Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Rossz szulo vagyok amiert nem...

Rossz szulo vagyok amiert nem engedem a 14 eves lanyom"csavarogni"?

Figyelt kérdés
A lanyom augusztus elejen tolti a 15ot, de meg semmikepp nem engednem ki. (A ferjemmel nagyon nehezen jottek ossze a gyerekek, illetve szulesbe majdnem belehaltam,es ra meg azt mondtak hogy nem marad meg, de ebbe nem szeretnek belemenni reszletesen.) Tehat mar regebben is kerlelte hogy had mehessen a plazaba a barataival mert ok mindig mennek nelkule, egyszer megengedtem neki tavaly viszont nem vette fel a telefont mert le volt nemitva, utana mentem es hazahoztam. Azota nagyon neheztel ram. Szinte mindig kerdezi hogy mehet e ide-oda, es tudja hogy nem lesz a valasz de tovabbra is kerdezi. Mar lassan 1 eve egyedul jarnak iskolaba busszal a (fiu) ikertesojaval, mashova nem mehet. Kutyat setaltani szoktam elengedni, viszont azt is csak tesoval. Ot tobbszor kiengedem mivel fiu, (bar o nem akar nagyon maszkalni) a lany ezen is felkapja a vizet mert "hogy o nem tehet rola hogy lanynak szuletett." Szerintem ennyi idosen semmi keresnivaloja a varosban. Neha tud szetesett lenni, ez is belejatszik a dologba. Ti mit gondoltok errol?

ápr. 20. 20:45
1 2 3 4 5
 1/45 anonim válasza:
98%
Rettenetesen paranoiás, túlféltő és kontrollmániás vagy.
ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
98%
Mit gondolok? Azt,hogy beteg vagy. Menj pszichiáterhez. A gyereket meg engedd.
ápr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egy 15 évest már el kéne engedni. Nem mindig mindenhova, de egy plázázásban mi a rossz? Miattad fogják a barátai hanyagolni, amíg nem magányos lesz teljesen. Ezt akarod?

Amúgy, azért vagy rossz szülő, mert különbséget teszel az egyidős gyermekeid között csak a nemük miatt. A lányod nem csak téged fog utálni, hanem megutáltatod vele a testvérét is.

ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%

Előbb-utóbb el fog szökni tőled, és tipped sem lesz, hogy merre lehet.

Addig örülj, amíg elmondja, hogy kivel és hová mennek és szól neked!

ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Beteges vagy, a lányod amint lehet menekülni fog tőled és hidd el pikk pakk repülnek az évek. Azt hittem valami durva buliba nem engeded, az oké, de ez a szitu abnormális. Pont, hogy ezzel károsítod őt
ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%

Azt hittem, hogy valami éjszakai szórakozóhelyre gondolsz, mert azt még megértettem volna 14 évesen. De hogy egy plázába nem mehet el?? Barátnője van egyáltalán, és csak nálatok találkozhatnak?

Ha ennyire nem engeded egyedül sehova, egy életképtelen, önállótlan szerencsétlenség lesz felnőtt korára.

ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
98%

Az 1-es véleményén vagyok.

Ha minimum 14 év alatt nem sikerült a terhességed és szülésed traumáit feldolgozni, ne a gyereked életét keserítsd meg.


Az megintcsak szörnyű, hogy a másik nemű ikertesóval kivételezel.

ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Felnőttként akkor lesz önálló, talpraesett ember, ha gyerekkorában (már egészen kicsiként, nemhogy kamaszként) volt lehetősége önállónak lenni. Egyedül elmenni ide-oda, a saját ügyeit intézni, amennyire persze gyerekként lehet, felelősséget tanulni, önállóságra felkészülni. Addig kell ezeket felügyelettel, a védelmed alatt megtanulnia, amíg még nem késő. És őszintén szólva 15 évesen már késő. Elrontottad, de nagyon. Igen, rossz szülő vagy. Mikor engednéd el, ha nem most? Egy plázázásban mi a rossz? A testvérének miért szabad? Hogy legyen összeszedettebb, ha nem tanulja meg, mik a hibái következménye, mire kell odafigyelnie? Ha túlfélted, azzal pont, hogy jobban ártasz neki, mintha egy kicsit szabadabb kezet kap.


Amúgy az én szüleim is hasonlóak voltak. Érettségi után egyből leléptem, párhavonta rájuk nyitottam az ajtót, havonta 1-2 alkalommal beszéltem velük sms-ben pár mondatot (de kb a "jó az idő" és "átmentem a vizsgán" szinten, az életemről összességében semmit sem tudtak, kivel, mikor hol vagyok, külföldön voltam egyetemen, esélyük sem volt felügyelni), aztán apám meghalt, anyámmal meg azóta is csak ünnepekkor találkozunk. Ez a cél? 18 éves kora után ennyi kapcsolatot akarsz vele tartani? Mert akkor nagyon jó irányba haladsz.

ápr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
96%
Ne fárasszátok már magatokat ezen az unalmas, fantáziátlan, provokáló kamun! Ilyen hülye emberek nem mászkálnak szabadlábon.
ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
95%

A fő kérdésre a válasz: IGEN


Hihetetlen hogy nem látod mit teszel a lányoddal, illetve hogy hogyan teszed tönkre a kettőtök közti bizalmat… Majd pislogsz, ha az első adandó alkalommal elmegy és vissza se néz. És a legrosszabb hogy azt gondolod, hogy helyes amit csinálsz.

ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!