Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Autista lány hogyan fogja...

Autista lány hogyan fogja tudni megoldani a menstruációt?

Figyelt kérdés

Őt is ugyanúgy kell majd felvilágosítani, és elmagyarázni a teendőit? Ugyanúgy fogja tudni kezelni a menzesszel kapcsolatos dolgokat?

Van itt olyan szülő, akinek van autista/ADHD-s kamasz lánya aki már menstruál?

Tudja ugyanúgy kezelni mint a "normál" emberek? Vagy okoz nála valami eltérést/problémát a menzesz?



nov. 29. 17:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
35%

Te valami perverz vagy, vagy mi?

Szerinted hogyan oldja meg egy adhd-s a menstruációt? Ugyanúgy, mint bárki más.

nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ mennyire Autista. Ha csak Asperger-szindrómás, akkor max többször kell figyelmeztetni, hogy rakjon be betétet/tampont, ha megvan neki, ha nagyon akkor meg a pelenkájába vérzik.
nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
33%
#1 Te vagy a 80 százalékos, aki a Babák témából is törölteti az összes pelenkázós kérdést, mert az a mániája, hogy egy perverz teszi fel őket?
nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem perverz kérdés. Feltettem egy kérdést, hogy van-e valakinek ilyesmivel tapasztalata, mennyire tudja nehezebben megoldani esetleg egy adhd-s a mensit, milyen nehézségek lehetnek, és mire kell odafigyelni / jobban felkészíteni e téren. Nem tudom ebben mit látnak egyesek perverziónak.
nov. 29. 17:53
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Enyhe autistának nem okoz speciális gondot.

ADHD-s megfelelő eszközökkel (pl. telefonon emlékeztető) meg tudja oldani.


Súlyos autista meg más hasonlóban is segítségre szorul.


Az autizmussal sokszor társul szenzoros túlérzékenység. Az érintettek kellemetlenebb érzésnek élhetik meg a mensit, de a megfelelő betét, tampon stb. megválasztásával enyhíthető.

nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

Nincs két egyforma autista. Ezt tudhatnád, ha a gyereked az. Ha meg nem az, miért érdekel?

Vannak ép értelmű autisták, meg olyanok, akiknek értelmi fogyatékkal jár. És az ép értelműek se ugyanolyanok. Más az erősségük, más a gyengeségük. Vannak köztük ingerkerülők, ingerkeresők. Nyilván máshogy állnak a menstruációhoz is.

Lányomnak enyhén érintett, ép értelmű. Nem figyelemzavaros, általánosságban nem kell figyelmeztetni. Még csak 8, ezért odébb van, de szerintem nem lesz problémája vele. Nem undorodik a vértől, vérvételt is hang nélkül tűr, úgy hogy végig figyeli a folyamatot.

nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

1-es vagyok, nem olvasom a pelenkás kérdéseket. Viszont tényleg nem értem, hogy mégis miért okozna egy adhd-s lánynak problémát a menstruáció. Az adhd-s nem szellemi fogyatékos.

És igen, 15 éves, adhd-s a lányom, veszek neki havonta 2 zacskó betétet, és nem tudok többet a dologról. Úgy intézi a dolgokat, hogy nem is tudunk róla.

nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerencsére nem súlyos a probléma, enyhén áll fenn az autizmus, még nem aktuális nálunk, csak hogy mire lehet majd számítani. Ennyi.
nov. 29. 17:59
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem súlyos, akkor megérti.

El kell neki magyarázni, hogy ez magánügy, és úgy kell intézni, hogy senki ne tudjon róla.

Egyébként az én lányom is olyan rendetlen, hogy az valami egészen elképesztő, attól én is féltem, hogy majd szanaszét lesz dobálva a használt betét, de szerencsére ez nem következett be.

nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"Őt is ugyanúgy kell majd felvilágosítani, és elmagyarázni a teendőit?"

Nem, ők tudják maguktól:D


Ugyan már, ez milyen kérdés. Nyilván fel kell világosítani. Azt hogy mikor és hogyan neked kell tudnod, hisz a te gyereked, te ismered

nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!