Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyzet, mi a teendő,...

Mi a helyzet, mi a teendő, mik a lehetőségek, ha magamhoz veszem keresztlányom?

Figyelt kérdés

Van két lányom, kicsik, 10 hós és 2,5 éves.

Keresztlányom 5 éves lesz májusban, és lehet, hozzánk kerül.

Nyilván a körzeti dokihoz bejelentem, elviszem, védőnőhöz bejelentem, elviszem, oviba bejelentem, eljáratom.

De ezen kívül?

Kaphatok rá pl segélyt, vagy utaltathatom e magamnak az ő után járó cspt? Igénybe vehetem a 3 gyerekes kedvezményeket?

Van valakinek erről tapasztalata?

Gyámja kell, hogy legyek?

Bármi érdekel...


2011. jan. 3. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azon,hogy hozzátok kerül. Ideiglenesen vagy végleg.

Ahhoz,hogy csp-t és mást kaphass gyámjának kell legyél.

A többit érdeklődd meg a gyámhivatalnál és önkormányzatnál.

Amiket felsoroltál lényegében a sor végén vannak az intézendők közt.

2011. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy magadhoz veszed? A szülei hol lesznek? Esetleg várható, hogy árván fog maradni? Hivatalosan csak a gyámhivatal beleegyezésével lehet nálad.Akkor Te kapod a családi pótlékot is. Nem egészen értem a kérdésed.
2011. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha akármilyen ok miatt HIVATALOSAN veszed magadhoz (nevelöszülö, vay örökbefogadás), akkortól kezdve ugyanolyan, mintha a saját gyereked lenne, a kedvezmények is ugyanugy járnak utána.
2011. jan. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

CSak ideiglenes megoldás lenne.

Az apjával semmi gond, ellátja, eltartja, szereti, csak hetelős munkája van.

Az anyja megbízhatatlan...

Az apja az elkövektező másfél évben tőlünk 50 km-re fog hetelni másfél évig-előreláthatólag, addig lehet, nálunk lenne a lányzó.

Természetes, hogy vinném oviba, dokihoz ha kell, védőnőhöz és ugyanúgy élnénk vele az életünket, mint azelőtt, de nem végleges megoldás lenne, és valószínü az apja is nálunk lenne hétvégén-kéthetente hétvégén, mikor nem dolgozik.

Ezt akkor nem is kell sehol bejelenteni hivatalos szervnél, csak elég, ha bejelentem dokihoz, meg oviba?

2011. jan. 3. 19:40
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kérjetek egy ideiglenes családba fogadást. Ketten az apával bementek a gyámhivatalba ő elmondja hogy nem akar róla lemondani csak így alakult. Kihelyeznek téged gyámjának és attól kezdve te vagy érte a felelős, és kapsz minden juttatást utána. Ha meg megoldódnak az apa gondjai visszaveheti.

Azért milyen szép tőled hogy gondoskodsz róla:) Nem minden keresztmama tenné ezt meg

2011. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na ezt nem tudtuk, ha gyámjai lennénk, az apa visszakapná-e , ha úgy alakulna a helyzet, mert nem akar lemondani róla, csak a hetelős munka miatt nem tudja per pillanat egyedül megoldani.

Természetes, hogy magamhoz venném, az apja is nagyon nagyon jó barátom, bármit megtennék értük!!

(és nem is hivatalosan a keresztlányom, felkértek, de nem lett keresztelő...)

2011. jan. 3. 20:44
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Majd most elvihetitek megkeresztelni is:) nagyon rendes vagy! Remélem, megáld érte a sors! 2 éves fiú anyukája
2011. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Családbafogadás


70. § (1) A gyámhivatal


a) a szülői felügyeletet gyakorló mindkét szülő kérelmére,


b) a szülői felügyeletet egyedül gyakorló szülő kérelmére - a különélő másik szülő meghallgatásával -, vagy


c) az átmeneti nevelt gyermek feletti szülői felügyeleti jogot a nevelésbe vétel előtt gyakorló szülő kérelmére - az átmeneti nevelt gyermek gyámjának meghallgatásával -


hozzájárulhat ahhoz, hogy a szülő egészségi állapota, indokolt távolléte vagy más családi ok miatt a gyermeket a szükséges ideig más, általa megnevezett család átmenetileg befogadja, gondozza és nevelje, feltéve, hogy a családbafogadás a gyermek érdekében áll.


