Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves lesz a fiam nemsokára,...

12 éves lesz a fiam nemsokára, és egy műtét előtt állunk. Ő a legkisebb gyerekünk és szerencsére még egyikkel sem kellet kórházba menni, így nem tudom, hogy egy ekkora gyerkőccel még az édesanyát is befektetik, vagy ő már nagy hozzá?

Figyelt kérdés

2023. aug. 31. 16:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem több dologtól függ. Kolléganőm bent maradhatott volna a 14 éves fiával, de gyakorlatilag a gyerek zavarta haza, annak ellenére, hogy nagyon anyás, de ciki lett volna, meg jó volt a társaság is. Érdemes megkérdezni az osztályon.
2023. aug. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Nálam nem maradhatott benn anya. 13 voltam, szintén műtét.
2023. aug. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem fektetik be. Soha nem fektetik be a szülőt, max ott maradhat a gyerekkel. 14 év alatt joga van hozzá a szülőnek, hogy folyamatosan a gyerek mellett legyen, ha az ellátását és a többi beteget nem zavarja. De egy 12 éves már nem csecsemő, hogy ott kelljen maradni vele.
2023. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Igaz én kb 15 éve voltam bent, de 6 éves kor felett senkivel se volt ott az anyukája, csak látogatási időben jöttek a szülők.


Egyébként manapság (Facebook csoportból friss információ) kissebbekkel se "fektetik be" az anyát, vagy kemping ágyat kap vagy kisszéket, a gyerekeknek fenntartott mosdóba nem mehet, nem zuhanyozhat, általában zord világ van a szülőknek a gyerek osztályokon.


Egy 13 éves mellett teljesen felesleges egész nap egy kisszéken gubbasztania anyukának.

2023. aug. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Engem műtöttek párszor és kórházban is voltam, 4-11 és 17 éves koromban, nappal bent maradhatott viszont éjszaka már nem. 23f
2023. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Kórház függő. Igazából joga van a gyereknek ahoz, hogy mellette legyél, de ehez ágyat stb biztosítani nem kötelesek. Ahol van "anyaszálló" ott szoktak adni helyet, ha van (nyilván a kicsik szülei és a messze lakók előnyt élveznek). Ha nincs akkor amig nem zavarod a betegeket és az ellátást addig ülhetsz mellette a széken.
2023. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
5-ös vagyok, miért lettem már megint lepontozva? Leírtam hogy tapasztalataim szerint hogy működik ez!
2023. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Mert van itt valaki aki lepontoz mindenkit, aki szerint egy tizenéves mellé nem kap kórházi ágyat az anyuka...


Pedig attól hogy neki nem tetszik attól még így van.

2023. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Jogilag maradhatsz mellette,de nem kötelező. Helyet nem biztosítanak,viszont ez így van egy csecsemőnél is,sajnos. Van olyan hely,ahol nincs anyaszállás,vagy ha van is egy két ágy van. Van kemping ágy nálunk pl.,de nagyon kevés,teltháznál főleg. Egyébként szoktak örülni a gyerekek,főleg egy 12 éves,hogy a nagy idegen környezetben bent van vele a szülő,miközbe minden oldalról síró,rosszul levő gyerekek vannak. Ijesztő nekik,még annak is aki visszajárós beteg. Ez amit én látok nálunk,a másik pedig én feküdtem bent annak idején,nagyjából ekkoraként és bizony jól esett,hogy anya ott ült mellettem. De egyébként nem kötelező,egy 2 hetesnél se szokták kötelezni,van aki bizony bent hagyja a kisbabáját.

Ja,nálunk van a szülőnek külön zuhanyzó,külön mosdó.

2023. aug. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

5# Bár én nem pontoztalak le,de gondolom azért,mert nem releváns,hogy ennyi évvel ezelőtt mi volt,mint ahogy az sem,hogy az én gyerekkoromban mi volt.


8# Ha nincs hely egy 2 éves gyerek szülője se kap. Független ettől mennyi idős.

9# voltam.

2023. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!