Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 16 éves gyerek mikor megy...

16 éves gyerek mikor megy aludni nálatok?

Figyelt kérdés
Nálunk örökös vita, veszekedés, fél 12 - kor már nagyon kihoz a sodrombol, egyszerűen nem akar elmenni lefekudni, akkor sem amikor másnap 5.40-kor kel mert suliba megy.
máj. 1. 23:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%
Ezt a vitat elengednem, ennyi idosen mar eltudja donteni mit szeretne. NE veszekedj vele, megfogja tanulni a sajat karabol, hogy aludni kell
máj. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
84%

Hiába csesztetsz valakit az alvással, ha nem tud elaludni. Nálam van olyan, hogy hulla vagyok már kilenckor, de éjfél-hajnal egy előtt nem tudok elaludni, ha lefekszem aludni, akkor csak forgolódom. Semmivel nem leszek kipihentebb.

Nyilván vannak praktikák, amik segítenek, de ezt meg magának kell kitapasztalnia. Azt mondják az olvasás segít, de pl ha én olvasok elalvás előtt, az nekem rosszabb, mintha tiktokoznék, mert a tiktokot megunom, leteszem, perceken belül alszok, az olvasásnál alapból a fejezet osztja be az időmet, a fejezet vége előtt semmiképp nem teszem le, ha érdekes a fejezet vége, akkor új fejezetet kezdek, vagy ha leteszem a könyvet, akkor pörög rajta az agyam akár egy órát. Ami nem jó, mert 1, tovább maradtam fel az olvasás miatt, 2, még pörgött is az agyam.

Összességében véve nem tudod parancsra elaltatni a gyereked, feleslegesen veszekszel vele, feleslegesen kapcsolnád ki a wifit, max talál offline elfoglaltságot, ébren forgolódik, ha arról van szó, hogy tényleg nem tud aludni. Na meg a folyamatos vita dacot szül, belehergeled abba, hogy már csak azért se aludjon.

Annyit tudsz tenni, hogy a zajongást x óra utánra azt mondod, hogy ne, és akkor titeket nem zavar.

Meg a tanulást próbálnám motiválni esetleg.

máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
20%

Este 9-kor telefon kitesz a konyhába töltőre.

Onnantól lehet pilledni a tv előtt - lehet nézni meccset, sorozatot, amit szeretne és aludni. Ha 11-kor, akkor 11-kor de addig is pihenjen.

máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%
#23 A tv mivel jobb? Ha a tv csatornákra gondolsz, akkor ott az ezer ismétlés, sok reklámmal. Meg ugyanúgy képernyő, mint a telefon.
máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
86%
Nekem rámhagyták. Pedig szintén korán kelett kelnem. Nem egy alsósról van szó, belethatja hogy ha nem alszik fáradt lesz. Én is voltam fent hajnal 1ig játszani. Nem lettem zülött. Másnap hamarabb lefeküdtem és kész. 2év és lehet otthon se lakik már.
máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
Valahogy engedd el ezt a témát. Teljesen hiábavaló az idegeskedés, veszekedés. Csak tönkreteszed magad és a kapcsolatotokat. Már 16. Ha eddig nem sikerült átadni neki az értékeidet, akkor már hiába próbálod. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem sikerült. Amikor 17 voltam hiába tudtam mi a helyes, hogy fogok majd egyszer viselkedni, akkor nem ment. Ez egy ilyen kor. Sokkal problémásabb dolgok mellett én is fent voltam éjszakánként 1-2 óráig. Azóta eltelt 12 év, de emlékszem, hogy már 3 év is elég volt ahhoz, hogy a saját szüleim meggyőződéseinél is erősebb legyen az erkölcsi, szociális és mindenféle normám. Visszagondolva örülök neki, hogy akkor úgy éltem az életem, de ma már egy napig sem menne. Bízom benne, hogy hamarosan te is belátod ezeket és az élet más területein is hasznosítod majd.
máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
25%
Annyival jobb, hogy a tévén elalszik, míg a telefon ha a kezében van, akkor jönnek az üzenetek, a chaten soha nem fog elálmosodni, de a tiktokon sem.
máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
55%
Az ilyen szülők, mint te, 'kedves' kérdező, fogják pár év múlva kiírogatni ugyanide azokat a kérdéseket, hogy "miért nem beszél velem a 21 éves fiam? 2 éve nem is tudok róóla semmit..."
máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
75%

#27 Telefonozás közben is el lehet aludni. Nem egyszer sikerült már nekem is, míg TV-re soha, mert az már túl sok fény. Pl várom a válas üzenetet, addig lerakom a telefont, vagy amíg a játék töltőképernyője van, és simán bealszok rajta.

Megint tök szubjektív, hogy ki mitől álmosodik el.

Belegondolva az otthoni körülményekbe, nálunk speciel a hálószobában nincs tv, csak a nappaliban, és konyhában. Sem a fotelben, sem a konyhaasztalnál ülve nem tudnék elaludni, a kanapé túl kicsi hozzá, a közepén ott a macska. Akkor már fekve, betakarózva, a telefont nézve könnyebben elalszok. Arra meg hülyeség lenne venni egy tv-t, hogy legyen mit nézni a szobában elalváshoz.

máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs gond az elalvassal. Tehát amikor párnát ér a feje, 5 perc múlva alszik. Nem arról van szó, hogy nem tud elaludni, hanem hogy nem megy el lefekudni, rohastol ül a nappaliban éjfélig simán. Utána megy fürdeni, táskát pakol, stb... Képes éjjel egyig ezt csinálni, és 5.40 kor kel.


De ma délután lefektettuk az új szabályokat, akárcsak az általános iskolában. Ott legkésőbb 10 kor a szobajaban volt. Most 10.30 - ba egyeztünk meg. (így nem kapcsolom ki a WiFi - t, ha ezt betartja.)


Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, a kötekedő jellegű 0 pontosakat pedig csókoltatom innen is! 🫡

máj. 2. 18:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!