Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11- éves kamaszodó lányomnak...

11- éves kamaszodó lányomnak hogyan segítsek?

Figyelt kérdés

A lányom 11- éves és 4- es és sajnos év végére,csak matekból összegyüjtött 3db 1-est..és ha így folytatódik pótvizsga lessz..

Na viszont kerestem magán tanárokat,de mindenki tele van..

Itthon próbálok segíteni neki,és gyakorolgatunk,amiben tudok..

Beszéltem a tanárjával és azt mondta hogy el kell vinni kivizsgálni hogy egyszer jók a jegyei van amikor meg ront.. (szerintem nincs vele baj,csak el lustul olyankor..) megkértem hogy egy kicsit tudna e vele tanulni amikor üres órái vannak,azt mondta hogy hát nehéz mert a többiek jönnek mennek és ő nem tud úgy figyelni...(nem is értettem akkor miért nem mondta azt hogy nem akarok,és kész..) nem akarásnak nyögés a vége..

A lanyomtol megvontam minden olyat ami eddig csak a kárt okozta..( tablet,kreatívoskodas,rajzolgatás) nagyon elvagyok keseredve,tudom hogy ügyes,de valahogy most nem megy neki,nem szeretnék egész nyáron matekozni vele már,minden leckénél vavy bepótolni valónál segítek neki..vagy ha valamit úgy nem ért élmagyarazom,de már én is elfáradtam... van egy 2 éves kks lanyom még,akivel ugyan úgy foglalkoznom kell,mivel 1 év és neki is ovi..nem.tudom miért de ha a gyerekeimnek valami iskolai probléma van,nagyon a szivemre veszem..

Sajna a férjem külföldöm melózik így nem tud segíteni..


máj. 17. 08:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Megvonod tőle, amiben jó es amit szeret? Kreativkodást meg rajzolást? Ne haragudj, de észnel vagy te?? Azonnal vissza kell neki mindent adni.

A tanár arra gondolt, hogy valami otthoni problema miatt hullamzó a teljesítmenye. Mondjuk az, hogy az apja folyamatosan nincs otthon, szerintem simán lehet probléma. De nem tudhatom, mi minden van még.

máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy a lehető legszarabb megoldás ha elveszel tőle mindent amit szeret.

Ezzel annyit fogsz elérni, hogy mégjobban megutálja a matekot és mégjobban lázadni fog ellene(d).

Nem büntetni kell, hanem motiválni.

Pl ha hazahoz egy jó jegyet(nem kell 5-ös, hanem emeljen az átlagán), akkor pl elviszed moziba. Vagy veszel neki a rajzoláshoz valamit.


A másik, amin megakadt a szemem, Hogy oké, van egy 2 évesed. akivel nyilván foglalkoznod kell. De rá ott az időd, amikor a nagy suliba. Lehet ez is a probléma oka, hogy tudja, a kicsivel otthon vagy egész nap és még délután is őt pesztrálod.

írod, 1 év és ovi. ÉS??? erre hogy készíted mégis fel?


Szerintem ha a naggyal csinálnál kettesben programot, az is segítene. Biztos vagyok benne, hogy lelki eredetű nála. Mivel hullámzó. Tehát tud ő jó is lenni, csak valamiért nem akar.

máj. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek az előttem szólokkal. Ezzel hogy megvonod tőle azt amit szeret, csak azt éred el, hogy mégjobban meg fogja utálni a tanulást. Aztán erre rájön hogy szépen rá is fog stresszelni a dologra. Lehet én gondolkodom rosszul de én a telefonját, tabletét se vettem el soha. Azokat ő kapta, az már az ővé.

Nálunk 12 éves a lány, ő a történelemmel volt így. Elengedtem azt hogy jó lesz belőle. Annyit kértem hogy egy kettes legyen meg. Már egy kettes hármas dolgozatot is jutalmaztam. Ne vedd a szívedre ha nem megy neki. Ez benned egy hiba, ezzel akarsz kompenzálni a világ fele, hogy a gyereked tökéletes.

