Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves kamaszodo lány mennyit...

13 éves kamaszodo lány mennyit segít a háztartásban? Mit lehet rábízni? Kisebb testverre vigyáz?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 20. 13:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Egy 13 évesre bármit rábízhatsz, ami ne veszi el túlzottan az idejét. Persze nem úgy, hogy eddig nem engedted be a konyhába, holnap meg elvárod tőle, hogy főzzön egy négyfogásos menüt, hanem először mindent mutass meg neki.

A kistesóra meg akkor vigyázzon, ha az a kistesó már elég nagy és értelmes. Én például amikor először vigyáztam egy élénk két évesre, akkor rendesen pánikoltam előtte, pedig bőven felnőtt voltam.

2022. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Amennyit megkérem, magától eszébe sem jut, nem lett ránevelve, úgy gondolom nem az ő dolga. Csinalhatja még eleget életében.

Szobáját kell rendben tartania, de abban is noszogatni kell, magától em áll neki. Ha el vagyok havazva választhat hogy házimunka vagy tesó (1,5 éves) vigyázás. De ez sem rendszeres.

Ezen kívül szívesen süt, majdnem minden hétvégén. Most húsvétra is ő sütötte az összes sütit.

En is így voltam nevelve, jónak találtam, en is így nevelem.

2022. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Háztartásban elvárom, hogy segítsen, de kistestvére nem kell. Nem neki szültem, nem feladata. Csak kiidegelnék egymást.
2022. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Én csak annyit várok el egyelőre, hogy maga után pakoljon el. Néha süti készítésben segít, az állatkáját ellátja.
2022. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
A kistesóra vigyázást középiskolában kezdte el nálunk a nagyobbik gyerek 9-10. osztályban, de akkor más a kistesó sem volt kicsi 5 osztályos. De nyílván ez attól is függ mekkora a felelőssége. De a háztartási munkákba már simán bevonható, sőt javasolt. Nem azt mondom hogy ezektől ne legyen szabadideje, de a felelősséghez hozzá kell szoktatni. Meg hát később ez fog igazán hasznára válni. Anya ilyenkorban kezdett el engem pl: főzni tanítani. Így én csináltam néha a levest hétvégén, kisebb bevásárlásokat. Alapvetően ilyen korban már a saját környezetét rendben kell tartsa, hiszen másokkal is egy háztartásban él, nyílván nem nekik kell helyette pakolni. Egyszerű feladatokra pl: mosogatás, teregetés, porszívózás, feltörlés,hajtogatás, ilyen korban már simán rábízható. Mosás nyilván egy olyan dolog, amit gyakorolni kell, de ez is elmagyarázható már egy ekkora lánynak. Én a vasalást nem bíznám még rá, de én ilyen korban gyakorolhattam a régebbi ruhákon. De én úgy gondolom ezen kívül ebben a a korban már befognám mindenbe a lányomat.
2022. ápr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 évesen kb semmit nem csináltam, csak beraktam a tányért a mosogatóba evés után. 15-16 évesen kezdtem el rendszeresen házimunkát végezni, főzni meg csak 18 évesen. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy semmit ne csináljon, de nem is kell azt leszűrni, hogy egy semmirekellő lesz, én sem lettem az, most már egyedül lakom és minden teljesen rendben van.

Szerintem amit ennyi idősen csinálhat: néha ő mosogat el, a szobájában tartson rendet, néha szedje le a ruhákat a teregetőről, ilyen kis apróságok.

2022. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Én ennyi idősen vigyáztam a 2 tesóra, ha kellett (7 éves koromtól voltak néha rámbízva), de házimunkát nem végeztem. Nagy ritkán kitakarítottam a szobámat. Persze azóta már saját háztartást vezetek, de nem vált előnyömre, hogy nem kellett takarítanom.
2022. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Kistesót rábízni vigyáznék azért - van a közvetlen környezetemben tapasztalat, hogy anyuka éjszakai műszakban, a 13 éves kislány vigyázott a 4 éves öccsére éjszakánként, illetve komplett nyári szünetben. Hozta-vitte oviba, fürdette, altatta.

A kislány most 15, ha felsír valahol egy gyerek, összerezzen és közölte, neki a büdös életben nem kell gyerek, neki a hisztiből már most elég volt. Nem csodálom.


Házimunkában nálunk pl ennyi idősen már mindenki maga után elmosogat. Főzni, sütni csak ha valamit kedvük van megcsinálni, amúgy nem kell. Szobájukat rendben tartják. Ágyneműjüket húzzák át. Ha valami lemarad, természetesen le tudnak szaladni a boltba. Teregetés, száraz ruhák hajtogatása simán.

2022. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
AMerikában 13-14 évesek már babysitterkednek.
2022. ápr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem bíznék kisgyereket 13-14 évesre, max egy órára. PIcikét még annyi időre sem.

Amúgy gondolom pénzért csinálják. Az én nevelt lányom, akiről a 8-asban írtam, csak mint testvéri segítség "kutya kötelességed" - mondta édesanyja - szittelte éjjel-nappal és komplett nyári szünetben a kiscsoportos öcsikét. Élmény lehetett.

2022. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!