(2) A családbafogadás ideje alatt a szülő felügyeleti joga szünetel.


(3) A családbafogadás a szülő tartási kötelezettségét nem érinti.


(4) A gyámhivatal a kérelem benyújtásakor tájékoztatja a szülőt jognyilatkozatának következményeiről.


(5) Az (1) bekezdés c) pontja szerinti esetben a családbafogadással egyidejűleg meg kell szüntetni a gyermek átmeneti nevelésbe vételét.


(6) A családbafogadás fennállása alatt is elrendelhető a gyermek védelembe vétele, ha annak feltételei megvalósulnak.


71. § (1) A gyámhivatal a családbafogadáshoz akkor járul hozzá, ha a családba fogadó szülő személyisége és körülményei alapján alkalmas a gyermek gondozására, nevelésére, a gyámság ellátására, valamint e feladatok ellátását maga is vállalja.


(2) A családba fogadó szülőt (szülőket) a gyámhivatal gyámul rendeli.


(3) A családbafogadás az alapul szolgáló ok előrelátható fennállásáig tart. A családbafogadást a gyámhivatal a gyám tájékoztatása alapján évente felülvizsgálja.


(4) A szülőt megilleti a kapcsolattartás joga, valamint a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben való együttes döntési jog. A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben felmerült vitákban a gyámhivatal dönt.


(5) Különösen indokolt esetben a gyámhivatal a szülőt feljogosíthatja a vagyonkezelés és a gyermek vagyoni ügyében a törvényes képviselet jogával.


(6) A családbafogadást meg kell szüntetni, ha azt a szülő vagy a családba fogadó szülő kérte. Ha a családbafogadás oka továbbra is fennáll, a gyámhivatal a családbafogadás megszüntetését követően a gyermekvédelmi gondoskodás más formájáról intézkedik.

2011. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez az eset nem az a kategória. Inkább vigyázol, felügyelsz a gyerekre míg az apuka távol van.

Milyen segélyt akarsz rá kapni?

Családit az apuka kaphatja és akkor ő odaadhatja neked, nem utaltathatod saját számládra csak akkor ha apukának korlátlan rendelkezési joga van a számla felett. Ha egy lakcímre vagytok bejelentve apukával és a gyerekkel, akkor postán persze te is felveheted.

Nem tudom pontosan milyen 3 gyerekes kedvezményekre gondolsz, de ha hozzátok van bejelentve, akkor szerintem beszámíthatod közös háztartásban élő embernek.


Én nem keverném bele a gyámhatóságot, bármilyen segély is kéne neked utána, mert ki tudja nem e kezdenek el vizsgálódni, hogy alkalmasak vagytok e, nem rakják előbb intézetbe? Nem tudom mi az ügymenet, de az biztos nem úgy van, beballagsz és "átveszed" a gyereket. Nehezen tudom elképzelni, hogy azt mondják, töltse ki ezt a nyomtatványt és mától Ön a gyámja a kislánynak. Szerintem van környezettanulmány, jövedelem vizsgálat.

2011. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mi is, ők is kapják a rendszeres gyermeknevelési támogatást, mindketten szarul vagyunk anyagilag-ezért kérdztem a segélyt.

A 3 gyerekes kedvezmény pl az oviba kaja ingyen-vagy féláron, a buszon 90%, adózásban 3 gyerek...stb.

Gondolom nem egyszerű a gyámsági folyamat, ne is ez a cél, csak a legoptimálisabb helyzet megtalálása.

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2011. jan. 3. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!