Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszélsz a gyerekkel a...

Hogyan beszélsz a gyerekkel a maszturbálásról?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdte

2023. okt. 24. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
98%

#10: wow, korlátoltság tiszteletben tartani a gyerek intimszféráját, és nem gondolni azt, hogy nekem ilyen természetes dolgokról is ki kellene fejtenem neki a véleményem.


Akkor korlátolt vagyok.

2023. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

Szerintem hatalmas zavar van a fejében.

Nem a szexuális szokásait, intim igényeit kell vele kitárgyalni.

De a szexről, maszturbációról kellene beszélgetni, és átadni egy szemléletet neki arról, hogy mi jó és mi nem jó.

Pl. nem jó erőszakosnak lenni, belemenni olyanba, amit a másik nem akar.

Jó pl. kérdezni, ha nem tud valamit, óvatosnak lenni, és igen, maszturbálni is, mert ezzel fedezi fel az igényeit.

Ha van kérdése, inkább kérdezzen, minthogy úgy állítson haza, hogy baj van.

Én pont ezért nézettem meg a fiammal a szex edukációt.


Én elfogadom, hogy valaki nem tud/akar/mer a gyerekével a szexről beszélgetni, de ne bújjunk már a magánszféra ködös fogalma mögé, aztán meg csodálkozunk, ha hülyeséget csinál.

Erre próbáltam célozni.

2023. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha a maszturbáció negatív dolgokkal párosul, és/vagy nem a saját intim szférájában történik, akkor arról bármely életkorban lehet (és kell is!) beszélni a gyerekkel.

Ha viszont ilyen dolgok nem állnak fenn, akkor csak a gyerek részéről esetlegesen felmerülő kérdéseket kell megválaszolni, minden mást általában önmagától megtanul a testével és a maszturbálással kapcsolatban.

2023. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kisgyerekről van szó, annyit, hogy mások előtt ne csinálja. Kamasznak ezt úgyse kell elmagyarázni. Ennyi.
2023. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Attól függ mennyi idős gyerekről van szó


Nekem, mikor kisgyerekkoromban maszturbáltam és azt se tudtam mi az, a szüleim annyit mondtak nekem, hogy ne csináljam, csak ha egyedül vagyok, nem mentek bele mélyebben a témába, de visszagondolva valószínűleg nem fogtam volna föl, hogy mi ez, aztán tinédzserként már nem igazán igényeltem magyarázatot, mert már tisztában voltam vele


A Szex oktatás/Sex education című sorozatot én is nagyon ajánlom (bár bőven elég csak a 3.évadig nézni, szerintem)

2023. nov. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!