Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvételi előkészítő a gimnázi...

Felvételi előkészítő a gimnáziumban! Van értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok 8.-os.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes-e a gimnáziumba felvételi előkészítőre járni? Sokak szerint haszontalan, mások szerint hasznos.

Véleményeket és tapasztalatokat várok.


Ui.: A sulinkban is van előkészítő ingyen és majdnem ugyanazokat csináljuk mint a gimiben.


2011. szept. 17. 19:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
érdemes anno én is jártam és jó is volt és pont annál a tanárnál szóbeliztem aki tartotta az előkészítőt és így sokkal könnyebb volt szóbelizni mert ismert szerintem érdemes járni
2011. szept. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen tanuló vagy. Ha kettes-hármas, akkor lehet, hogy jól jönne, mert ha előre begyakorlod a feladatokat, akkor jobban fog sikerülni, mintha akkor először találkozol olyan feladatokkal. Viszont ha négyes-ötös tanuló vagy, akkor szerintem felesleges. Akkora hisztit szoktak csapni a felvételi előtt, hogy az csak na. Aki jól tanul, az eleve jó jegyeket visz, és jó lesz az írásbelije is. Aki meg nem tanul olyan jól, annak meg felesleges kemény suliba mennie. Amúgy nálunk is mindenki a felvételivel volt elfoglalva nyolcadikban. Én nem voltam soha olyan hiperszuper tanuló, mindig inkább hármas négyes voltam, nem jártam semmilyen felvételi előkészítőre, sőt, még kettesem is volt félévkor, és mégis mindenhova felvettek, ahova jelentkeztem( megjegyzem elég jó sulikba).

Félreértés ne essék, nem akarok senkit lebeszélni a tanulásról, annyi a lényeg, hogy szerintem felesleges ekkora felhajtást csapni a felvételi miatt. Ráadásul ha nem tetszik az iskola, túl könnyű, vagy túl nehéz, akkor át lehet iratkozni más iskolába.

2011. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

kell mert tényleg vannak érdekes dolgok, és énis 4-5 tanuló voltam de annélkül nem sikerült volna

amúgymeg énis úgy voltam mint az első, a szóbelitzető tanárom az előkészítős volt :P

2011. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem jártam, mégis felvettek, a 2.-nak igaza van ha jó tanuló vagy akkor úgyis tudni fogod a feladatokat ha meg rossz akkor nem valószínű, hogy most heti 1-2 órába fogod megtanulni 7 év anyagát.
2011. szept. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jársz előkészítőben akkor általában azt adminisztrálják, és kapsz plusz pontot a felvételi pontszámodhoz...
2011. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3-as tanuló voltam 5. osztálytól, mégis össz. 90 pontos írásbelit írtam, kapkodtak utánam. És még most is megállom a helyemet középsuliban. (11.-es vagyok).


Teljesen felesleges.

2011. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pénzkidobás lenne. Ha jól tanulod és belehúzol, felvesznek úgyis. Én sem jártam előkészítőre, mégis 5. helyen vettek fel a gimibe.
2011. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én jártam, de felesleges volt. Igaz, a sulimban volt, tehát csak az időmet rabolta, de semmit nem tanultunk pluszban.
2011. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem elég ami a sulidban van.Valahova mindenképp járj,nekem nagyon jól jött hogy jártam!Sok sikert.:)
2011. szept. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam 8.-os, csak a sulimba jártam elökészítöre. Egy csomó osztálytársam kifizette a 16000 Ft-ot, és sokkal kevesebb pontot értek el, mint én. A legjobb barátnöm is járt, neki 75 pontja volt írásbeliböl, nekem 91... szóval szerintem nem ezen múlik. És hasonlóak a jegyeink, kitünöek voltunk mindenketten szinte minden évben. Én szinte alig tanultam a felvételire, csak az utolsó másfél héten húztam bele. A szóbelim is 50 pontos lett, pedig pedig angolból pár témát át se néztem... bár, ahogy most visszagondolok, elég szerencsés voltam. :) Nem kell félni, jól fog sikerülni, ha elsöre le is blokkolsz, próbáld kihozni magadból a legjobbat! Sok sikert!
2011. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!