Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha a kamasz gyereked vagy...

Ha a kamasz gyereked vagy játékkonzolt vagy erősebb gépet kérne szülinapjára ajándékba megvennéd neki, vagy nem, vagy csak részben állnád neki?

Figyelt kérdés
ápr. 1. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Ha lenne rá pénzem, megvenném.
ápr. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon nem mindegy, hogy milyen a viszony, jól tanul-e, előreláthatólag ez mennyire érintené a tanulást, stb.

Valószínűleg csak részben állnám, de úgy, hogy ne menjen rá az összes pénze. A fejlesztésekre sem, azt is előre kéne tervezni.

ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Megvenném.
ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Inkább gépet vennék. Arra tudok játékot kalózkodni neki. Konzolra még ez egy plusz kiadás lenne neki.
ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Egy PC-re folyamatosan kell költeni, vagy legalábbis pár év után komoly ráfordítás szükséges, ha tartani akarja a lépést a legújjabb játékokkal. Ezen kívül egy alap szintű középkategóriás gamer gép min 5-600000 ft. Online akar játszani akkor meg kell venni a játékot!

A konzolt nem kell fejleszteni, de érdemes előfizetni rá, így mehet az online játék, vagy több 100 játék közül legálisan

választhat.

Nekünk ezek miatt xbox van évi kb 60000 az előfizetése ( pontosan nem tudom). 240000 ért vettük 2 kontrollerrel és ajándék 2 játékkal. Egy új trendi játék 25-35000 ft között van.

Van 1-2 nagy gamer munkatársam, de nekik csak a videokártyájuk többe került, mint a komplett xbox az éves előfizetéssel. Ők nem játszanak konzolon, de még is ezt ajánlották otthonra.

Konzolhoz nem árt a 4k 120Hz es tévé, mint ahogy a pchez is kell egy nagyon jó monitor.

ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Inkább befizetném egy fesztiválra hogy legyen élete
ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%

Nem látom, hogy milyen haszna lenne neki abból a felnőtt életében, hogy veszek neki egy gamer gépet vagy játékkonzolt.


Különösen, hogy ez egy sokszázezres kiadás, amit pl. állampapírba fektetve később több félévnyi tandíj kijön neki az egyetemen.

ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Ha anyagilag megengedhetem magamnak akkor igen megvenném neki.

7es szerinted a sok jól kereső programozó stb hogy kezdte az életét? Nekik is volt számítógépük és ez iránt érdeklődtek és egyre méjebbre ásták magukat a témában tanultak.

De ha csak hobbiból használja valaki az is teljesen normális míg nem viszi túlzásba az ember.

Sok más hobbi is van ami 100ezrekbe kerül ezt a részét nem is értem 🙄

ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%

Én fiatalon szorgosan sportóltam. Jártam kattle ballre (heti 2) és küzdősporra (heti 3). Mellé kellett táplálék kiegészítő, mert a heti 5 edzés energia igényét pótolni kellett, ez 1kg/ hó + multivtamin.

Ez jelenleg:

Küzdősport 18000/hó

Kattel ball 20000/hó

100%-os tejsavó fehérje ~12000/hó

Daily pack 9500ft/hó

Összesen: 59500 ft/hó, ez nem extrém mennyiség.

Annak idején diák munkából fizettem, manapság meg csak küzdősportra járok heti 1-2x, többre már nincs időm (meg kedvem sem) :((

De a konditermi edzés sem áll meg havi 40000 alatt manapság kiegészítőkkel.

Ez csak egy hobby szint!

ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
9es de ez legalább értelmes költés nem forever alone gépbámulót nevelt
ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!