Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők mit reagálnátok ha...

Szülők mit reagálnátok ha kamasz fiatokat látnátok az utcán a haverjaival cigizni.?

Figyelt kérdés

2022. nov. 20. 10:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Akkor, ott, semmit. Amikor haza ért, akkor megkerdezném mióta dohányzik és honnan van rá pénze.
2022. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Amikor haza ér megmondanám neki hogy kipróbáltad elég is volt!
2022. nov. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Otthon megbeszélném vele, hogy ne essen bele a nikotinfüggőségbe, ne legyen láncdohányos, viszont nem cseszném le!

Az utcán meg szimplán úgy tennék, mintha mi sem történt volna.

2022. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Amit 1 mond. Es hat onnantól nincs zsebpénz egy darabig, mert en tutira nem fogok ilyesmit finanszírozni. Ha cigizni akar, lehet menni diákmunkára. De nem cseszném le vagy ilyesmi, mindezt szép nyugodtan mondanám.
2022. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Semmit, én is cigiztem kamaszként. Ha egy kis esze van, felnőttként már nem fog. Ha meg függő alkat, akkor úgysem tudom megakadályozni. Tudom, mert nekem is megpróbálták a szüleim.
2022. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Gyerekként ne cigizzen! Nem hiába adják ki 18 év felett. Majd ha betölti a kort cigizhet ha akar de addig ne
2022. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%

Inkább erdekelne a baráti köre es ha ugy látnám hogy ki kéne emelni abbol, kiemelném.


A cigis tinik általában a lógós iskolakerülő fű után érdeklődő verekedésekbe bajba kerülő peremgyerekek jellemzejője és biztos nem az élsportoló eminens ügyesokos tündibündik erénye.


A cigivek nem tudnék ugyan mit kezdeni(nekem sem tudtak a szüleim), de ebben a korban a legnagyobb hatás rájuk a közeg, amibe bekerültek.

Általában korábban is már a magatartászavarosabb, kilengőbb típusú diákokból lesznek ezek tinin, tehát már alsóban is nagyon oda kell figyelni arra hogy a gyerek kikhez húz és mi várható, mert ha már alsóban is a legökörebb vagy mentalis vagy neveletetési zavaros a legjobb barátja, az már jelzés a szülőnek, hogy nem érzi a gyerek magát annak hogy ő az ugyesokos eminensek közé tartozna, hanem elítéli önmagát hogy ő azokhoz tartozik akik kilengősek és zavaraik vannak.


Az ember ösztönösen a magához hasonlókkal barátkozik, ez jelzi azt a képet amit a gyerek önmagárol hisz. Önbizalomhiánnyal sikertelenségekkel önmagában való csalódások az alapjai ennek.


Fontosnak tartom a jutalmazás rendszerű oktatást is, hogy a fókuszt az erősségekre helyezzük es ne büntetés elvű neveléseket kapjanak azt sujkolva beléjük ezzel hogy rosszak, abbol a képbol lehetetlen kitörniük, azok is maradnak.


Ha egy gyerek a szem.fejlődésben arra a szintre jut, hogy én a rosszak közé tartozom, mert az vagyok, nem lesz könnyű önbizalmat önbecsülést vissza adni már tinin.

Már nagyon korán lehetőleg alsóban alapozni kell azt hogy neki menni fog, tud, ha akar,és a jók közé tartozik. Nem a deviánsakhoz.


Ha viszont eminensekkel cigizik, akkor még talán betudnam a kamasz mindentkipróbálok amit a felnőttek típusu átmeneti kíváncsiságnak, az alap normája úgysem a cigispiásdrogos életmód.

2022. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%

Elmondanám neki szépen, hogy a dohányzás miatt csökken a spermiumszám, illetve azok mozgási képessége, impotencia okozója is lehet a dohányzás, meddő házaspárok 17 százaléka a dohányzás miatt az, dohányzó apa ondósejteit károsítja a dohányzás, és a rákos hajlamot átörökítheti gyermekébe.

Továbbá érszűkület, a szívinfarktus, a lábakat érintő vérellátási zavarok gyakorisága, gyomor,-illetve nyombélfekély és a gyomor gyulladásos megbetegedései is kialakulnak, tompalátás és zöldhályog megjelenésének mechanizmusában is oki tényező a dohányzás.

Tüdőrák mellett (a tüdőrákban szenvedő páciensek 90-95 százaléka dohányos) olyan rosszindulatú daganatok, mint a húgyhólyag, vese, gége, szájüregi, nyelőcső, gyomor -és hasnyálmirigy daganatok kialakulása is összefüggésben van a dohányzással.


Emellett borzasztó büdös egy dohányos ember ruhája, bőre.

Nem mellesleg piszok drága is a cigaretta.

2022. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Lehet hülyeség de nekem kisgyermekem van aki egészségtudatos(még)

Sokszor beszélgetek már most is vele arról hogy kamaszon a gyerekek még gyerekek de menőnek és vagánynak FELNŐTTNEK hiszik már magukat és ilyenkor sok ostobaságot is elkövetnek amikből bajok is lehetnek, es nem könnyű egy barátnak azt mondani hogy én nem ugrok a kútba félve a kiröhögéstol ha nem teszi az ember.

Hogy kamaszon kicsit butábbak a gyerekek mint alsóban.

Pl csúnyán ia beszelnek ami nem kultúrált nem szép, de azt hiszik az a menő vagány.

És remélem majd ha ő felnő tinire ha meg is hülyül azért majd tudni fog NEMEKET is mondani. Barátnak is.


Persze most kisgyerekként úgy látja hogy ő nem fog csúnyán beszélni, tapasztalata is van már balesetrol is másik miatt óvodábol akik biztatására ugrott és törés lett a vége, mégis látom benne a hajlamot arra hogy vagány nagy és menő akar lenni ő is.mégis berakja pl a tankcsapdát amiben csúnyán beszélnek..


Nekem is tanulnom kell ezt kezelni megelőzni a bajokat egy igazi erkölcsi értékeket es normákat úgy átadni ha el is száll majd tinin a józan esze mégis ott maradjon.

2022. nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

Pénzcsapot elzárnám…elbeszélgetnék vele, csalodott volnék.



Mindenkit aki a mai világban dohányzik, vagy elkezd dohányozni végtelenül ostobának tartom.



Úgy mondom, hogy én is dohányozgattam..de 1heti zsebpenzemből spóroltam ki azt a 230 ft-ot

Vagy eladtam a menza ebédjegyemet a takarítónőnek..


Viszont soha az életben nem jöttek rá a szüleim, és hamar megjött az eszem

2022. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!