Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire lehet egy kamaszt...

Mennyire lehet egy kamaszt befojásolni mint szülö hogy kik legyenek az iskolában a barátai?

Figyelt kérdés
Lányom 13 éves középiskolás. Megváltozott az idén kissénon-binary-nak azonosul és az új barátai nagyon furák. Az a tipikus gótikus tetötöl talpig feketetébe, fekete smink stb..fura figurák az osztályból. Az egyik lány fiúként azonosul akivel a lányom kezd nagyon jóban lenni. Nem tetszik nekem ez a dolog de úgy érzem ha beleszólok kivel barátkozzon ellenkezöje lesz. Azt nem akarom hogy elkezdjen hazudozni nekem. Amúgy egy boldog gondtalan gyerek a lányom, jól tanul. De ezek a barátok nem jönnek ve nekem! Hagyjam hogy ismerkedjen/barátkozzon és ő döntse el? Ti hogyan hatnátok a gyereketekre hogy ne gondoljon titeket szemétnek?
máj. 21. 17:15
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire. Konkrétan mi a problémád a barátaival?
máj. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
befojásolni semennyire, legfeljebb befolyásolni.
máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól, mert valaki gót stílust követ lehet rendes gyerek. Ne a kinèzet alapján ítélj. Tudsz konkrét okot mondani mi a bajod vele ami valós indok?
máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Csak óvatosan, a bizalma megtartása mellett kérdezz a barátairól, inkább ilyen általánosnak tűnő kérdéseket. Aztán idővel szép lassan próbalj többet megtudni róluk, de addig nem tiltanám el, míg a gyerekem viselkedése kiegyensúlyozott marad. Én akár arra is biztatnám, hogy hívja át őket. (Amúgy 13 évesen hogy középiskolás?)
máj. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Az emberek azzal barátkoznak, akikkel jól érzik magukat, sok a közös téma, meg egyezik a világnézet.

Most azt akarod, hogy a lányod inkább egy olyan közegbe kerüljön, ahol mindig ő a nevettség tárgya, vagy hogy ne is találjon hozzá hasonlóakat?

máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjad egészen addig amíg nem befolyásolják rossz irányba. Itt értsd a droghasználatot és társait. Az emberek nem az öltözködési szokásaik vagy nemi identitásuk miatt lesznek “rossz” emberek, hanem a cselekedeteik miatt. Pl. Az osztályból Julcsika sz4rrá cikizi a lányod, pedig ő egy átlagosan kinéző kamasz lány. Vagy van Józsi aki meleg, de tök jól kijön a lányoddal segít neki és felfele húzza.

Szerintem egészen addig amíg nem veszel észre a lányodon rossz irányba történő változást addig hagyd.


Ja és egy kis megnyugtatás képp: nekem is voltak középsuliban meleg és goth barátaim is mégsem voltam/vagyok egyik sem.

máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es, hatosztályos meg nyolcosztályos gimikről hallottál már?

Kérdező: kamaszodik, keresi az útját, önmagát. Érzékeny időszak, legyél vele türelmes és toleráns. Becsüld meg a bizalmát.

máj. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akiket meghivsz családi partikra szulinapra kirándulásokra xboxozni stb, azokkal jobban összeboronálodnak.

Valamint ha jó helyre íratod be pl hip hop tánc vagy foci vagy vmi sport ahova értelmesek járnak akkor meg közéjük fog húzni. A csordaszellemnek van befolyásoló hatása a gyereknek. A csordát kell tehát a szülőnek megvalogatnia.


Ez mellett fontos a gyerek önbizalma is. A rossz tanulokkal lógosakkal deviánsokkal csak akkor barákoznak ha a gyerek saját magá sorolja le közéjük mert nem hisz magában hogy ő ennél több. Nem az eminensek normálisak jó emberek a barátai azoknak akiket pl vernek hanyagolnak tanulasban teljesítésben nem segítik, vagy akárhogyan is, de az önbizalmuk nulla.

máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor nem befolyasolo tenyezo milyenek a baratok ha amugy normalis a neveles.

Kozepiskolaban a legjobb baratnom fuggo volt, de nagyon szerettuk egymast, sose felejtem el a bulikban ahova vele mentem sose tolta mert azt mondta figyelni akar ram. (Ne tegyenek a poharunkba semmit, ne szakadjunk kette stb) persze ha ketten voltunk vagy ha a sajat barati tarsasagaval akkor csinalta de engem sose akart ravenni. Nem azert szakadt meg a baratsag mert fuggo volt, hanem azert mert nem tudtam elviselni ahogy a szuleivel viselkedik.

Szoval volt "devians" baratom de en nem lettem az.

máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ha agyerek eléri a kamaszkort csak imádkozni tudsz.
máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!