Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tiktsam a kapcsolatot?

Tiktsam a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Volt egy hosszú párkapcsolatom, abból lett egy közös gyerek. Ő 16 éves lány. Apának a barátnőjének van egy 16 éves fia. Több mint 5 éve vannak együtt. A két gyerek bölcsi óta ismeri egymást, bár igazi baráti, haberi kapcsolat csak azóta van, mióta apuka együtt van a nővel. Sose tiltottam a gyerekem, sose okoskodtam apukának. Kb 2 éve kértem meg rá, hogy ne aludjanak ott, ha ott van a lányunk, mert egy szobába tették őket. Semmi nem volt, de kértem, hogy egyre nagyobbak, az "ördög nem alszik" ne aludjanak ott. Kb 2-3 hetente találkoztak a gyerekek, el voltak. Majd egy éve kb beállított a lányom, hogy ő neki tetszik a fiú és fordítva...de az apja kiakadt és engem is felhívott, hogy beszéljem le a lányunkat a fiúról. Mondtam neki, hogy várható volt, hogy lesz közöttük fellángolás, de nem kell ezt olyan komolyan venni. Teljesen kiakadt, hogy én milyen sz@r anya vagyok és teljesen sz@rok a gyerek fejére. Azóta se talakozott a lányunk a fiúval, mert külön programokat szerveznek. Most megont kezdik a közös programokat, ami engem nem zavar, de ha esetleg a két tini elkezd érdeklődni egymás iránt, akkor mit tudok tenni? Vagy tiltsam a fiútól? Lehet pont az ellenkezőjét érem el vele. Amúgy apjával nem él együtt a nő, csak össze járnak. Szóval elég kusza történet, de ettől függetlenül mi lenne a helyes?
2023. febr. 2. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most már nem nagyon tudod tiltani, nagyok hozzá.

Beszélgess vele inkább.

2023. febr. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A tiltás a legrosszabb ilyen esetben. Hidd el, a szerelmes ember megoldja valahogy... Arra hívd fel a figyelmét, hogy gondolja át a döntéseit és nagyon vigyázzanak mindennel.
2023. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vérszerinti tesó. Régebb óta ismerik egymást minthogy a szülők összejöttek. Ebbe nincs semmi tiltanivaló
2023. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tiltással azt éred el, hogy hazudozni fog a lányod és csak azért is összejárnak.

Ha jól értem nincs köztük semmi rokoni kapcsolat, akkor mi a probléma?

2023. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert miért is baj nektek, ha 2 random tini, akik már gyerekkoruk óta ismerik egymást, összejöttek?


Inkább az ex férjed tiltsd el a srác anyjától, ők később ismerték meg egymást.

2023. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar. Tudom, hogy a fiú normális. Csak az apja höbörög, mert gondolom az anyuka nem nézi jó szemmel. Nem is akarom tiltani, mert ellenkezőjét érem el. De engem támad az apja mindig, hogy az én lányom, milyen kapcsolatom van vele, ha ezt nem tudom vele megbeszélni. Nagyon le tud nézni sajnos és rohadtul fájó dolgokat szokott mondani. Pedig a lányommal mindent megbeszélünk és ezt a tematis. Ő ugyanezt mondta, hogy nehogy már apa mondja meg ki fog neki tetszeni. Csak annyit mondtam neki, higy gondoljon bele, ha apa esetleg szét megy a nővel, ök meg a fiúval együtt lesznek, ez milyen kellemetlen helyzet vagy fordítva, ha őknketten szét mennek, de apa még együtt van, akkor az is kicsit furcsa. De ezen kívül én semmi rosszat nem látok benne. Még azt is mondtam, hogy akkor várjon amíg betölti a 18at és már úgyse szólhat bele senki. De ezt csak úgy mondtam, levegőből előkapva. Erre az apja teljesen kiakadt, hogy ne mondjak hülyeségeket, akkor sem lehetnek együtt. Szóval engem nem zavar. Ez csak apát meg a barátnőjét.
2023. febr. 5. 09:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen "CSAK MERT" típusú érvelőket el kell küldeni a ptsába.


Ha a szüleik szétmennek is, pár éven belül már a saját független életüket fogják élni. Nem lesznek ebben a szülők seggében élő gyerek státuszban életük végéig.

Ha ők mennek szét, s a szülők nem, dettó. Csak akkor nem együtt lesznek külön, hanem külön-külön.

2023. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Meg kell neki mondani, hogy akkor intézkedjen ő, mert te nem fogsz, ebben pedig legyén maximálisan határozott. Ha neki nem tetszik a helyzet, akkor tegyen ellen ő, de ez azt is jelenti, hogy ő lesz a szemétláda, aki nem engedi a dolgokat, szóval gondolkodjon.
2023. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!