Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Autista lány hogyan fogja...

Autista lány hogyan fogja tudni megoldani a menstruációt?

Figyelt kérdés

Őt is ugyanúgy kell majd felvilágosítani, és elmagyarázni a teendőit? Ugyanúgy fogja tudni kezelni a menzesszel kapcsolatos dolgokat?

Van itt olyan szülő, akinek van autista/ADHD-s kamasz lánya aki már menstruál?

Tudja ugyanúgy kezelni mint a "normál" emberek? Vagy okoz nála valami eltérést/problémát a menzesz?



nov. 29. 17:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%

Hát ha nagyon akarsz gyárthatsz hozzá képes folyamatábrát, de szerintem hülyeség.


Nálunk tuti gond lesz, mert a gyerekem nem nagyon bírja a vért(szerintem ez minden diagnózistól mentes). Ő a szemes dolgokat sem szereti, így szemüvegnél a pupillatágításnál fogni kellett, mert leült tök higgadtan, végiggondolta, megértette, tudta hogy nem fáj, de aztán mikor a szemcseppnél nyitva kellett tartani a szemet nem ment neki, bepánikolt, ebből indulok ki, majd milyen lesz ha vérrel küzd, de azt meg fogja szerintem szokni, mert pl véres ujját szopogatja néha, ha megvágja a papír, de tuti nehezére fog esni. Én a tűtől félek, meg a pókoktól, kiskoromban megharaptam az oltást adó dokit, be voltam pánikolva, hogy megszúrnak. Most is nehezemre esik és párszor neki kell futnom, ha vért vesznek, vagy infúziót kapok, és mikor szülésnél varrtak 50x nagyobb trauma és fájdalom volt, mint a szülés. Vágni vágjanak, de tűvel.. :)


Szóval vannak ilyenek, de meg kell oldaniuk. Szerintem a tampon a legbarátságosabb amúgy, úgy nem kell vérhez érned szinte soha és sokáig jó. Nincs koszos érzésed tőle.

nov. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én enyhén autista vagyok, nekem másokhoz képest semmi plusz problémát nem okozott a menstruáció.
nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
46%

Adhd-s vagyok de nem ertem a menstruacionak milyen osszekottetese van.


Auti gyerekeknel ertem a kerdes felteveset de az adhd-t ne keverjuk ide konyorgom.

dec. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért érthetőbb autinál?
dec. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%

Mert az adhd barmekkora merteku is nem gatolja semmilyen szempontbol hogy betetet/tampont rakjon be szimplan egy emlekeztetot kell hasznalni, bar en magasfoku adhds vagyok es sosincs vele problemam ( valoszinu mert az app mindig elorejelez hogy meg 1-2-3 nap van kb hatra). Az adhd barmilyen formaja nem befolyasolja semennyire az intelligenciaszintet


Auti gyerek/kamasz/nyilvan fugg az autizmus spektrumatol/merteketol hogy hajlando -e ehez alkalmazkodji valamennyire, vagy hatassal van e barmilyen mas szinten a spektrum az adott gyerek agyara. Ha sem a kommunikacios sem a szocializalodasi kepessegei nem fejlodnek ki es ezenfelul meg tobb spektrumu az autizmusa akkor ertheto a kerdes hogy majd felfogja e , felnottkorban el tudja e latni magat.


Azert mert itthon az adhdt az autizmus egy fajtajanak hivjuk, kulfoldon mar reg nem es nem is artana errol leszokni. Adhdval boldogan lehet elni gyogyszer/emlekeztetok segitsegevel

dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Autistaknál se felülreprezentált az értelmi érintettség. Pont

olyan arányban van köztük értelmi sérült, mint a normál populációban, így ugyanakkora arányban fordul elő köztük is, mint az adhd-sok között. Így csak annyi miatt, hogy "autista", ugyanúgy nem lehet általánosítani, hogy nagyobb problémát okozna ez a dolog, mint bárki másnál.

Az adott autistát kell nézni.

dec. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%

Epp ezert is irtam hogy fugg az autizmus spektrumatol/merteketol.



Nem fogom es nem is tudom osszehasonlitani a kettot mert nem lehet mivel ket kulon dologrol beszelunk es epp ezert nem is erdemes egy kalap ala venni ilyen esetekben.


Szimplan leirtam az en szemszogemet, van autizmussal elo ismerosom ot nem befolyasolja, viszont ismerek auti kisgyerekkel elo szuloket, ahol eleg magas foku az autizmus a kislanynal, nala felvetodhet kesobbiekben ez a kerdes.


Nyilvan adott gyereknel kell nezni ezt a kerdest, de igy altalanositva hogy autista vagy adhd-s gyerek el tudja e latni magat szerintem teljesen irrelevans mivel jo valaszt nem lehet ra adni, es egyszeruen nekem felmegy a cukrom tole mikor azt hiszik az emberek hogy alapveto dolgokat nem lehet ellatni adhd-skent mert nem kepes ra valaki.

dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan már régen kinőttem a kamaszkorból,de ADHD-m van,valamint az autizmusra is nagy a gyanú pszichiáter és pszichológus szerint,akiktől az ADHD diagnózist is kaptam.

Természetesen őt is ugyan úgy fel kell világosítani.

Nekem hangulatilag volt mindig nagyon nehéz a menstruáció időszaka. Amire szerintem nagyon fontos figyelni,hogy ne felejtse el időben cserélni a betétet/ tampont,nehogy valami fertőzés legyen belőle ( Lehetne időzítő állítani 3-4 óránkéntre. Én egyébként emiatt sem használok tampont,mert mindig nagyon hebrencs voltam, inkább a betét,azt nem tudom úgy elfelejteni,hisz érzem, hogy ott van.

Ha van bármilyen konkrét kérdésed,akkor kérdezz nyugodtan :) .

dec. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
62%

"Lehetne időzítő állítani 3-4 óránkéntre."

De minek? Ha az autizmus mellé nem párosul adhd, akkor semmi baj nincs se az időérzékével, se a figyelmével.

dec. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a kérdésből és a válaszaiból nem úgy tűnik,mintha nem lenne ADHD-ja is.

A kérdésben is benne van, hogy autista/adhd.

dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!