Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nyolcadikos gyerek túlterhelt,...

Nyolcadikos gyerek túlterhelt, feszült nálatok is?

Figyelt kérdés

Én annyira sajnálom a lányomat. Nyakunkon az írásbeli felvételi, sokat gyakorol rá, jár tanárhoz.


És itt ez a rengeteg dolgozat, azt látom, hogy ma elpattant nála a húr.


Holnap írnak, és olyan tanár tanítja őket, aki órán diktál nekik címszavakat a füzetbe és másnap dogát irat.


De soha nem azt kérdi ami a tankönyvben van, hanem állandóan a Google-ban keresgeljuk a válaszokat, mert legalább annyi becsület van benne, hogy körülbelül megmondja, miről fog kérdezni.


Én nem tudom hogy lehetne a gyerek motivációjat fenntartani, eddig volt neki, de mostmár azt látom hogy kedvetlen, nem érdekli az egész.


Nálatok mi a helyzet?


Ja és mi nem hajtjuk, nincsenek elvarasok felé, amit eddig tanult, saját kedvtelésből, saját erőből érte el. (jó tanuló egyébként).


2022. nov. 30. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Két tippem van. Az egyik, hogy mi osztályoztuk a tanárokat. Olyan dogát íratott, hogy a fél osztály megbukott? Fekete pont. Krétával megdobta az egyik gyereket? Fekete pont. Megdicsért? Piros pont. (Mi is jó tanulók voltunk a húgommal, feszültség levezetésnek jó volt, egy óriási plakát volt kint az egyik falon a tanárok neveivel, néha a barátnőim is átjöttek, akkor ők is megpontozták őket).


A másik, hogy csinálhatnátok belőle közös játékot esténként, ki találja meg gyorsabban a helyes választ címmel.


Hátha segít, ha jó hangulatban, nagy kacagások között keresitek ki a válaszokat. Még jobb lehet, ha találtok más családokat, akik nyitottak erre és családilag versenyeztek az első helyes válaszért, mintha játék lenne. Főleg, ha be tudjátok tervezni, hogy mondjuk minden második kedden egy közös keresés van és utána játszotok valamit közösen online (vannak fent társasok).

2022. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
😀😀 Jaj ez nagyon aranyos volt, köszi szépen, egyből feloldodott az én feszültségem is, ahogy elolvastam! Jó ötletek, köszönöm szépen!! 🥰
2022. nov. 30. 22:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk anno a padtársammal volt egy g*cifüzetünk, igaz, ez már középiskolában történt. Aki g*ci volt, azt beleírtuk. Senkit nem húztunk ki, viszont többször is be lehetett kerülni. Nemcsak tanárokat írtunk bele, hanem úgy mindenkit, és hát érettségire majdnem tele lett, csak nevekkel.

Az érettségi banketten ez elmeséltük a magyartanárnak, mert ő volt az egyetlen a tanári karból, akit soha nem írtunk bele. Rendesen elérzékenyült.

2022. nov. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos belefog kerülni a körforgásba mert ha jobb suliba megy. Ott állandóan ilyen hajtás lesz, elöre hozott érettségi, osztályozó vizsgák, nyelvvizsgák, dolgozatok. Erre felkell készíteni, hogy egyre többet kell tanulni, nagy az elvárás.
2022. nov. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ok, de ez a kérdés hogy hogyan? Mivel lehet fenntartani az érdeklődéset, motivációjat erre a feszített tempóra? És akkor még hol van az egyetem... 😟
2022. nov. 30. 23:40
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Es biztosan kell neki egy versenyistallo iskola, ha lathatoan nem birja?

Nem kell mindenaron a legerosebb gimibe menni, en egy kozepesen szarbol bejutottam pl egyetemre (allami) es kozben nem hajtottak minket halalra. Jo, igaz, matektanarhoz es angolra jarnom kellett kulon, de ennyi.

Az egyetem mar mas volt. Nem volt annyira kotott, a sajat tempomban tanultam, voltak orak, amikre nem kellett feltetlenul bejarni. Jo a vizsgaidoszak ultra szopas volt, de tul lehet elni.

Kiveve, ha orvosira vagy jogra keszul, akkor passz. De ha ennyire nem terhelheto, talan inkabb ne menjen oda.


Mondjuk 14 eves, kar is ezekrol beszelni, lehet mire ott tart, nem is akar menni. Majd eldonti, raer meg.

2022. dec. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Én lányom szintén 8. osztályos, megspékelve annyival, hogy ő balett tagozatos és nekik minden mellett ilyenkor 5 mozgásos tantargyból félévi vizsgára készülnek és a karácsonyi előadásra is, délutánonként suli után. Mivel tagozatos iskola minden nap 9 órájuk van, és utána még heti 2-3 nap 5ig próba. Emelett kitűnő tanuló, ugyanúgy készül a felvételire. Mondanom sem kell, este hazaér és beájul az ágyba. Szóval tanácsot adni nem tudok, nálunk magát hajtja, de tudd,hogy másnak is ilyen. Kitartás!
2022. dec. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Tudom, hogy szülőként rossz az ilyet hallani, de ha már most nem bírja a terhelést nem kell erőltetni. Így a 6sal értek egyet. Nekem több gyerekem van, az egyik ilyen, a másik olyan.

Erre nincs technika, megoldás, módszer.ha neki nincs meg a belső motivációja, te csodát tenni nem tudsz. Vagy ha hajtod, erőlteted csak egy szorongásos, frusztrált gyerek lesz belőle.a képességeihez mérten válassz iskolát.

2022. dec. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán nem értem, hogy miért ilyen negatív mindenki.


Annyit tudunk a gyerekről, hogy 8. év feléig nagyon motivált volt, de most van egy nagyon gázos tanára, aki miatt teljesen elege lett, pedig amúgy jó tanuló a kislány. Az anyuka segíteni akar neki, hogy ne törjön le. Technikákat tanítani, amitől reziliensebb lesz. Szerintem ez egy előremutató szemléletmód. Nem nyomasztani szeretné, hogy tanuljon, hanem azt megtanítani neki, hogy hogyan lehet keresztülküzdeni magadat azokon a helyzeteken, amiket utálsz.


Ez szerintem egy szuper képesség. Nekem volt olyan évfolyamtársam egyetemen, aki szó szerint zseni volt, a versenyistálló sulijában és az egész egyetemen is híresen okos volt. De idegösszeroppanást kapott egyetem végére és pszichológushoz kellett járnia, mert a tárgyakat meg tudta ugrani gond nélkül, de a diplomatervét, amihez le kellett volna ülni és csinálni, azt 25 évesen nem, hisz sosem kellett megerőltetnie magát és nem tudta mivel motiválja magát, hogy menjen. Amúgy kitüntetéses diplomája lett volna, ha képes ezt megugrani. Végül csúszott egy évet és kapott egy olyan konzulenst, aki végig ott ült mellette, mikor írni kellett, mert a heti egy konzultáció nem volt neki elég.


Azt sem tudjuk, hogy mennyire versenyistállóra készülnek. De amúgy a versenyistállókat én sem ajánlom senkinek, ismerős gyereke jár, és náluk az egész osztályból 3-4 gyerek élvezi, mindenki más ki van borulva. Ha ez általános manapság (amikor én jártam, akkor én a harmadik legjobb suliba jártam az országos rangsor alapján, és nem volt ilyen), akkor én senkinek nem ajánlom a versenyistállókat.

2022. dec. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Komolyan elkell gondolkoznod mit bír a gyerek. Mert ha most a nyolcadikos felvételi ennyire nehéz neki, akkor mi lesz később?
2022. dec. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!