Nálunk amúgy volt egy iskola váltás. Itt csodák csodájára 5 történelemből, a legjobb dolgozatokat írja. És azóta szereti is.

máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Épp a rajzolás és a kreatívkodas miatt,lettek a jegyei rosszak,mert tudta hogy dollgozat hagytam a szobalyába hogy tanuljon a matek könyvet elővette és közben rajzolgatta az animeket,de a könyv csak ott volt zárva az asztalon,sokszor a leckéket sem csinálta meg,mert a kreatívoskodas első volt.. a 2 éves kislányommal pedig nyilván délelőtt foglalkozom,stb..

Ha vissza adok neki minden akkor ugyan ugy mennek a problémák,nincs lecke állandóan a letolas,miért nem csináltad meg stb...

Nem jó kedvemből vontam meg tőlle ezeket...suli utan mindig hagyom 1-2 órat pihizni,és utánna tanulás..

máj. 17. 09:14
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha hullámzó a teljesítménye akkor a hullámzás okát kéne kideríteni. Lehet az apja külföldi munkája a gond, hol jelen van, hol nincs az életében, nemakkor ront amikor visszamegy? Mert akkor lelki eredetű a dolog, azon a megvonások csak rontanak (a kreatív foglalkozások amúgysem tesznek kárt). Ráadásul lehet nem "matekos az agya", van ami megy neki, van ami nem, a szabályokat megtanulja de az alkalmazás már problémásabb neki 🤷🏼‍♀️.

A kistesón nekem is megakadt a szemem. Hidd el, sok iskolás gyereknek van kistestvére, ez nem lehet "kifogás". Voltam a cipődben, ráadásul online oktatás alatt volt elsős a fiam, a lányom meg totyogó. Még "suli időben" is kettővel kellett egyszerre foglalkoznom (sokszor kiadták az anyagot csak, mit kell csinálni és ennyi), hiszen a nagy épp írni, olvasni tanult (az alapokat tanulták ugyebár, ami ha nincs meg akkor baj van), a kicsi meg ott volt. Nem egyszerű, de a muszáj nagy úr, megkellett oldani. Addig a 2 éves rajzoljon az asztalnál, építsen duplóval, csináljon valamit mellettetek, kapjon ő is "házit", firkáljon, kösse össze a pontokat stb. Pont abban a korban van, hogy utánoznak, ha nem is egy nap alatt, de megszokja és elkezdi utánozni a tesót, hogy ő is "tanul".

máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Rakott karfiol ***** válasza:
88%

Érthető, mi a gond. Te.

Családterápia azonnal.

máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

#4


Inkább neked kéne tanulnod. Pl. magyar helyesírást.

Ha a lányodtól megvonsz mindent, amit szeret, ami kikapcsolja, az pozitív hatással nem lesz a jegyeire. Meg a ti kapcsolatotokra sem, mert jogosan megutál.

Amúgy meg csoda, hogy nem bukik meg, hisz a gyerek az anyjától örökli az intelligenciáját. Te meg, elnézve a helyesírásodat, 4 elemiig juthattál.

máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%

akkor mi a kérdés?

Te eldöntötted, így nevele, 3-an is leírjuk, hogy ez nem jó, de te csak azt szajkózod, márpedig így a helyes. Ehhez akkor mi minek kellünk?

máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnék segíteni a gyermekemnek!! Hmm pont ezert nem akartam kérdést feltenni, mert ettől tartottam!!! De be bizonyosodott,hogy igen a magyarnak a magyar az ellensége!!

Az utolsó előttihez meg annyi a véleményem hogy mindenki magából indul ki!!

máj. 17. 09:28
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem megy neki úgy, hogy bezárod a szobájába egy könyvvel. Leültök együtt, és nézed, ahogy csinálja, ha nem megy, együtt átnézitek. Én így szoktam tanulni a 11 évesemmel.
máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!