Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz nevelése akiről...

Kiskamasz nevelése akiről lepereg minden latszólag? Feleselések megoldása?

Figyelt kérdés

Büntetés pl akkor nem megyünk el az ugrálóvárba(amit annyira várt)

Nem érdekel, nem is akarok menni, feleli.

Tönkretesz vmit, amit szeretett. Büntetése: nem kapsz újat, nem veszek.

Nem érdekel, nem is kell. Feleli.(belül bántja azért)

De kívülről soha semmi megbánás.

Hatása sem tudom így van e.


Ezekkel a vállrándítás, "nem érdekel", "akkor nem is kell" típusú megnyilvánulásokkal nem tudok mit kezdeni.

Vagy pl ha csúnyán beszélt.

Büntetés: nem nézhet netes videokat(amikből ragad rá), de erre is azt mondja pl "úgy beszélek, ahogy akarok","nem te mondod meg".

Így hegyibeszéd arról, hogy a szülőre hallgatni kell, és miért. Nem tudom van e értelme. Szerintem nincs.

Akkor minek van értelme?

Még úgy felesel hogy azt nem bántásnak szánja, csak visszabeszél, magát védve talán, próbál kiállni magáért. És ahogy szülővel szemben áll ki, mások ellen is úgy fog. És a provokálás nem jó irány. Nem terel, nem manipulál, nem gondolkodik, nem sunyít, nem játsza ki a másikat, nem tud még érvelni, de nem beszéli meg sem, nincs belátás, kívülről megbánás sem(belülről bántja viszont).

Én meg tanácstalan vagyok.

Ilyen konfliktus vége pl:

Eltört valamit mert nem engedtem azzal játszani.

Kiabálok hogy ezt nem szabad, más gyerek értékelte volna, nem veszek újat, végső búcsú ahogy kidobom a kukába.

Válasza nem érdekel-vállrándítás(de valójában nagyon is érdekli, mert szeretett dolga volt), én kikabáltam magam, csend van. Elhatárolódik, egyedül fogatmos öltözik lefekszik. "Elszigetelődés".

Ez gondolom így nincs rendben.



2023. ápr. 27. 20:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
16%
Azért ezek 9 évesen egyáltalán nem normális dolgok. 9 éves például már nem vágyik ugrálóvárba, de nincsenek is ilyen düh kezelési problémái. Keress fel egy szakembert.
2023. ápr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%
#11 Egy ismerősöm 27 évesen is ilyen. Egy 9 évesnél még nem probléma itt kell a kérdezőnek megfogni a dolgokat, hogy a gyerek ne maradjon ilyen. Nekem a fiam 10 éves és NÉHA de vannak ilyenei még.
2023. ápr. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
6%
Most tudom, hogy le leszek pontozva de én azt mondom és tapasztalom, hogy két nagy büdös pofon minden rossz kölyöknek jót tesz.
2023. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az erőszak nem megoldás... ne legyen gyereked.
2023. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!