Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednétek dönteni a gyereknek...

Engednétek dönteni a gyereknek akar-e fogszabályzót?

Figyelt kérdés
márc. 8. 07:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Mi kompromisszumot kötöttünk. Két évig volt éjszakai levehető szabalyzoja, és utána abszolút nem kellett már nappali állandó.


Pedig a fogorvos erőltette, de gyönyörű szép a fogsora, minek?

márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk nem mindegy mekkora gyerek és mennyire látványosan szükséges a fogszabalyzo. Egy 12 éves, totál kusza fogsorral nem dönthetne, egy 16 éves pici szepseghibaval simán.
márc. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%

Nem engedném. Ez ugyanolyan mint bármelyik orvosi beavatkozás. Első kézből tudom hogy milyen egészségügyi hátrányai vannak a fogszabályozás hiányának rövid és hosszú távon. Azt sem kérdezem meg tőle hogy be akarja e venni az antibiotikumot skarláttal vagy kivethetjük e a vakbelét, ha begyullad.


Jöhetnek a mínuszok

márc. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
75%
A párom lenyomta az anyját annak idején ebben a kérdésben, rá is hagyták. Most 30 éves, olyan kuszák a fogai, hogy könnyen romlanak, nem is valami szép, de most már hiába bánja, csak nagyon drágán lehetne rendbe tenni.
márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem! Nekem engedték sajnos és nem volt, úgy is néznek ki a fogaim....Jó annyira nem brutálisan vészes, de lehetett volna szebb is, most meg felnőtt fejjel már "jóvanazúgy" 😀
márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy tennék, ahogy a szüleim. Nyomják, de azért nem erőszakosan. Ész érvekkel győztek meg, pl. hogy 18 év alatt még sokkal olcsóbb, egyre több mindenkinek van az osztályban is, most még nekem is jobb, mint felnőttként, blabla. Ezeket mantrázták, amíg feladtam és belementem. Azóta nem lett új lyukas fogam! Igaz, hogy 30+ évesen megint bele kellett vágnom, de akkor már csak kisebb korrekció miatt és fogszabályzóban mentem férjhez (porcelán, fehér dróttal). Egy-két képen azért látszik, de bízom benne, hogy ennél több ösztönzés nem kell majd a saját gyerekeimnek sem. :)
márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Igen. Nekem is akartak tenni, én se engedtem. Felnőttként is tökéletesen megvagyok úgy, hogy nem olyan tökéletesek a fogaim mint a filmsztároknak. (Az egyik oldalsó metszó befelé állása a legdurvább. A többi állása totál átlagos. Nem tökéletes katonás sorrend, hanem átlagos.)
márc. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, milyen a foga és mekkora gyerek.

Nekem felnőttként akart fogszabályzót a fogorvos, mert hátul a rágófogaim nem teljesen egyenesek (de arányosak). Naná, hogy nem engedtem, hiszen semmi sem látszik belőle.

Ilyesmi esetben tehát engednék a gyereknek.

Ha viszont indokoltabb, akkor jobb, ha mielőbb túlesik rajta.

márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
itt azért tényleg rohadtul nem mindegy, hogy az egészsége érdekébe szükséges, vagy csak az orvos akar némi extra zsebpénzt keresni... ma már boldog-boldogtalant megszabályoznának, mert mekkora biznisz ez már, nem kell minden gyerekből tökéletes kis klónt készíteni. meg mondjuk praktikus megvizsgálni a család előtörténetét is, nálunk is üldöztek vele mindenkit, de anyám nem engedte, mondván hogy úgyis mindenki négy bölcsességfoggal végzi a családban, ha azok kinőnek, kezdhetjük is előlről az egész folyamatot, akkor meg minek vele éveket szenvedni.
márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
12%

Na, megjöttek a fogszakorvosok is, akik szerint "úgysem látszik" meg "nem baj ha nem tökéletes". Végül is ja, csak a kattogó állkapcsok, a ledarált és agyonlyukadt fogak lesznek belőlük.


Utána kezdődik a "nekem genetikailag romlékonyak a fogaim" mantra.


A fogszabályozás nem esztétika (csak), hanem funkcionalitás.

márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!