Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen verset kéne mondanom?...

Milyen verset kéne mondanom? [szóbeli felvételi dráma tagozatra]

Figyelt kérdés

A Vörösmarty Mihály Gimnázium Dráma Tagozatára szeretnék jelentkezni és ott a szóbelin verset kell mondani.Viszon az a helyzet,hogy nincs semmilyen ötletem,mert olyan verset szeretnék amit nem nagyon mond más ember[szóval szerintem a Toldit meg a családi kört tuti mondják majd vagy 40-en].

Tudnátok segíteni? fontos lenne :)


2010. okt. 16. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ady Endrének nagyon szép versei vannak szerintem(Lédával a bálban, szépen előadható vers), de Radnóti versei is szerintem gyönyörűek.Én főleg az utolsó verseit szeretem(Razglednicák).

Nem tudom milyen hosszú verset szeretnél mondani egyáltalán?

Ha mély benyomást akarsz kelteni, hogy emlékezzenek rád,akkor Radnótitól választasz és nagyon szépen adod elő,akkor sztem nyert ügyed van=)

2010. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Radnóti Miklós: Előhang egy monodrámához

Elég sokat megcsillogtathatsz ezzel a verssel magadból, ha ügyes vagy és tényleg a magadévá tudod tenni a mondanivalót. Sok sikert.

2010. okt. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

hát lényegében egy közép hosszú vers,de lehet akár hosszú is persze ésszerű keretek között.:) hiszen azért ez egy felvételi erre teljes gőzzel készülök már most.

szerintem megnézem ezeket a Radnóti verseket:)

2010. okt. 16. 18:31
 4/15 A kérdező kommentje:

Radnóti Miklós: Előhang egy monodrámához

ez nekem nagyon tetszik:)

de azért még várok válaszokat:)

2010. okt. 16. 18:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ,segítek. Én tavaly voltam. Igazából egyszerűbb verset kéne választanod, mert nem azon lesz a hangsúly , hogy te milyen profin adod elő, hanem az lesz, hogy elkezdenek beleköhögni, meg tüsszenteni , ilyenek. Egy nehéz, komoly versbe beleakadnál. Én egy Radnótit vittem, de amikor megtudtam ,hogy ez lesz a feladat, egy köztelező Adyt mondtam fel, mert abban 100%ig biztos voltam :) ha érdekel mik lesznek írj nyugodtan. ( amúgy nem vettek fel :D )
2010. okt. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezt ajánlotta a beszéd-technika tanárnőm : Arany János -Hasadnak rendületlenül
2010. okt. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

hát lényegében tudom,hogy mik lesznek,mert utána néztem már,de ez új,hogy beleköhögnek...akkor lehet,hogy tényleg egy könnyebb verset választok...

sajnálom,hogy nem vettek fel és szerintem engem sem fognak...:S na m1. fő a pozitív hozzá állás:)

2010. okt. 16. 20:10
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok szerencsét :)
2010. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2010. okt. 16. 20:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én szavalóversenyt nyertem Petőfi: Az apostol c. verséből egy részletet adtam elő, onnan, hogy Csendes kívül a nagyvilág, csendes belül a kis szoba...Jól előadható.
2010. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!