Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a megoldás számára?

Mi a megoldás számára?

Figyelt kérdés

Van az osztályba egy lány akivel nagyon jóba vagyok és két éve, hogy kezdett minden tönkre menni nálla. Az agya néha csak úgy elborúl, és teljesen magába zuhan. Nem válaszól senki kérdésére, ok nélkül el kezd sírni és csak azt hajtogatja, hogy az élet milyen szar. Hiába kérdezzük meg tőlle, hogy miért szomorú csak azt válaszolja nincs semmi baja. Pedig látjuk rajta, hogy valami nyomja belűl.

Sajnos tavaly óta többször is vagdosta magát és nem is vettük észre egy ideig.

Viszont ha egy kivűlálló figyelné meg azt látná csak, hogy a lány egy élet vidám az életet imádó aki még a légynek sem tudna ártani és mindig mosolyog.

De ez csak a látszat.

Segítségre van szüksége, de ha nem enged mit tudnánk tenni érte?


2010. okt. 5. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Max a szüleivel beszélni, hogy vigyék szakemberhez. De ezt biztos hátbatámadásnak érzed, úgyhogy semmit se tehetsz. Vagy kinövi, vagy nem.
2010. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szeressétek, és nagyon érezze, hogy szeretitek.
2010. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 20:18!


Nem veszem támadásnak, mert néha már én is így vagyok vele. Csak tudod nagyon rossz rá nézni és azt a szomorúságot látni az arcán.

2010. okt. 5. 20:26
 4/9 A kérdező kommentje:

20:19!


Mi mindent meg teszünk ez ügy érdekében, de már meg nyilni sem akar és egy olyan falat épített maga köré, hogy nem tudjuk le rombolni.

2010. okt. 5. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire ismeritek jól.

Talán történt valami akkoriban,ami ezt váltotta ki belőle.Először az okot kellene megtudni,segíteni csak utána lehet.

Lehet egy haláleset,nagy családi balhé vagy valami amiről nem igazán beszélt,de nagyon mélyen érintette.


Amíg nem tudjátok a pontos okot,csak segíteni,támogatni,bíztatni tudjátok.Érezze,hogy rátok számíthat,ti segítetek neki és megértitek!Ne szekáljátok,piszkáljátok inkább beszélgessetek vele,próbáljátok felvidítani.

Sok időbe telik mire újra tud mosolyogni.Két év rengeteg idő,de kitartónak kell lennetek.

Esetleg még az osztályfőnökkel beszélhetnél erről a lányról.Hátha tud valami hasznos tippet adni ő is.Hiszen tanár,tehát valamilyen szinten ért a gyerekek lelki világához.

15/L

2010. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Fúúúj. Emo. Amúgy szakembert kéne hívni neki.
2010. okt. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem emo. Ez depresszió, méghozzá elég durva, ha már az önkárosítás is belefér nála. A szülei nem igaz, hogy nem látják. Nagyon sürgősen meg kéne tudni mi a probléma forrása. Valamilyen traumát elnyom magában valószínűleg, az teszi ilyenné. Ezzel én is voltam így, de az önvagdosásig nem jutottam el azért. Az életvidámságot pedig nem biztos, hogy csak eljátsza: a depresszió járhat hirtelen hangulatingadozásokkal, kiszámíthatatlansággal e téren. Sürgősen kéne egy pszichológus, aki kisegíti ebből a helyzetből, mert egy életre tönkreteheti magát lelkileg.
2010. okt. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak spontán beszélgessetek vele. Ezt nem úgy értem, hogy odamész és arról kerdezgeted, hogy miért szomorú, mi a baja, mi történt... stb. Sztem egyáltalán nem kell kérdezgetni.


Odamész hozzá, ha látod egyedül van, vagy éppen nem beszél senkivel, és elkezdesz beszélni neki a hétvégédről, az előző matek óráról vagy csak megkérdezed mi volt a házi. Valami tök semleges témát vess fel, majd ő is bekapcsolódik a beszélgetésbe, mert senki (még az emosok, depisek és hasonlók) sem szeret magányosan lenni (akármit mondanak). Persze nem azt mondom, hogy élete minden percében lihegj körülötte és beszélj hozzá, hagyj neki is szabadidőt.

De hidd el beválik. Először nehezen, de elkezd beszélgetni az órákról a hülye tanárokról. Később már arról is tudtok beszélgetni, ami őt érdeki (pl: filmek). Végül meg már együtt tudtok szórakozni, és az egyik legjobb barátnőd lehet.


Ez nekem bejött. Kb. ugyanaz az eset, csak nem ennyire durvában. Ez a barátnőm kb. csak velem képes lazulni, de akkor nagyon... :)


Sok siker hozzá!

15L

2010. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Nekem is volt nagyon erős depresszióm.Bár vagdosásig nem fajult,de rengeteget sírtam(szobába bezárkózva,hogy senki se lássa),öngyilkosságra gondoltam stb.Amúgy senki se vette észre körülöttem,nem beszéltem róla,barátaim se voltak.Csak azt hitték szimplán antiszociális vagyok.Nekem gyerekkori traumák voltak az okai.Gondoltam arra,hogy elmenjek dokihoz,de lebeszélt róla egy ismerős,akinek egy barátja szintén hasonló helyzetben volt és a dokit választotta.Gyógyszereket írt fel neki.Végül rosszabbodott a helyzet.:S Volt hogy 10 nyugtatót bevett,és rá alkoholt ivott.Szóval szerintem nem épp a doki a legjobb megoldás.

Mellé önbizalomhiányom is volt.Próbáltam rajta változtatni(új hajszín,új frizura,csinos ruhák).Végül meg is lett az eredménye,mert elkezdtek jó páran udvarolni,bár egyiket se tartottam megfelelőnek.Aztán egy éve megismertem a szerelmemet.:)Azóta szinte nyomtalanul eltűnt a depresszió.Szóval ami nekem segített,az a boldogság.:)Persze a szerelem megtalálásában nem tudsz neki segíteni.De én akkor is roppant boldog voltam,amikor lettek barátaim,akikkel kimozdulhattam.Szóval ha segíteni akarsz neki,hívd el szórakozni(mozi,séta,buli),mutass be neki embereket,hogy szocializálódjon.

2010. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!