Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvételi-Szóbeli (Gimibe)!...

Felvételi-Szóbeli (Gimibe)! Miben illik menni? Hogy kell viselkedni? Mit tartalmaz a 'szóbeli'?!

Figyelt kérdés

Nagyon várom már, csak félek kicsit.

Nem tudom, hogy pontosan mibe jelenjek majd meg ?! Elég nőcis lány vagyok . : ) szeretem a magas sarkukat, és szeretek szépen ki nézni ...

Miben lenne illő meg jelenni ?! Esetleg fekete farmer, felülre meg valami világos felső?a magas sarkú túlzás lenne? Egy minimális smink meg engedett ?! .. Nem szeretnék rossz benyomást kelteni


És a szóbeli miből áll? Angolra szeretnék menni.. De a szóbelit magyarul kell meg ejteni . Miket kérdezhetnek?! Magamról is fognak kérdezni ?! Kb mit?


Bocsának a sok kérdésért : )

Remélem tudtok segíteni..


2010. nov. 2. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

rólad kérdeznek és a családodról

arról akiről a suli a nevét kapta

miértakarsz odamenni, stb

smink: alapozó és spirál. maximum. de ez sem szükséges.

2010. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

14-15 éves kislány ne menjen magassarkúban, kisminkelve, max szempillaspirál, minimális alapozó, de ezt sem kell túlzásba vinni, az ottani tanárok szemében még egy gyerek vagy, ne a külsőddel akarj feltűnni.

A cipőd ha lehet ne tűsarkú legyen és ne is legyen túl magas, visszafogott.


A ruha: szerintem, bár ezt nem mindenki gondolja így, illik mindennek megadni a módját, felvételire fehér felső/ing, fekete nadrág/szoknya. Az első benyomáson nagyon nehéz változtatni, erre figyelj oda.


Ha belépsz, szépen köszönsz: Jó napot kívánok!

Le fognak ültetni, próbáld meg magadat kihúzni és sokat mosolyogni, érezd bent jól magad :)

Ha végeztél, viszont látásra! és kimész.


A kérdések, először rólad, családról kérdeznek, aztán, feltehetnek természettudományos kérdéseket, esetleg meghallgatják hogyan olvasol.

Az iskolája válogatja.

2010. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akartam tűsarkúba menni(csak kb 4-5 cm magas sarok) : ) Sem agyonfestve menni..
2010. nov. 2. 20:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Tavaly szóbeliztem, szóval szerintem még eléggé használható tanácsokat tudok adni.

Fekete-fehér összeállítás mindenképpen meg legyen, még ha nem is ing. Az a magassarkú cipő teljesen rendben van, végül is, nem hiszem, hogy az a legfontosabb szempont. :)

Most felsorolom, miket kérdezhetnek, kérdhetnek tőled(ezeket másoktól hallottam, illetve velem fordultak elő):

* elkérik az ellenőrződ, megnézik a beírásokat, jegyeket

* olvastatnak veled egy szöveget, megnézik utána, hogy tudsz-e a kérdésekre válaszolni. Szövegértés.

* ha reál szakra mész, akkor számíthatsz esetleg matematikai feladatra, érdeklődő kérdésre

* megkérdezik honnan jöttél, mesélj az iskoládról

* mennyit tanultad az idegennyelvet, értél-e el helyezést vele valahol, valamilyen versenyen

* másféle versenyek, oklevelek

* mi iránt érdeklődsz, mi a hobbid, van-e valamilyen szabadidős elfoglaltságod

Nagyjából ennyi jutott eszembe, ami fontos lehet számodra. A lényeg, hogy beszélj értelmesen, ne legyél kihívóan felöltözve, de ne is hasonlíts már egy kislányra. Igenis gimnazista nagylány vagy, nézhetsz ki úgy, mint egy nő.

Egyébiránt a TUDÁST nézik, nem a külsőt.

Sok sikert! :)

2010. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat : ) !
2010. nov. 2. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Fekete nadrág vagy szoknya, fehéring vagy blúz! A magassarkű szerintem nem gond ha azt akarsz felvenni és abban magabiztosnak érzed magad! Sok szerencsét a felvételihez!
2010. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen :)
2010. nov. 3. 16:12
 8/8 anonim ***** válasza:
A 21.01-ES nagyjából mindent leírt! Még annyit, hogy próbálj minél határozottabb lenni még akkor is ha "tele a naci", ezt úgy is csak te érzed másnak nem kell megtudni. Nagyon fontos ,hogy mosolyogj! Inkább próbáld abszolút visszafogni a sminket, max szempillaspirál. Hidd el nem szeretik. Ha már fel vagy véve, tehát iskolakezdéskor szeptemberbe, na akkor visszatérhetsz a megszokottabb kinézethez.
2010. dec. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!