punciján keresztül kijön egy kis vérrel együtt. Ez a vérzés pár napig tart.
2010. szept. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engemet se világosított fel soha senki :S

Először szerintem kérdezd meg, hogy tud e erről valamit, aztán ennek megfelelően magyarázz tovább. Valamennyit valószínüleg biztos tud róla, szóval ne úgy magyarázzál neki, mintha teljesen tudatlan lenne. A legfontosabb, hogy hol és mikor világosítod fel. Szerintem úgy csináld, hogy pl. mosogassatok együtt vagy sétáljatok, és eközben térj rá lassan a témára, az egy kicsit ijesztő, hogyha leülteted a fotelba és:Beszéljünk!

Könnyeden mondd el neki, ne úgy közöld vele, mint valami hatalmas nagy ijesztő dolgot. Azt hiszem jó a kapcsolatotok, úgyhogy mesélhetsz neki arról is, amikor te voltál ennyi idős. A szexről meg szerintem csak 1-2 év múlva ;)

Remélem segítettem 13/L

2010. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt úgy venni,mintha oly borzalmas dolog lenne.

SŐT,lehet,hogy már többet tud,mint hinnéd..hisz már majdnem 11 éves.

Nem kell a méhecskés változatot választanod,megkérdezed,hogy tud-e erről valamit és,hogy szeretne-e erről beszélni?Mert te nagyon szívesen elmondod akár röviden-akár hosszan..nem kell ezt szégyelni..

És akkor mondod neki,hogy ha már nagyobb lesz akkor egy pár napos havi vérzéssel fog járni amit menstruációnak hívnak,ez a nőknél természetes,ilyenkor betétet kell használni..aztán vagy belemész mélyebben a dologba (petefészek stb) és a szexualitásba vagy nem..ezt majd láttod,hogy-hogy áll a dloghoz.

Például amikor én a 13 éves hugomat kezdtem felvilágosítani akkor simán bepattant a fotelba és hallgatot meg kérdezgetett meg nevetgélt..és így a szexre is rálehetett térni,mert érdekelte..azt hsizem 16 vagy 17 éves lehetettem szóval nagy tapasztalatom még nekem sem volt,de azért tudtam egyest mást,könyvekből-netről-barátnőktől..

Szóval például őt nem zavarta a téma egyálltalán és nem volt zavarban,de épp az ellentéte is lehetett volna..

Majd láttod.

sok sikert.

2010. szept. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ennyi voltam, és anya NORMÁLIS szavakkal világosított fel (pedig már fel voltam), szóval ne gyerekesen, és szexről is beszéljetek. Mielőtt még tudnád elkezd ész nélkül b@szni... Ismerősömmel is ez történt, és abortuszra kellett mennie. Most azt mondanátok, hogy nem tom, hogy miaz. Pont tőletek és anyumtól tudom, hogy miaz, vagyis anya erről nem non szeret beszélni de tök mind1. Na szóval menjetek el valahova fagyizni, és úgy beszélj vele mint egy felnőttel, mert égőnek fogja találni, ha úgy beszélsz vele, mint egy ötévessel.


Remélem segíthettem. Cupp cupp

2010. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Inkább a kislány anyukájával beszélj.Lehet,hogy ő is szívesen beszélgetne vele erről a dologról,csak esetleg ideje koránnak látja.Hívd fel erre a figyelmét,nehogy szegény lányt bármi is felkészületlenül érje.! :D


13/L

2011. máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mondd el neki hogy nemsokara nagy lany leszel es minden honapba lesz verzesed,tamont is kell hasznalnod es meg mutatod neki es kerdezd meg az anyat hogy neki mikor jott meg hogy te es az anyja tudjatok felkeszulni ra es magyarazd el neki a feherfolyast is.
2012. febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!