Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen célszerű felvilágo...

Hány évesen célszerű felvilágosítást tartanom a lányomnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg 12 éves.
2022. dec. 19. 09:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%
Én 12 évesen már 2 éve menstruáltam. Kicsit durva lett volna, ha nem tudom, miért...
2022. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
72%
Én 9évesen mensiztem először. Anyám 8évesen beszélt róla de nem figyeltem akkor. Napokig véres bugyiba voltam. Majd feltűnt neki a szennyesbe és hozott betétet. Utánna a sexről meg semmiről nem beszélt. A testi változásokról sem beszélt soha. Mostanáig se értem miért van mensi és mi váltja ki.
2022. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%

#23


Kb havi egyszer van egy nőnek peteérése. (2 menstruáció között)


Ha az a petesejt találkozik spermasejttel, akkol beágyazódik a(z addigra direkt felkészült) méhnyalkahártyába, s elkezd fejlődni a gyerek.

Ha nem találkozik spermasejttel, akkor a méhnyálkahártya leválik, és vér kíséretével távozik.


S ez ismétlődik addig, míg van petesejt ami megérjen, s elkezdje az útját.

2022. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
26%
Köszi de nem nagyon sikerül felfognom :(
2022. dec. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Már RÉG el kellett volna kezdeni, olyan gyerekkortól kezdve a sjaát szintjén.


Unokahúgom pl 10 éves kora óta menstruál, szép is lett volna, ha nincs felvilágosítva.

2022. dec. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:

Valóban gyerekkorban el kell kezdeni és folyamatosan korának megfelelően tanítani.

DE! Azzal nem szerintem nem késtél el, hogy most is beszélj vele. Valószínüleg hallott már mindendéle dolgot de jó letisztázni az egészet, mert sok félreértés lehet benne.

Csak 12 évesen ne olyanokkal fáraszd, hogy honnan jön ki a baba meg a fiúknak miért van fütyijük. Már "felnött" szinten érdemes elmondani a dolgokat.

2022. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%

Amúgy:

Mi az a felvilágosítás?

Meséltek a méhekről, vagy az análdugóról?

2022. dec. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell felvilágosítani, hidd el, hogy tudja. Tudod, van ma már az a veszedelmes, érdekes dolog, amit internetnek hívnak. Már az neveli a gyerekeket.
2022. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
20%

Amikor mi voltunk 12 évesek mi világosítottuk fel szüleinket olyan dolgokról, amikre csak pislogtak.


Üdv, egy borsodi polgár.

2022. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Felvilagositast elkezdheted, es ugye lassan beszelhettek mindenrol.
2023. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!