Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen büntetéseket szoktál...

Milyen büntetéseket szoktál kapni ha nem viselkedsz jól? (gyerek) Milyen büntetéseket szoktál adni ha nem viselkedik jól gyereked? (szülő) Mindenki válaszát szívesen meghallgatom.

Figyelt kérdés

Én nem kaptam semmit mert általában jó voltam, próbáltam mindig segíteni otthon, és nem rendetlenkedni.

Csak kíváncsiságból kérdezem.


2016. febr. 23. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hiszek a büntetésben, nem büntetem a gyerekem, kommunikálok vele, ha gondom van.
2016. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Engem gyerekként a legkülönfélébb módokon büntettek, a durva veréstől kezdve a számomra fontos dolgok megvonásáig.

Ezzel csak azt érték el, hogy teljesen bizalmatlanná váltam a szüleimmel szemben.

Én a saját gyerekemet nem büntetem, inkább megbeszélek vele mindent. Eddig max. kilátásba helyeztem következményeket (akkor kapsz meg valamit, ha megcsinálod ezt, vagy azt). Büntetni nem igazán kellett. Inkább elismerem, dicsérem, akár még jutalmazom is a pozitív viselkedést, így a büntetés teljesen felesleges.

2016. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Engem anyám és nagyanyám nevelt. Érzelmileg zsaroltak. Ha nem viselkedtem úgy, ahogy ők elvárták, akkor csúnyákat mondtak rám, megszégyenítettek. Fenyegettek, hogy intézetbe adnak. Kiabáltak, néha órákig hisztérikusan. Én meg ültem, meg sem mertem moccanni. Verést is kaptam, igaz hogy nem sokszor, de akkor viszont nagyon. Karóval, magnózsinórral.

Emellett szeretetet sosem kaptam tőlük. Talán szörnyű ember vagyok, de nem érzek irántuk semmiféle pozitív érzelmet.

Én a gyerekeimmel megértő, szeretetteljes beszélgetéssel próbálom kideríteni, mi lehetett a negatív viselkedésük oka. Volt már, mikor elszakadt a cérna és rájuk kiabáltam, vagy bezavartam őket a szobájukba. Pár perc alatt lehiggadok és akkor megbeszéljük. Azt is megbeszéltük, hogy néha egy kis rosszalkodás belefér, ha másnak nem okoznak kárt vagy fájdalmat vele. Pl. ha a garázsajtót megdobálják sárral, nem szidom le őket, hanem együtt leöntjük róla a sarat.....

2016. febr. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2016. febr. 23. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen büntetős szülők ne lepődjenek meg ha pár év múlva feléjük se néz a gyerekük.
2016. febr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi ez a bünetés mánia most? Ez a 3. kérdés ezen a téren tegnap óta. Nem igazán kaptam büntetést amúgy, általában elég volta szó és megbántam a dolgot. Persze amikor összefirkáltam a falat le kellett törölnöm, meg amikor nem voltunk hajlandóak összepakolni a játékokat akkor apa nekiállt összeszedni őket egy zacskóba hogy most kidobja őket, de nem tette meg. De ez rég volt. A lényeg az, hogy jól csinálták, mert mind a ketten (tesómmal) elég szófogadó, jól nevelt emberek lettünk. Kamaszként se lázadtunk.
2016. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

Nem szoktak elfenekelni és egyéb 19. századi büntetéseket alkalmazni, ha erre vagy kíváncsi!

Amúgy tényleg, miért raktál fel ilyen sok kérdést?

2016. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%

Most ez a divat, hogy a gyereket nem kell büntetni.

Akkor mégis hogy a fenébe fegyelmezed?

Értem én, hogy minden gyerek imádni való, meg ilyesmi, de vannak jó gyerekek, és vannak rosszabb gyerekek.

Engem két hiperaktív gyerekkel áldott meg az ég. Egész nap pörögnek, tanulni nem akarnak, rendetlenek, mindent tönkretesznek, folyamatosan ellenkeznek. Idehívnék bárkit szívesen, hogy beszéljék meg a dolgot velük kedvesen.

Nálunk ezek mennek:

-sarokban állás (a kicsit nem bírom rávenni sokáig, állat nagy ordítás van belőle) (amúgy tudom, ez gyerekbántalmazás)

-nem kapja meg a beígért jutalmat

-beküldöm a szobájába gondolkodni

-ha valamit tönkretesznek, elveszem az egyik kedvenc játékukat (tudom, ez is gyerekbántalmazás)

-este elmarad a meseolvasás, közös éneklés (ez meg szeretetmegvonás, ez is rossz)

És igen, szoktam ordibálni is, nem vagyok egy érzelemmentes gép. De utána általában kölcsönösen bocsánatot is kérünk egymástól.

Szóval én is szívesen venném a további ötleteket, hogy miket lehet kipróbálni.

Amúgy még a problémásabb esetekre a napirendi kártyákat szokták javasolni, nekem jövő héten tanítják meg. Bár a napirend amúgy szerintem rendben van, csak pl. nem képesek egy asztalnál együtt étkezni, mert megy a rúgdosás meg a verekedés, stb.

Anyám konkrétan azt mondja, hogy néha jól meg kéne verni őket, aztán tudnák merre hány méter. Szerinte meg túl elnéző vagyok.

2016. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!