Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tesztek, ha nem értetek...

Mit tesztek, ha nem értetek egyet a párotokkal a kamasz gyerek büntetését illetően?

Figyelt kérdés

Férjem megbüntette a 12 évest, szerintem nem jogosan. 1 hétre eltiltotta a gépezéstől. (Napi 1-2 órát játszhatott amúgy.)

Most a gyerek lázad, ki van akadva.

Én mondtam a férjemnek, hogy szerintem nem volt jogos, akkor már legalább enyhítsen kicsit. De nem akar, ragaszkodik a büntetéshez.

Mit tesztek, ha ennyire nem értetek egyet? Van erre megoldás?


2023. aug. 23. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, miert kapta ezt a buntetest.
2023. aug. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ebből nincs konfliktus, mindketten a saját belátásunk szerint döntünk. Sokszor a férjem nincs is otthon amikor a büntetést kiszabom, tehát nem látta a szituációt, nem ő volt benne, elmesélve meg nem olyan. Rám bízza. Mivel nem írsz konkrét problémát így nem tudjuk felmérni, hogy jogos-e, de egyébként meg az is bőven elég ha szerinte jogos a büntetés. Amúgy meg a saját gyerekeimből is látom, hogy még jót is tesz nekik ha egy hétre elvannak véve a kütyük.
2023. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A férjem munka mellett szórólapozik. A gyerek vett magának nyár elején egy telefont, azt mondta, segít szórólapozni, és ledolgozza.

Le is telt neki, így múlt héten már nem ment segíteni. És ezen a férjem kiakadt, mert hogy attól még segíthetne. És megbüntette. Szerintem totál nem jogos.

2023. aug. 23. 14:18
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Ilyenkor ki kellene állnod a gyerek mellett.
2023. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
99%
Azért nehéz, mert ezért tényleg nem érdemel büntetést, hiszen a megállapodások tartotta magát, viszont apa tekintélyét, döntését nem lenne jó rombolni. Ha betartja, amit döntött, következetes, viszint lehet, hogy be kellene látnia, hogy ez nem az a szitu, amikor tekintélyt kellene gyakorolni. Esetleg beszélni vele, hogy ez most nem épp büntetést érdemlő, lássa be, kérjen bocsánatot és ezt a gyerek is értékelni fogja. Amúgy megkérheti, hogy pusztán szeretetből is segíthetne tovább, ha úgy gondolja.
2023. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Gratulálok a férjednek, a gyereketek már 12 évesen megtanulta, hogy semmi értelme tartani a szavad, mert más se teszi, s ki fognak használni.
2023. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

,, És ezen a férjem kiakadt, mert hogy attól még segíthetne."


Szóval a férjed meg sem próbált beszélni vele, vagy megkérni, hogy akar-e esetleg még egy kicsit segíteni benne? Csak letelt, a gyerek abbahagyta, az apa meg megbüntette?


Meg eleve, mi köze a gyereknek a férjed szórólapozásához? Az egy dolog, hogy ő ezt csinálja munka mellett, mert szereti, hogy ha a járókelők elküldik az anyjába, vagy ahogy megkapják, el is dobják a lapot minden alkalommal. De egy gyereket ne tegyünk már ki ilyennek, súlyos mentális sérüléshez vezet az ilyen.

2023. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Annyi köze van, hogy a gyerek találta ki, hogy akkor ő segít, mert telefont szeretett volna. Ezzel nem is volt baj, ment, csinálta. Amúgy nem a szórást, csak összerakni segített itthon.

Én úgy gondolom, hogy letelt, ledolgozta, nyilván most már esze ágában nincs menni, és ez érthető is.

De hiába beszélek a férjemnek, ragaszkodik ahhoz, hogy márpedig a gyereknek segíteni kell. Nem tudom miért ilyen amúgy, előtte sosem várta el, hogy menjen.

2023. aug. 24. 06:39
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a férjed bedurcizott, mert az ingyen rabszolgája ledolgozta a bérét, de mivel ő van hatalmon, vissza is él vele, mert megteheti.
2023. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9. Az odáig rendben lenne, hogy ledolgozza, amit vesz magának a gyerek. Az az undorító, hogy a gyereknek a maradék 1 hét nyarát is el akarja venni.
2023. aug. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!