Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, mert a 12 éves...

Mit tennétek, mert a 12 éves fiam csak akkor hajlandó megmozdulni vagy bármilyen kérésnek eleget tenni ha legalább 5x szólunk vagy rá kell eréjesen szólni?

Figyelt kérdés
Kicsinálja az idegrendszert rendesen. Az apja vagyok de sokszor feladom a vele való kommunikációt és inkább nem kínozom magam.
2023. júl. 20. 06:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

És képzeld el mi lesz később...15-16 évesen ez fokozódni fog.


12 éves kortól már nehéz nevelni.


Én megvonnam tőle amit nagyon szeret, például számítógép, vagy WiFi, stb.. Ami már fájna neki.

2023. júl. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Èn szólok szèpen, 1x 2x. Aztán megemelem a hangom egy picit. Ezen azèrt már elgondolkodik. Telefont, wifit ilyenèrt nem vonunk meg az anyjàval. De más kènyelmi " szolgáltatást" igen. Nincs vásárlás, ezt vagy azt szeretnèk.
2023. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Dettó. Plusz valami higgadtabb pillanatában lehet vele nyugodtan megbeszelni is, hogy nem zaklatni akarod, de vannak dolgok, amiket igenis meg kell csinálni.

Egyébként ez is a szülőkről leválás, önálló akarat érvényesítés folyamatának része. Az lenne baj, ha nem lenne ilyen. Én erre szoktam ilyenkor gondolni meg sokszor próbálom viccesen oldani, ha van valami. Szokott használni. Persze van, hogy nálam is elszakad a cérna, de ennek a kornak ez a velejárója. Túl kell élni. És ti még nagyon az elején vagytok.😄

Kitartás!

2023. júl. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Annyi még, hogy sokszor lesz olyan érzésed, hogy tojik arra, amit mondasz, de ez csak a látszat, magában igenis mérlegeli és ettől alakul ki, hogy milyen felnőtt lesz. (Kiskorban is lehette a mintát természetesen.)
2023. júl. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Kamasz ez ilyen.
2023. júl. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Miért/miről kell neki szólni?
2023. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Többszöri szólás helyett másképp nem lehetne megoldani? Pl. egyszer szólsz, döntse el, hogy megcsinálja rögtön vagy ha nem, akkor beállít egy ébresztőt a telefonján. Mikor szólsz, rögtön szabj határidőt, tehát mondd meg, meddig várod el az adott dolgot.


Vagyis szerintem inkább az önállóság irányban kéne a megoldást keresni. Ezt mondd is el, szeretnéd ha önállóbb lenne, ezért csak 1x fogsz szólni és legyen szíves időzítőt állítani.


Még jobb, ha felveted neki a problémát, hogy utálsz 5x szólni, ő is utálja, hogy oldjátok meg. Azért segíts neki, vezesd rá a megoldásra, ha kell. De lehet, hogy jobbat talál ki magától.


Ha úgy gondolod, akkor kérd a gyereket, hogy javasoljon büntetést is. De ragaszkoj hozzá, hogy arányos legyen. Hajlamosak túl súlyos büntetéseket javasolni.

2023. júl. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

12 eves a legnagyobb, mindig szépen kérem elsőre, sőt megbeszéljük Vele mi lesz aznap a terv. Fontosnak tartom,hogy úgy kérem,hogy odamegyek és a szemébe nézek, mert az az igazi kommunikáció, a ház egyik sarkaból odakiabálás az nem megoldás. Ha elsőre nem megy másodszorra már felemelem a hangom, akkor általában megcsinálja van amikor persze duzzogva. Mostanaban amúgy jobb a helyzet, 8-10 éves korban (hamar kezdte a kiskamasz kort)keményebb volt, most már nyugodtabb és sokkal inkább érettebb. Van megállapodásunk, akkor mehet biciklizni a barátaival ha a héten elmegy edzésre, mindennap lenne edzés de mondtam elég 3ra menni,de ha egyet is kihagy nincs biciklizés, muszáj, mert hajlamos lustagásból elfelejtkezni róla, be is tartja Ő is Én is.

Nagyon sokat járattam régebben a számat, veszekedtem, kínlódtunk az tuti. Aztan ra krllett jönnöm azt csinálom amit az anyám és azt úgy utáltam,sokkal jobb ha partnerként kezelem,keresünk kompromisszumot, persze van ami nem egyezkedés kérdése,mert meg kell tenni.

2023. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Nyugodj meg, sokszor óvodás is ezt csinálja.
2023. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Én sem hallom meg elsőre mikor ő kér valamit.
2023. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!