Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ilyenkor a teendő? A...

Mi ilyenkor a teendő? A kérdés nem egészen ebbe a témakörbe tartozik, de nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kisfiam. Imádom, de az első pár hónap nekem nagyon nehezen ment vele, és nem voltam biztos benne, hogy szeretnék még egyet.(Előtte hármat akartam!)Szó szerint alig vártam, hogy visszamehessek dolgozni! 2 éves lett és elment bölcsibe, könnyen beszokott, minden ok volt. Viszont engem nem vettek vissza a munkahelyemre. Nem is bántam, úgyis mást akartam keresni. Csakhogy nem jött össze semmi! Nagyon kevés a munkalehetőség ezen a környéken, és ahova pályáztam, oda se engem vettek fel a kicsi miatt! Teljesen kiakadtam. Van két diplomám egy középfokú szakmám, amit gyed alatt csináltam, és sehova sem kellek! Mérgemben elhatároztam, hogy ha nem dolgozok, akkor hozzuk össze a kistesót, mert kisfiam nem lehet egyke, már mindenképp szeretnék neki egy tesót. Könnyen teherbe is estem, de sajnos nem fejlődött a bab és miss ab lett a vége. Ez ebben az évben kétszer megtörtént! Én már teljesen kivagyok! Nem vagyok jó semmire, úgy érzem! Se meló, se gyerek! Nekem kihívás kell! Mindig agyalok, hogy mibe fogjak, mit csináljak, mit tanuljak! De eddig mindent feleslegesen tanultam! Szörnyű érzés! Sajnos nem vagyok olyan nő, akinek elég, hogy a gyerekekkel ül otthon 6-8 évig! De még ez se jön össze! Most nem tudom mit tegyek! Augusztus végén volt volt a 2. miss ab-om. Szeretnék még egyszer próbálkozni, mielőtt lejár a gyesem (márc.vége), de félek megint megtörténik! Dokim nem mond semmit, csak hogy véletlen! Anyagilag jó lenne, ha dolgoznék, de ha egyszer nincs hol! Azt se tudom, hogy ha választhatnék, hogy most jöjjön a tesó minden probléma nélkül vagy egy jó állást kapok, akkor melyiket választanám! Ördögi kör! Amelyik nő gyereket akar az ne is tanuljon tovább???

Vélemények?


2011. szept. 30. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy ezt irom,de szerintem neked nem lenne jo meg egy kisbaba most.Szerintem add lejjebb picit az igényeid munkakeresés terén,és menj,dolgozz egy picit,utána vállalj később babát.
2011. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy igazán nem tudod TE mit szeretnél! Dolgozni? Akkor vállalj el "bármit" akár önkéntes munkát is. Tanulni? Akkor tanuld azt ami érdekel! Babát? Akkor a többi problémád tedd félre és a babára koncentrálj! Pihenj sokat, járj el sétálni, varázsold át a lakást stb...

Ja és eddig én is feleslegesen tanultam és valószínűszeg amit most tanulok is "felesleges" lesz, de érdekelt minden és örülök, hogy ennyi dologra van rálátásom. Plusz az önéletrajzot bizonyos esetekben le kell csökkenteni :(

2011. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Munka terén nem nagyon tudnám lejjebb adni. Bármit elvállalnék. Most épp egy iskolatitkári állás nem jött össze, mert a diplomám miatt 200000ft-tal többet kellett volna adniuk! Ja, és protekcióval volt ez a válasz! :) Mindenhol így vannak! Vagy túlképzett vagyok, vagy nincs tapasztalatom, ráadásul kisgyermekes!
2011. szept. 30. 15:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Várok még véleményeket!
2011. szept. 30. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Budapest? Nagyváros? Falu? Nagyon nem mindegy álláskeresés szempontjából. Valaki írta feljebb, hogy ha dolgozni szeretnél, vállalj el bármit. Olyan, hogy egyáltalán nincs meló, vidéken szokott lenni, Budapesten és a menő nagyvárosokban (Pécs, Debrecen, Győr) el lehet menni hiteltanácsadónak, gyorsétterembe, ingatlanosnak, stb., stb....

A másik: mi az, hogy nem vettek vissza? Gyes alatt legfeljebb közös megegyezéssel küldhetnek el, kötelesek visszavenni. Ha ezt aláírtad, ne haragudj, hogy ezt mondom, de a te hibád.

2011. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!