Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen célszerű felvilágo...

Hány évesen célszerű felvilágosítást tartanom a lányomnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 éves.
2022. dec. 19. 09:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
96%
Már rég kellett volna.
2022. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%

Rég elkéstél vele.

Felelőtlen szülő vagy.

Örülhettek, ha még nem menstruál, mert az elég sokkoló lehet egy kislánynak, ha azt se tudja, miért vérzik, netán iskolában jön elő ez, és fél napig bámulja az egész iskola a vérfoltos nadrágját. Olyan kellemetlen lenne ez neki, hogy évtizedek múlva is emlékezne rá.


Basszus, a 9 éves fiam (NEM LÁNYOM!!!) tudja, mi a menstruáció és a "Peti, Ida, Picuri" képregény alapján elmondtam neki, hogyan fogan és születik meg a kisbaba.

2022. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Miről akarsz egy 12 évest felvilágosítani? Szerintem jobbam képben van a dolgokkal, mint te. És nem azért, mert csinálja, hanem mert hall róla.

Ha eddig még egyáltalán nem került ez a téma szóba, akkor már felesleges erőlködni, csak kiröhög.

2022. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
97%
12 évesen már menstruáltam és nézegettem a fiúkat. Késő.
2022. dec. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 NTBS ***** válasza:
97%
Minél hamarabb. Ne várj vele tovább.
2022. dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%
Elkéstél, ha eddig nem beszélgettetek erről. A lányok nagy rész ilyenkor már menstruál, de a teste is biztos változik 9-10 éves kora óta, amiről már rég tudnia kellene. A fiúknál ugyanígy legkésőbb 10-11 koruk között már érezhetik a valtozást, látják a lányokon, fontos hogy addigra ők is tudják velük, és a lányokkal is mi fog történni.
2022. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
96%
Folyamatosan, gyerekkortól, mindig a maga szintjén, és legeslegkésőbb a menstruáció megjövetele előtt. Ez ma már sok esetben 9 éves korban megtörténik, tehát még azelőtt.
2022. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
96%
kb 10 évvel ezelőtt. De ha akkor nem került rá sor, akkor így kb most. Vannak nagyon jó, kamaszoknak szóló könyvek, érdemes ilyet is beszerezni, hátha neki is kevésbé lesz "ciki" a felvilágosítás.
2022. dec. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is elkestel ezzel.

Kiskoratol kezdve a sajat szintjen kell folyamatosan.

2022. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
97%
Tényleg elkéstél. Emlékszem, nekem is 12 éves koromban állt elő anyu a dologgal, mikor közöltem vele, hogy már menstruálok, és tudom ezeket. Akkor megkérdezte, hogy miket tudok még, elmondtam, és konkrétan azóta se tudok sokkal többet, tehát eléggé képben voltam. És pontosan tudtam az ok-okozati összegüggéseket, mi miért történik, mi hogy van pontosan. És ez nem 20 éve volt, hanem mindössze 4 évvel ezelőtt.
2022. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!