Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet, hogy nem ebbe a témakör...

Lehet, hogy nem ebbe a témakörbe tartozik, de:Hogyan vegyem rá magam?

Figyelt kérdés

A problémám:

Nemsokára kapok egy kis hörcsögöt. Anyukám( akivel bemennék megvenni) délelőttös( reggel4-délután3 között dolgozik).

Az ő munkahelye abban a városban van ahol a hörcsögöt vennénk.Egy csak a baj, hogy anyukám eltervezte, hogy én majd bebuszozok( 1 órakor) abba városba( 15 Km-re van) és megvárom az egyik üzletben míg ő fél 3-kor odajön elém.És utána megvennénk a hörcsögöt.

Az a baj, hogy én egyedül nem merek/félek bebuszozni, és egy áruházban várni rá 1 órát!

Ha pedig ezt nem teszem meg akkor csak szombaton kapom meg a hörcsögöt( akkor anyukám nem dolgozik, és busszal be tudunk menni).

Én addig nem tudok várni! Már vagy egy hónapja várok a hörcsögre!

De nagyon félek egyedül buszra szállni!

Félreértés ne essék, busszal járok haza( ugyanabból a városból ahol anya dolgozik) de akkor ott van egy csomó ismerősöm aki ugyanott lakik mint én, és ugyanott száll fel a buszra ahol én.

De most az én lakhelyemről kellene oda mennem!És egyedül!

Lehet, hogy ez így eléggé vicces/nevetséges, de komoly!Én nem szeretek egyedül menni sehova( a faluban ahol lakok igen, meg abban a másik városban is mentem már egyedül( egy megszokott útvonalon)).

Az okát nem tudom megmondani miért félek, de valahogy rossz érzés fog el ha erre gondolok!Anya szerinte meg már vagyok olyan nagy, hogy egyedül is be merjek menni.

Légyszíves segítsetek!

1. Bemenjek egyedül vagy sem?

2. ha igen akkor, hogy vegyem rá magam?

Köszönöm a tippeket/tanácsokat!

Egy 13 éves lány!


2010. okt. 31. 19:37
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Bocsi:

Anya szerinte meg már vagyok olyan nagy, hogy egyedül is be merjek menni.

* Anya szerint meg már vagyok olyan nagy, hogy egyedül is...

2010. okt. 31. 19:39
 2/33 A kérdező kommentje:
Remélem világosan/érthetően fogalmaztam!
2010. okt. 31. 19:40
 3/33 Callista ***** válasza:
100%
Nézd a válasz egyszerű! Ha tényleg igazán nagyon akarod a hörcsögöt kibírsz egy buszozást egyedül! Nekem is van hörim megéri hidd el! Hazafelé már Te leszel a legboldogabb kiscsaj a világon! Nem utolsó sorban pedig a bátorságod is nő ezzel! Anyukádnak igaza van, már elég nagy vagy, hogy egyedül utazz...
2010. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Igen nagyon szeretném a hörcsögöt! De azt hiszem,hogy a félelmem nagyobb ennél!És akárhányszor erre gondolok, mindig rosszul érzem magam!Hogy én mekkora bolond vagyok meg nyápic kis liba, hogy ezt nem merem megtenni!Csak mégis nagyon nehéz, elhatároznom magam.Itt még az én elvem sem segített miszerint: Jobb előbb mint később!

Mert jobb túlesni rajta most 13 évesen (fiatalon) mint felnőtt koromba, vagy középiskolás koromba.

Nem tudtok valami tippet adni?

Konkrétan nem is az utazással van bajom, hanem ottani egyedül léttel.Nem tudok egy órán át semmit sem csinálni.

Köszönöm a válaszodat!

2010. okt. 31. 19:52
 5/33 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha a félelmed nagyobb, mint a hörcsög utáni vágy, akkor ki fogod bírni szombatig.

De már meg se haragudj, azért ez már kicsit gyerekes, hogy 13 évesen nem mersz egyedül felszállni egy buszra, ráadásul fényes nappal. Visszafele úgyis anyukáddal jössz. Nem tudsz majd mindig anyukád szoknyája alá bújni, lassan önállósodnod kell. Én ennyi idősen oda-vissza jártam busszal 25 km-es távolságról.

Ha mégis úgy döntesz, hogy belevágsz és elmész egyedül, hallgass a buszon például zenét, így sokkal gyorsabban fog eltelni az amúgy sem hosszú idő. :) Meglátod, mikor visszafele jösztök a hörcsöggel, csak nevetni fogsz magadon, hogy milyen gyáva voltál.

Sok sikert! :)

2010. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Tudom,hogy eléggé gyerekes viselkedés.A buszon kibírom csak az az egy óra! Nem tudok mit csinálni!

De még erőt veszek magamon, és holnap eldöntöm!

Nagyon köszönöm a választ( még egyszer)!

2010. okt. 31. 20:01
 7/33 A kérdező kommentje:
Ja, és nem bántottál meg!
2010. okt. 31. 20:02
 8/33 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Amíg anyukád odaér, nézz szét az áruházban. Nem muszáj vásárolnod, elég ha csak nézegeted a cuccokat, meglátod, hamar eltelik az idő. :)

2010. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Jó, köszönöm! Majd meglátom még, hogy mi lesz:)
2010. okt. 31. 20:06
 10/33 anonim ***** válasza:
Megírod nekünk??
2010. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!