Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi bajom van? (bövebben lent)

Mi bajom van? (bövebben lent)

Figyelt kérdés

Mindig ideges vagyok, olyan dolgokon kapom fel avizet, amin nem szoktam,egyfolytában sírnom kell, haveroktol elvonulok, egyedül akarok lenni, tömegiszonos vagyok.

Mi bajom?


12,5/F


2010. okt. 14. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Semmi bajod nincs, csak egyszerűen nehezen alkalmaszkodik a szervezeted a változásokhoz. Nekem is van egy 13 éves nagylányom, aki hasonló panaszokkal küszködik. Ez egy kisebb kamaszkori depresszió. Ha úgy érzed, hogy reménytelenül nehéz, keress egy pszichológust. Ha úgy gondolod, hogy azért még nem olyan vészes, akkor azt tanácsolom, hogy mindenképpen kezdjél el valamit sportolni intenzíven. Nehéz belevágni, de hidd el, hogy segít! Felszabadítja a boldogsághormonokat, jól megmozgat és ráadásul szép leszel tőle. A tömegiszony nagyon kellemetlen, szerintem ne erőltesd. Biztos van egy két olyan ismerős vagy barát (nem haver) akivel beszélhetsz. Ha jobb lesz a kedved, akkor úgyis el akarsz menni másokkal valahová. Mindig foglald el magad, sose unatkozz! Az unalom csak visszahúz. Ezek nagy akaraterőt kívánnak, de megéri!

Remélem, hogy segítettem! Szeretettel:

Eszter

2010. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen kamasz vagy. Ilyenkor rengeteg változás zajlik a testedben, ami azért nem megy végbe nyomtalanul. Száguldoznak a hormonjaid, nem csoda, hogy olyannak éled meg, mint egy érzelmi hullámvasút.

Kitartás, minden felnőtt férfi átesett ezen, te is túlleszel rajta hamar, majd meglátod!

2010. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. okt. 14. 22:34
 4/8 anonim ***** válasza:

depresszios vagy

illetve vmi miatt nagy rajtad a nyomás (sulibeli, otthoni elvárások, illetve közeli hozzátartozóddal történt valami mostanában, betegség, születés, halál, válás, de az is lehet, hogy az otthoni légkör olyan amilyen)

2010. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet hogy a suli...

Gondok vannak a tesitanárral.

2010. okt. 15. 13:46
 6/8 anonim válasza:

Kedves Ezster!

Szted hogy lehet egy tömegiszonyt "erőltetni"?!


Kedves kérdező!

Ez a legtöbb kamasszal előfordul, mert ebben a korban (12-19) kezd el fejlődni az agy egyik része (halántéknál). Ezzel nem tudsz sokmindent kezdeni, csak figyelj oda, nehogy rosszféle módon kompenzáld pl: cigizés, ivászat, vagy bandázás, neadjisten drogozás... A sport jó ötlet, de a rajzolás, zenélés is tuti. Sok sikert, és ne aggódj, ez el fog múlni s természetes folyamat.

Üdv: Niki (17)

2010. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Először is nyugi, nincs itt gond.

Sok korodbelit súlyt ez a probléma, melyet a testedben jelentkező "biokémiai folyamatok zuhataga" okoz. A hormonális változások eredményezik ezeket a hangulati ingadozásokat.

És ne csodálkozz azon ha magad se érted a dolgokat, hiszen a pszichológusoknak is egy 10 kilós könyvből kell megtanulniuk csak az elméletet...

Mindenesetre izgalmas időszak a tiéd, a későbbi életedben sem időd sem energiád nem lesz ennyit foglalkozni a gondolataiddal. Próbáld megkeresni benne azokat a pontokat mik érdekesek számodra.

És élvezd a társasági életet, ha nem megy keresd meg az okait miért nem megy. Pld ha nem érzed magad jól a bőrödben? Akkor tegyél a külsődért.

Ha pedig nem felelnek meg azok a programok amikben részt vehetsz a haverokkal, probálj kezdeményezni egy másik félét, és csatlakoznak hozzád.

Szóval gond nincs, de hogy ezeket a lelkigyűrkőzéseket most hogy kezeled, fontos kihatással les arra, hogy milyen emberré válsz majd.

2010. okt. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Rövid válasz Nikinek: nem a tömegiszonyt erőltetni, hanem annak megoldását, vagyis erőszakkal tömegbe menni, hátha elmúlik. Nem múlik el ettől, tapasztalom. Eszter
2010. okt. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!